5 nejočekávanějších seriálů roku 2018

nejočekávanější seriály roku 2018

Rok 2017 byl plný příjemných seriálových překvapení. Vyšla minisérie Sedmilhářky (recenze zde), nový kriminální seriál Mindhunter od Davida Finchera (trailer zde), třetí řada Narcos (recenze zde), která dopadla dobře i bez účasti Pabla Escobara, dorazila druhá série Stranger Things (trailer zde) nebo předposlední série Hry o trůny (recenze zde). Teď už ale k tomu, co nás čeká a nemine v letošním roce, tedy 2018. Už teď to totiž vypadá, že se celý rok neodtrhneme od televize a počítačových obrazovek.

5. Příběh služebnice (druhá série)

První série Příběhu služebnice jednoznačně patří mezi to nejkvalitnější, co jsme v loňském roce měli šanci zhlédnout. Příběh služebnice získal 4 prestižní ceny Emmy, a také 2 Zlaté glóby, včetně ceny za nejlepší seriál roku v kategorii drama. 

Příběh služebnice je adaptací románu spisovatelky Margaret Atwood, která vypráví o životě v dystopickém Gileádu, totalitní společnosti na půdě někdejších Spojených států. Republika Gileád, která se potýká s ekologickými katastrofami a ztrátou lidské plodnosti, je ovládána zvráceným fundamentalistickým režimem, který militantně volá po „návratu k tradičním hodnotám“. Jako jedna z mála žen, které jsou ještě plodné, je Offred služebnicí v rodině Velitele. Ženy z této kasty jsou nuceny k sexuálnímu otroctví v rámci posledního zoufalého pokusu znovu zalidnit svět.

Producent seriálu Bruce Miller v rozhovoru řekl, že měl od začátku plány pro další série, ve kterých by šel příběh hlouběji do pozadí takzvaných „kolonií“, o kterých se v první sérii hodně mluvilo. Zatím nebyl uveden ani trailer, ani žádné shrnutí děje, takže s jistotou nevíme, o čem bude druhá série vyprávět. Celý štáb ale zůstává stejný, a tak je pravděpodobné, že se divákům dostane stejně kvalitního výsledku, jako loni.

KOUKNI SE  5 nejsympatičtějších seriálových záporáků

4. Mozaika (první série)

V letošním roce startuje na HBO nový krimi seriál uznávaného režiséra Stevena Soderbergha (Traffic – nadvláda gangů, Erin Brockovich, Loganovi parťáci), který k seriálu napsal i scénář. Ačkoli je Soderbergh známý spíše jako filmový režisér, má velké zkušenosti i se seriály. V roce 1993 měl na starost režii seriálu Padlí andělé, od roku 2005 se podílel na seriálu Unscripted a v roce 2014 režíroval první a druhou řadu seriálu Knick: Doktoři bez hranic. V hlavní roli se v seriálu objeví Sharon Stone. 

Mozaika bude interaktivní seriál a o ději budou diváci rozhodovat pomocí aplikace, která umožní sledovat rozvětvený příběh z různých perspektiv. Po prozkoumání několika dějových linek v aplikaci budou moci diváci v lednu roku 2018, kdy bude šestidílná minisérie Mozaika uvedena na HBO, porovnat vybranou verzi příběhu se Soderberghovou vizí. 

3. Temný případ (třetí série)

Po tříletém čekání letos vyjde třetí řada seriálu Temný případ (True Detective). Ústředními postavami seriálu jsou dva detektivové (Matthew McConaughey a Woody Harrelson), jejichž životy se srazí a propojují během sedmnáct let trvající honičky sériového vraha v Louisianě. Letos se k seriálu připojí i herec Mahershala Ali, který získal Oskara za vedlejší roli ve filmu Moonlight.

Fanoušci seriálu si jistě kladou otázku, jestli bude třetí série vůbec stát za zhlédnutí. Oproti velmi úspěšné první sérii byla totiž druhá série propadák a fanoušci byli naštvaní na několik rozhodnutí scénáristy Nica Pizzolatta. I proto si tvůrci vzali více času na natáčení třetí řady a samotný scénárista tvrdí, že se poučil z minulých chyb, a hodlá vrátit seriál zpět do starých kolejí.

KOUKNI SE  5 nejsympatičtějších filmových a komiksových záporáků

2. Westworld (druhá série)

Po dvou letech se vrací seriál Westworld s Anthony Hopkinsem v hlavní roli, který má na svědomí režisér a scénárista Jonathan Nolan, bratr slavnějšího Christophera Nolana. Jonathan pomáhal svému bratrovi se scénáři k filmům Dokonalý trik, Temný rytíř, Temný rytíř povstal a Interstellar. Westworld je jeho první režijní počin a podle kritiků rozhodně má na to vytvářet stejně kvalitní příběhy jako jeho bratr.

Seriál Westworld je inspirovaný sci-fi westernem z roku 1973 a pojednává o futuristickém zábavním parku obydleném robotickými bytostmi, který připomíná Divoký západ. Hosté parku si zde mohou dělat, co chtějí (včetně násilností na výtvorech), aniž by jim hrozilo nebezpečí ze strany výtvorů.

1. Sedmilhářky (druhá série)

První řada Sedmilhářek se stala obrovským úspěchem. Režíroval ji Jean-Marc Vallée, který natočil na Oskara nominovaný film Klub poslední naděje. Scénář napsal David E. Kelley, který stojí za seriálem Goliath. Hlavní role v seriálu Sedmilhářky ztvárnily Nicole Kidman, Reese Witherspoon a Shailene Woodley. Seriál získal čtyři Zlaté glóby a pět cen Emmy. Není tedy divu, že se usiluje o to, aby byla natočena druhá série. 

Jenže původní režisér i scénárista od projektu odstoupili s tím, že od začátku chtěli jenom jednu sérii. Stanice HBO ale v prosinci oznámila, že režisérem druhé řady se stane režisérka Andrea Arnold (Fish Tank, American Honey), a tak se naděje na druhou sérii oživily. Stanice HBO posléze potvrdila, že druhá série Sedmilhářek určitě bude, a to dokonce už letos. Tak uvidíme, jestli druhá série bude stějná bomba jako ta první, nebo jestli to bude obrovský přešlap.

KOUKNI SE  Kteří hollywoodští herci si letos vydělali nejvíce peněz?

Pavel Melotík

Zdroje: http://www.townandcountrymag.com/leisure/arts-and-culture/a10376156/big-little-lies-season-2/

http://www.digitalspy.com/tv/true-detective/feature/a832605/true-detective-season-3-cast-release-date-rust-affleck/

https://www.rollingstone.com/tv/lists/30-most-anticipated-tv-shows-of-2018-w514889/the-handmaids-tale-season-2-hulu-2018-w514941

http://www.indiewire.com/2017/12/hbo-series-2018-new-returning-shows-sharp-objects-paterno-1201910740/

 

Předchozí článekWoody Allen a jeho múzy
Následující článekNejočekávanější dobrodružné hry roku 2018

Komentuj

Vlož komentář
Vaše jméno

20 + 1 =