Bruce Willis trpí demencí. Smutný pohled na odcházející hvězdu

Sedmašedesátiletý americký herec Bruce Willis trpí frontotemporální demencí. Podle agentury AP to ve čtvrtek oznámila jeho rodina. Willis známý především z rolí akčních hrdinů kariéru ukončil už loni v březnu kvůli afázii, nemoci, která ovlivňuje schopnost mluvit a porozumět řeči. Hercova rodina nyní oznámila, že jeho stav se od té doby zhoršil.

„I když je to bolestivé, je úleva mít konečně v rukou jasnou diagnózu. Frontotemporální demence je krutá nemoc, o které mnoho z nás slyšelo, a může postihnout každého. Neexistuje na ni dnes žádný lék. To je realita, která se v následujících letech, jak doufáme, změní,“ stojí v prohlášení rodiny.

Prohlášení rodina zveřejnila na webu Asociace pro frontotemporální degeneraci (AFTD) a podepsaní pod ním jsou Willisova žena Emma, bývalá žena a herečka Demi Mooreová a hercových pět dětí.

Loni v březnu Willis oznámil, že ze zdravotních důvodů ukončuje hereckou kariéru. Onemocněl totiž afázií, nemocí, při níž v důsledku poškození některých oblastí mozku člověk do určité míry přichází o schopnost mluvit a porozumět řeči. Jeho odchod vzhledem k charakteru nemoci je velmi bolestivý hlavně pro jeho okolí a fanoušky.

Willis patřil ještě do loňska k nejzářivějším hvězdám Hollywoodu. Proslavila ho vánoční klasika Smrtonosná past z roku 1988, kde hrál detektiva Johna McClanea a díky níž se stal akčním hrdinou. Díky velkému úspěchu Willis postupně natočil další čtyři díly Smrtonosné pasti.

Zazářil i v kultovním filmu Pulp Fiction: Historky z podsvětí z roku 1994, kde ztvárnil roli boxera Butche Coolidge.

KOUKNI SE  Hvězda seriálu Fauda Lior Raz bojuje proti Hamásu

Kritiky pak překvapil v roce 1999 rolí dětského psychiatra Malcolma Croweho v mysteriózním Šestém smyslu. Podobné role se mu však už nedostalo.

Režiséři ho především obsazovali do rolí drsňáka ve sci-fi 12 opic (1995), v Pátém elementu (1997) nebo v Sin City (2005). Zdobila jej především elegantní lehkost a charisma, s nimiž se stal velmi oblíbeným.

Během své bohaté kariéry byl oceněn Zlatým glóbem a cenou Emmy, na zřejmě nejprestižnější filmové ocenění Oscara ale nedosáhl.

Závěrem kariéry se Willis stal známým i jako protagonista nízkorozpočtových filmů, kvůli kterým organizátoři ceny Zlatá malina, udělované za nejhorší filmové počiny roku, vytvořili zvláštní kategorii jen pro něj.

Charlie Brown

Předchozí článekPředstavitelka Ellie ze seriálu The Last of Us se identifikuje jako nebinární
Další článekRecenze: Ostrov je žánrový mišmaš pro nenáročné

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

seven − five =