Recenze: Hra o trůny se blíží svému konci a fanoušci pláčou

Recenze: Hra o trůny

Recenze: Hra o trůny

Šestá série celosvětově slavného seriálu Her o trůny podle knižní předlohy od Georga R. R. Martina přichází na DVD. A pro všechny fanoušky přináší mnoho chvil zadostiučinění, ale i zklamání. Proč? Tato série se proslavila tím, že všechny diváky mučí postupným zabíjením oblíbených postav nebo aspoň jejich trýzněním za únosnou mez. A toho se zde moc  už nedočkáme.

V této sérii uvidíte

Jon Snow se vrátil ze záhrobí a řeší zradu, která bují na Zdi. Setkává se i se svou nevlastní sestrou Sansou. V Králově přístavišti Nejvyšší vrabčák vede svojí křížovou výpravu za očištění královského rodu od hříchů, což vede Cersei, Jamie i krále Tommena do velice svízelné situace. Zvláště oprátka se pomalu a jistě stahuje kolem Cersiinina krku. Za mořem zase Daenerys ve Vaes Dothrak získává nečekané spojence  a je nucena řešit problém s otrokářskými pány. A celá situace v Západozemí směřuje ke konci. Zima je zde.

Jak jsem již napsal, celá série nabízí pro fanoušky mnoho šťastných chvil, jako je právě oživení Snowa a následné setkání se Sansou. A když nad Zimohradem zavlají opět standarty rodu Starků, všichni jsme zatlačovali slzu radosti. Daenerys, Tyrion i eunuch Varys tvoří nádherné silné scény plné důkazů přátelství a toho, že cílevědomost jim přináší úspěch, který jim všichni přejeme. A v neposlední řadě Bitva Bastardů si svým ztvárněním získala srdce nejednoho diváka, ať už Hru o trůny sledoval nebo ne. Na televizních obrazovkách jsme takto krvavý a realistický (opomeňme účast obra) střet dvou armád dlouho neviděli. A v mnohých to muselo vyvolávat stejné pocity jako při slavné úvodní scéně vylodění v Normandii v Zachraňte vojína Ryana. Ještě aby ne, když se natáčela pětadvacet dní za účasti přes tisícovky členů štábů a komparzistů. V den premiéry epizodu v USA vidělo přes sedm a půl milionu diváků. Na DVD se můžete i podívat na speciální část z natáčení této bitvy.

KOUKNI SE  Recenze: Rozhodnutí nebo život aneb Vařte 84 minut

Konec smrtí oblíbených postav?

Teď si tak říkáte, co nás mohlo tak zklamat. George R. R. Martin vytvořil dílo, ve kterém jsme si nemohli být jistí životem žádné z postav, a už vůbec ne hlavních postav. Jenže jak se blížíme ke konci, není příliš prostoru vytvářet nové postavy, a ti, kteří doteď přežili, se dočkají i naprostého finále. Ano,  autoři opět ukázali, že své řemeslo umí, například smrt Hodora, Tommena nebo smutné setkání Brienne a Jaimeho vyvolává správné emoce. Jen ta bezútěšná atmosféra, kdy jsme okusovali všechny nehty a nejspíš i madla sedaček, je pryč.

Celkově však celá série ukázala, že dobře vystavěný příběh bude bavit i po několika letech dlouhého čekání. Teď si jen počkat na velké finále. Jestli se vám nechce čekat, můžete si zakoupit DVD se šestou sérií na stránkách Magic Boxu zde.

Matěj Říha

Předchozí článekDalší trailer na nové Piráty z Karibiku nabízí pohled na mladého Jacka Sparrowa
Následující článek5 největších mýtů o smrti, kterým všichni věříme kvůli filmům

Komentuj

Vlož komentář
Vaše jméno

3 × two =