5 průvodců fantastickými světy

Jste věční snílci, necháváte se unést fantazií nebo jen máte chuť podniknout cestu kolem světa? Zatoužili jste někdy vidět Bradavice, Zeď nebo jinou chloubu Západozemí? Pojďme si představit 5 průvodců fantastickými světy, které vás na svých stránkách zavedou do podivuhodných krajin. Společně s nimi můžete podniknout výpravu do Středozemě nebo Zeměplochy, přímo z pohodlí vašeho čtecího koutku.

Průvodce po Zeměploše

Zeměplocha je nepředvídatelné místo. A jak by ne, když tam najdete kameny, které si večer rády vyjdou na procházku a místa, přetékající magií tak silnou, že člověku stačí na ni jen pohlédnout a mohl by se obrátit doslova naruby. Z bezpečnostních důvodů tady člověk potřebuje průvodce. A právě takového pro vás připravili Terry Pratchett a Stephen Briggs – tedy kronikář a kartograf Zeměplochy. Průvodce vám odtajní vše, co ještě nevíte o Zeměploše, o tom plochém světě, který se pohybuje vesmírem, ukotven na zádech čtyř slonů stojících na krunýři obrovské želvy.

 

Bez názvuBestiář Harryho Pottera

Bradavice, vesničku Prasinky, Zapovězený les a další magická místa z kouzelnického světa můžete navštívit prostřednictvím obdivuhodně ilustrovaných stránek Bestiáře Harryho Pottera. Tento luxusním průvodce je nepostradatelnou pomůckou pro všechny fanoušky brýlatého čaroděje. Uvnitř najdete mnoho propracovaných ilustrací a kreseb. Jak už název napovídá, v Bestiáři se seznámíte především s kouzelnými tvory. Od obyvatel Zapovězeného lesa s pavoukem Aragogem v čele, přes draky a trolly, až po divoké cornwallské rarachy. Na závěr vás čeká i malá exkurze bradavickým skleníkem, při které byste si měli dát pozor zejména na ukřičené mandragory a vrbu mlátivou.

KOUKNI SE  Knižní nej: Nejlepší detektivní série s neotřelými vyšetřovateli

 

tolkienTolkienův svět – Průvodce národy a místy Středozemě

Vydejte se na neuvěřitelnou cestu Středozemí. Poznejte svobodné národy, od moudrých a krásných elfů, přes odvážné muže a trpasličí válečníky, až po dobrosrdečné a kurážné hobity. Projděte se s nimi po travnatých svazích Kraje, obdivujte bílé hradby Minas Tirith, a máte-li odvahu, nahlédněte i do temného Mordoru. Přehledně uspořádaný neoficiální průvodce Tolkienovou Středozemí vás zavede na všechna tato místa a představí vám národy Středozemě. Vaši představivost vydatně povzbudí bohaté ilustrace, které najdete téměř na každé straně spolu s užitečnými zajímavostmi.

 

 

hra-o-truny-prostorovy-pruvodce-zapadozemim_thumbHra o trůny – Prostorový průvodce Západozemím

Tento unikátní průvodce, vezme čtenáře na vzrušující cestu do světa Západozemí. Naleznete zde neuvěřitelné trojrozměrné ztvárnění mnoha míst, které znáte ze seriálu Hra o trůny. Knihou můžete buď listovat, nebo jí rozložit do podoby mapy. Pokud tak učiníte, přímo před vámi vyroste v 3D podobě Zimohrad, Zeď nebo Královo přístaviště. Věřte, že rozložená kniha v celé své kráse vypadá opravdu epicky a nad jejím důmyslným designem zaplesá srdce radostí nejednoho fanouška Hry o trůny.

 

 

indexZaklínač a jeho svět – neobyčejný průvodce

Zaklínač už dlouho boduje v žebříčcích herních hitparád. Byl by ovšem omyl zapomínat na jeho knižní předlohu. Geralta z Rivie znají i mnozí čtenáři a nyní poprvé mají možnost načerpat více informací o jeho světě. Na přibližně 180 stranách na vás čeká pět kapitol, které vám sdělí všechny potřebné detaily o dějinách samotného světa, o zaklínačích, magii, monstrech a konečně o samotném příběhu Geralta z Rivie. Poutavý text je obohacen o neméně poutavé ilustrace. Kniha vás provede celým zaklínačovým univerzem a je tak cenným doplňkem pro všechny příznivce této herní a knižní série.

KOUKNI SE  Paolo Coelho: Lukostřelec

 

Sabina Poláková

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

8 + eight =