Co nám napověděly úniky o GTA 6? Příběh, postavy, vylepšení

Uniklé gameplay záběry z testovací verze Grand Theft Auto 6 potvrdily nejen celou řadu neoficiálních informací, které už na konci července přinesl Jason Schreier z Bloombergu, ale také obsahují několik dalších zajímavých detailů. Ty vyvracejí obavy, že by GTA 6 bylo jen vylepšenou verzí GTA 5. Minimálně z toho, co máme k dispozici, je jasné jedno: V Rockstar Games si dávají záležet na detailech a chtějí zážitek posunout na novou úroveň.

GTA 6 se bude odehrávat ve známém fiktivním světě Vice City, který je inspirován Miami na Floridě.

Děj hry je zasazen do doby po GTA 5. [SPOILER]

– Hlavní postavy budou dvě: žena Lucia a muž Jason. Bohužel nevíme, jaký k sobě mají vztah. Spekuluje se, že může jít o sourozence. Schreier dříve příběh přirovnal ke stylu Bonnie a Clyde, tedy ke slavné dvojici amerických zločinců. Jiné neoficiální informace zmiňovaly, že příběh GTA 6 požene dopředu pomsta a obchod s drogami. Šílenější teorie zmiňovaly, že žena bude policistkou a my uvidíme obchod s drogami ze strany zločinců i zákona, přičemž žena se měla zamilovat do gangstera.

– Každopádně, mezi hrdiny budeme moci snadno přepínat. V testovací verzi funguje přepínání stejně jako v GTA 5. Jen s tím rozdílem, že je mnohem rychlejší. To ale může být způsobeno tím, že dvojice se zrovna nacházela vedla sebe v bytě. Uvidíme, jak bude přepínání rychlé v situacích, kdy se druhá postava nachází na druhé straně herního světa. Osobně bych se ale nebál, rychlé cestování ve hrách nyní funguje téměř plynule.

KOUKNI SE  Trailer na remake slavné hry Silent Hill 2

– Dostupné bude nejen přepínání. Také si při různých situacích budeme moci zavolat o pomoc a požádat druhou postavu, aby nám pomohla, například při loupeži. Při té se mimochodem zobrazí odpočet, za jak dlouho na místo dorazí policie.

Během loupeží budeme moci svázat civilisty a dát jim na ruce pouta.

– V testovací verzi GTA 6 je použito kolečko pro výběr zbraní z Red Dead Redemption 2. Vidíme, že hlavní hrdina má umístěnou zbraň na zádech. Možná bude omezené množství zbraní, které u sebe budeme moci mít. V RDR2 to byly dvě velké a dvě malé zbraně. Zbytek byl uložen v sedle koně. V GTA 6 by takto mohlo fungovat naše vozidlo.

– V druhém kolečku je prostor pro léky, lékárničku, cigarety a další předměty denní potřeby. Vypadá to, že bude potřeba nejen regenerovat zdraví a zvyšovat adrenalin, ale také se postarat o běžné potřeby v podobě hladu, žízně a spánku. K tomu se možná přidá zápach, protože v GTA 6 má hrát roli i pot. NPC na ulici si možná všimnou našeho pachu. A přece byste nechtěli smrdět…

– Z westernové akce si gangsterská akce bere také systém konverzací. Většinu obyvatel Vice City budeme moci pozdravit, ale stejně tak zastrašit. Má to přispět k větší realističnosti.

– S realističností souvisí i reakce NPC. Například při loupežném přepadení budou civilisté prosit, abychom ušetřili jejich životy. Na ulici nás zase mohou požádat o pomoc, zatímco v nočních klubech se mohou hádat a prát se. Že by vývojáři připravili i nějaké vedlejší úkoly / náhodné události? V RDR2 byly náhodné události dost chváleny a výrazně oživily svět.

KOUKNI SE  Čeká nás nejbrutálnější díl seriálu The Last of Us?

Rozumnější bude i umělá inteligence policistů. Ti se už nemají chovat jako na střelnici, kdy vstupovali do budovy hlava nehlava. V GTA 6 mají budovu nejprve obklíčit a čekat na podporu, případně reagovat na náš pohyb.

– Policie si při pronásledování bude pamatovat poznávací značku každého vozu, do kterého nastoupíte. Už by tedy nemělo stačit se jen schovat v uličce, počkat a pak vyrazit v autě zpět na silnici. Teď bude nutné vyměnit automobil. V servisu bude opět možné změnit barvu vozu, stejně tak SPZ. Servis bude potřeba zejména v situacích, kdy použije vozy, které vlastní Lucia a Jason. Možná si policie bude pamatovat i to, jak vypadáte, respektive co máte na sobě.

– Ve videích z testovací verze je vidět detailní interiér aut a také úprava loketní opěrky, nastavení pedálů plynu, brzy a spojky, stejně tak úprava sedadla, sluneční clony, zrcátka a poloměr otáčení volantu. Je ale otázkou, zda tuto úpravu budeme moci provádět my, například při koupi vozu, případně v servisu. Možná je to jen interní nastavení pro vývojáře.

– Co se dalších nových mechanik týče, tak kromě možnosti si lehnout na zem bylo ukázáno kulhání, kapitulace před policisty a nošení zraněného spojence na zádech.

– Co je tak nějak jisté nejen z videí, ale i z dřívějších úniků, tak se máme těšit na možnost podívat se do většiny budov ve Vice City.

KOUKNI SE  Trailer na remake slavné hry Silent Hill 2

– V neposlední řadě zmiňme přítomnost zastaváren. Je dost možné, že v nich budeme moci prodávat cenné předměty, které ukradneme, třeba v nočních klubech, hotelech nebo divadlech.

Je třeba mít na paměti, že krátké klipy pocházejí z rané verze GTA 6, staré tři až čtyři roky. Rockstar dnes odpoledne uklidnil fanoušky s tím, že vývoj hry pokračuje podle plánu.

Charlie Brown

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

twenty − 13 =