Co říkají první recenze na Avengers: Infinity War?

Propojení Avengers, Strážců GalaxieDoctora Strange a dalších superhrdinů, které Marvel zfilmoval v uplynulých letech, je vyvrcholením desetiletého budování filmového vesmíru od Marvelu. Hlavním záporákem nových Avengers je Thanos, dobyvatel planet, který sbírá takzvané kameny nekonečna, aby navrátil vesmíru rovnováhu. 

Režie se ujali bratři Anthony Russo a Joe Russo, kteří režírovali druhý a třetí díl Kapitána Ameriky.

27. 4. proběhla americká premiéra a kritici už hlásají do světa své první dojmy z nové marvelovky. Co ve svých recenzích zdůrazňují?

„Po příběhové stránce to vypadá, že Marvel už toho nemá mnoho nabídnout po 10 letech překvapování. Už jsme viděli superhrdiny několikrát zachránit svět, záporáci jsou jednoduší a průhlední a snaha superhrdinů záporáky zastavit je taky pořád stejná. Vlastně Avengers: Infinity War má stejný scénář, jaký byste čekali, že bude mít. Ale Avengers: Infinity War je daleko více o Thanosovi než o Avengers. Už několik let z potitulkových scén víme, že nějaký Thanos existuje, a co má asi za lubem.

V nových Avengers se dozvíme jeho motivace, myšlenkové pochody i pozadí, ze kterého vychází. I díky tomu se stává Gamora (Zoe Saldana) jednou z hlavních postav v celém filmu, jakožto Thanosova dcera a členka Strážců galaxie. Taky si užijete Black Panthera. Naopak ubývá přítomnost a nezbytnost klasických hrdinů jako jsou Kapitán Amerika nebo Iron Man. Největší problém nových Avengers je to, že vás film neustále vláčí z místa na místo, sleduje jednu postavu za druhou, a pak si připadáte naprosto vyčerpaní, protože je to něco, na co vás nepřipraví ani deset let sledování filmů ze stejného vesmíru.“

KOUKNI SE  David Švehlík v novém filmu FENTASY plném drog

Server Variety ve své recenzi popisuje nový film o Avengerech takto: „Co kdyby Marvel uspořádal párty pro superhrdiny? Myslím, že by vypadala přesně tak jako Avengers: Infinity War. Rozhodně je to jeden z nejlepších filmů, jaké kdy Marvel natočil, ačkoli nejsem přesvědčený o tom, že je to ten nejlepší z nejlepších. V Avengers: Infinity War se filmy od Marvelu stávají skutečně sci-fi, protože se operuje nejen s planetami a vesmírem, ale i s budoucností, různými verzemi budoucnosti, cestováním časem a dalšími znaky science fiction. Bratři Russové dobře zvládli dát každé postavě dostatek prostoru k tomu, aby se předvedla, aniž by to působilo tak, že to dostali od Marvelu za domácí úkol. Přesto se neubráníte dojmu, že někteří superhrdinové tím ztratili svou výjimečnost a budete se ptát, čím je tento superhrdina zvláštní oproti těm ostatním. Nicméně o každém superhrdinovi se dozvíte o něco více, ať už ohledně schopností, psychiky nebo morálky.“
 
 
Na trailer k filmu s českými titulky se můžete podívat zde:
 

A jaké jsou vaše dojmy z filmu? Souhlasíte s názory recenzentů? Jak srovnáváte Infinity War s ostatními filmy od Marvelu? Dejte nám vědět do komentářů, co si myslíte.

Pavel Melotík

Zdroje: http://variety.com/2018/film/reviews/avengers-infinity-war-review-robert-downey-jr-chadwick-boseman-1202782256/

https://www.vox.com/culture/2018/4/24/17273954/avengers-infinity-war-review

 

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

twenty − 10 =