Velké shrnutí Avengers: Infinity War – scénáristé vysvětlili radikální konec

V následujícím článku najdete spoilery k filmu Avengers: Infinity War (první recenze zde). Shrneme si, kdo všechno zemřel, kdo přežil, vysvětlíme konec a potitulkovou scénu. Čtěte tedy na vlastní nebezpečí.

Koncem dubna proběhla premiéra třetích Avengers s názvem Infinity War. Příběh tvůrci rozdělili do dvou polovin, z nichž Infinity War je pouze první polovina. A je z toho obrovská bomba. Bezmála za dva týdny vydělala Infinity War celosvětově přes 800 milionů dolarů, čímž zlomila rekord takových filmů jako Star Wars: Síla se probouzí, Jurský svět, Rychle a zběsile 8 a dalších kasovních trháků. Ačkoli ještě Infinity War nemá vyděláno tolik, co tyto zmíněné filmy, žádnému z nich se nedovedlo vydělat takovou sumu za pár týdnů. Nutno dodat, že co se výdělku týče, Avengeři hravě porazili Wonder Woman, Justice League i další filmové velikány ze světa DC.

A kritici s diváky jsou taktéž nadšení. Infinity War je podle mnoha nejvydařenější film od Marvelu, s nezaměnitelnou temnou atmosférou, charismatickým záporákem, který má propracovanou psychologii i vnitřní morálku a hrdiny, kteří ani s naprostým vypětím sil nedokázali zastavit Thanose, který na konci filmu lusknutím prstů vyhladil polovinu vesmíru. Ale vezměme si to popořadě a shrňme si, kdo všechno v Infinity War zemřel nadobro.

6

Loki

Jeden z nejoblíbenějších záporáků od Marvelu, který dokázal pořádně zavařit nejen Thorovi v jeho prvním sólovém filmu, ale i všem Avengerům při útoku na New York, nepřežil v Infinity War ani úvodní scénu. Hned v první scéně nás film zavede za Thanosem, který zrovna porazil strážce Asgardu – Thora, Lokiho a Heimdalla. Přijde jim na pomoc Hulk, ale to jim není nic platné…

Loki zemřel Thanosovou rukou poté, co mu dal Teserakt, jeden z kamenů nekonečna. Loki chtěl falešným slibem začít Thanosovi sloužit poté, co ho Thanos porazil. Za zády měl ale skrytou dýku a čekal na příležitost, kdy může naposledy zaútočit na Thanose. Ale Thanos ho prokoukl a jeho dýku zastavil jen pár centimetrů před jeho krkem. Poté Lokiho uškrtil a odhodil pryč.

KOUKNI SE  Dotočí se vůbec finální druhá část páté řady seriálu Yellowstone s Kevinem Costnerem?

5

Heimdall

Nejlepší přítel Thora, Heimdall (Idris Elba), byl také zavražděn Thanosem hned na začátku filmu. Těsně předtím se mu ale podaří přivolat temnou magii, otevřít Bifrost a zachránit Thora s Hulkem. Právě tímto hrdinským činem na sebe přivolal Thanosův hněv, který ho stál život.

4

Gamora

Dcera Thanose a členka Strážců galaxie také patří mezi superhrdiny, kterým se nepovedlo přežít Infinity War. Poté, co Strážci Galaxie zaútočí na Thanose, je Gamora unesena Thanosem a odvedena na jeho loď. Tam je držena v zajetí a dozvídáme se, jak ji Thanos unesl v dětství a jakým způsobem vyrůstala a byla Thanosem trénována. Gamora ví, kde se nachází jeden z kamenů nekonečna, takzvaný kámen duše. Thanos mučí její sestru Nebulu, a Gamora nakonec Thanosovi prozradí, kde se kámen nachází.

Když Thanos dorazí na místo, zjišťujeme, že kámen hlídá Red Skull, nacistický záporák z prvního filmu o Kapitánu Amerikovi. Ten Thanosovi prozradí, že aby kámen nekonečna získal, musí obětovat něco, co miluje. Gamora se zaraduje, protože ví, že Thanos nemiluje nic. Je to ničitel planet, který chce vyhladit polovinu vesmíru. 

Jenže to se plete. Thanos totiž miluje Gamoru jako svou vlastní dceru. S pláčem ji tedy zavraždí tím, že ji shodí do propasti. Poté získává další z kamenů nekonečna a Gamora ho po zbytek filmu pronásleduje ve vizích a vzpomínkách.

3

Vision

Vision měl namále už od začátku filmu. Nejdříve mu zachránila život Scarlet Witch, poté tým Kapitána Ameriky. Jenže Thanos chtěl za každou cenu získat kámen nekonečna, který ovládá mysl. A fandové filmů od Marvelu ví, že tento kámen má Vision ve své hlavě. Thanos tedy na konci filmu soustředí veškerou svou sílu na získání tohoto kamene, stejně jako všichni Avengeři a Wakanďané na jeho obranu.

KOUKNI SE  Trailer: Costnerova pohádka z Divokého západu s názvem Horizon

V závěrečném souboji už je jasné, že Avengeři souboj s Thanosem prohrají. Thanosovi už chybí k absolutní moci jen poslední kámen nekonečna a je nezastavitelný. Vision tedy poprosí Scarlet Witch, aby jej zabila a tím zničila poslední z kamenů nekonečna, který Thanos ještě nedrží ve své moci. Avengeři se snaží ze všech sil Thanose zdržet a podaří se jim to – Scarlet Witch Visiona zabije a kámen je zničen.

Jenže Thanos má kámen nekonečna, který je schopen ovládat čas. Odemkne časovou bránu a vrátí čas do doby, kdy je Vision naživu. Poté mu vezme kámen nekonečna a zabije ho vlastní rukou.

2

Co se stalo na konci?

Scénáristé  Christopher Markus a Stephen McFeely prozradili, že od začátku plánovali, že Thanos v Infinity War zvítězí. Ačkoli film pojmenovali po Avengerech, celý film je ve skutečnosti o Thanosovi, jeho začátcích a o jeho cestě za všemi kameny nekonečna. 

„Chtěli jsme dát Thanosovi všechno, po čem touží, aby film byl dramatičtější a měl dramatický konec. Chtěli jsme dát filmu nový tragický rozměr a myslíme si, že se nám to povedlo důkladně promyslet.“, vysvětlují scénáristé.

Thanos na konci filmu provede ono slibované „lusknutí prstů“, kterým vyhladí polovinu vesmíru, tak jak to zamýšlel. Poté se řada postav prostě rozpadne a nikdo neví, co se s nimi stalo, ani jestli je tvůrci přivedou zpátky v příštím filmu, ani jestli je vůbec možné tento proces rozpadu zvrátit.

Mezi postavy, které se na konci rozpadnou po vyhlazení poloviny vesmíru, patří například Black Panther, Spider-Man, Doctor Strange, Winter Soldier (Bucky Barnes), Falcon (Sam Wilson), Scarlet Witch, všichni zbývající Strážci galaxie – Star Lord, Groot, Drax a Mantis, Nick Fury a agentka SHIELDu Maria Hill.

KOUKNI SE  Ferry má vlastní seriál. Proč se na něj od listopadu na Netflixu dívat?

Před Infinity War panovalo přesvědčení, že pravděpodobně zemřou postavy, které celý filmový vesmír započaly, a že Marvel bude poté pokračovat s novými postavami jako Strážci galaxie, Spider-Man, Scarlet Witch, Doctor Strange a podobně. Navíc hercům, kteří hrají superhrdiny ze „staré party“ brzy vyprší smlouva. Známý příklad je třeba Chris Evans, který hraje Kapitána Ameriku. Ten oficiálně prozradil, že v Marvel vesmíru brzy skončí. Jenže na konci filmu se rozpadly právě všechny nové postavy a původní Avengeři zůstali naživu.

1

Co znamenala potitulková scéna?

V potitulkové scéně, která byla jen jedna, vidíme Nicka Furyho a Mariu Hill, kteří jsou svědky vyhlazení poloviny vesmíru. Vidí, jak se jim před očima rozpadají náhodní lidé na ulici, bez ohledu na pohlaví, rasu a další charakteristické rysy. Nick Fury se také stane obětí onoho lusknutí prstů, ale ještě předtím stihne zavolat o pomoc a vyšle signál. Celá scéna končí záběrem na logo superhrdinky Captain Marvel.

Pokud nemáte ani ponětí, kdo to je, nemáte se za co stydět. Tato superhrdinka totiž ještě v žádném filmu nebyla. Příští rok bude mít svůj samostatný film a bude ji hrát Brie Larson, držitelka Oskara za film Room. Jedná se o jednu z nejmocnějších superhrdinek od Marvelu. Její DNA přepsala mimozemská rasa Kree, která patří mezi nejmocnější mimozemskou rasu. Její smíšení s lidskou DNA umožňuje Captain Marvel mít nadlidskou sílu, výdrž, imunitu vůči většině jedů, schopnost létat a nadlidskou rychlost. Je expertka na pilotování a boj zblízka. Má nadprůměrnou inteligenci a je schopna ze svých rukou střílet proudy čisté energie. 

Na poslední trailer k Infinity War s českými titulky se můžete podívat zde:

Pavel Melotík

Zdroje: http://marvel.com/characters/9/captain_marvel

http://time.com/5252990/avengers-infinity-war-deaths/

http://comicbook.com/marvel/2018/05/02/avengers-infinity-war-ending-explained-writers-4-/

Who Actually Died in AVENGERS: INFINITY WAR? (SPOILERS)

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

5 × three =