Mezinárodní filmový festival Karlovy Vary 2019 začíná! Jaké hvězdy na něm můžete tentokrát potkat?

Už zítra a my vám přinášíme seznam těch nejzajímavějších tváří, které lze na festivalu potkat. Každý rok se Mezinárodního filmového festivalu v Karlových Varech objevují filmový tvůrci z celého světa. Z minulosti připomeňme Roberta de Nira, Leonarda di Capria, Meryl Streepovou nebo Jude Lawa. I letos se na MFFKV 2019 představí desítky zajímavých tváří.

zdroj Film Servis Festival Karlovy Vary

Julianne Moore

Bezesporu největší hvězda letošního ročníku je Julianne Moore. Držitelka Oscara a několika zlatých Glóbů převezme Křišťálový globus za mimořádný umělecký přínos světové kinematografii. Z množství rolí, které ztvárnila, připomeňme: Hříšné noci, Daleko do nebe, Hodiny, Single man, Prostřihy nebo Pořád jsem to já.

zdroj Film Servis Festival Karlovy Vary

Billy Crudup

Především divadelní herec, ale film pro něj rozhodně není cizí. Točil s Woody Allenem (Všichni říkají: Miluji tě), Barry Levinsonem (Spáči) nebo Timem Burtonem (Velká ryba). Na MFFKV 2019 společně s Julianne Moore představí snímek Po svatbě.

zdroj Film Servis Festival Karlovy Vary

Patricia Clarkson

Pro mnohé ne tak úplně známe jméno, přesto by se našlo málo lidí, kteří Patricii Clarkson ještě neviděli hrát. Hlavní roli si zahrála v Sázce na smrt Clinta Eastwooda. Lars von Trier ji obsadil do Dogville, hrála ve Vicky Cristina Barcelona Woodyho Allena nebo v Prokletém ostrově Martina Scorseseho. Na MFFKV 2019 převezme Křišťálový globus za mimořádný umělecký přínos světové kinematografii.

zdroj Film Servis Festival Karlovy Vary

Casey Affleck

Držitel Ceny prezidenta Mezinárodního filmového festivalu Karlovy Vary z roku 2017 a představitel filmové znělky pro MFFKV z roku 2018 se vrací na festival představit svůj nový film Světlo mého života. Do Karlových Varů dorazí jako scénárista, režisér, producent a herec v jedné osobě.

KOUKNI SE  Angelina Jolie jako srdnatá hasička ve filmu Kdo mi jde po krku

PU

Předchozí článekRecenze: Danny Boyle v Yesterday okradl The Beatles
Následující článekTo je moje pošta a do toho ti nic není

Komentuj

Vlož komentář
Vaše jméno

eighteen − 11 =