Nejextrémnější přípravy herců na jejich role

nejextrémnější přípravy herců

Vžít se do role postavy, kterou budete hrát, není vůbec jednoduchý úkol. Diváci chtějí vidět věrné a nezapomenutelné vyobrazení hrdinů, což je pro herce velmi náročný úkol. A jen málokterý herec je ochoten podstoupit kvůli své roli riskantní kroky. Ti, kteří to dokáží, patří často k úplné špičce. Nedělá jim problém žít ve vězení nebo v psychiatrické léčebně, podstoupit hodinové tréninky nebo naučit se několik cizích jazyků. Vybrali jsme pro vás ty nejextrémnější přípravy herců na jejich role.

5. Heath Ledger – Temný rytíř

Začněme s tou nejznámější přípravou, kterou je příprava Heatha Ledgera na roli Jokera ve filmu Temný rytíř. Je známo, že Heath Ledger pro tuto roli naprosto žil a jeho příprava mu vynesla Oskara za nejlepšího herce ve vedlejší roli. Heath Ledger si během přípravy na roli vedl osobní deník. Hercovy zápisky obsahují spoustu nejrůznějších čmáranic a temných a depresivních nákresů, které mapují jeho proměnu v sociopatické monstrum. Ledger byl zavřený v hotelovém pokoji po dobu 6 týdnů, kde se snažil vžít do své role, což se mu podařilo. Zkoušel různé druhy šíleného smíchu, gest a pohybů. Vložil do role Jokera opravdu vše.

Říká se, že tato role značně přispěla k jeho tragické smrti. 22. ledna 2008 byl nalezen ve svém hotelovém pokoji v New Yorku mrtvý. Blízko něj byly nalezeny prášky na spaní. Jeho smrt nebyla sebevražda, ale jen nešťastná náhoda. Údajně jeho smrt způsobila kombinace několika léků jako jsou antidepresiva, prášky na spaní a podobně.

KOUKNI SE  Nesmrtelné hlášky z českých filmů

4. Jack Nicholson – Osvícení a Přelet nad kukaččím hnízdem

Jack Nicholson ztvárnil mnoho nezapomenutelných postav a prošel si i mnoha přípravnými fázemi. Ve filmu Přelet nad kukaččím hnízdem nechal režisér Miloš Forman Jacka Nicholsona žít a pracovat ve státní nemocnici v Oregonu ve skutečné psychiatrické léčebně. Na chvíli se tak Nicholson stal pacientem, a poté i zaměstnancem psychiatrie.

V Osvícení si Jack Nicholson zahrál manžela, který zešílí v hotelu, kde je dočasně ubytovaný se svou rodinou. Je známo, že režisér Stanley Kubrick byl velký puntičkář a po hercích vyžadoval extrémní výkony. Některé herečky měly z natáčení se Stanley Kubrickem i doživotní psychické následky. 

Po internetu koluje záběr Jacka Nicholsona těsně před natáčením slavné scény se sekerou. Ten zachycuje Nicholsona, jak šíleně poskakuje se sekerou v ruce, máchá jí všude kolem a vypadá to, že si ani nevšímá kolemjdoucích kameramanů a asistentů. Jack Nicholson navíc kdysi patřil k dobrovolnému hasičskému sboru, takže věděl, jak má takové dveře rozbít. Během natáčení Nicholson zničil desítky dveří.

3. Leonardo DiCaprio – J. Edgar a Prokletý ostrov

Mnozí herci dokáží posunout vlastní hranice, aby dokázali prožít emoce, kterými jejich postavy prochází. Leo není výjimkou. Kvůli životopisnému snímku J. Edgar udělal DiCaprio o své postavě detailní průzkum, přečetl nespočet spisů a knih a zapsal se na univerzitu na hodiny o životě bývalého šéfa FBI J. Edgara.

KOUKNI SE  Nejlepší filmy s mimozemšťany

Kvůli roli ve filmu Prokletý ostrov zašel ještě dál. Navštívil několik psychiatrických léčeben, aby se naplno dostal do prostředí, ve kterém se film odehrával.

2. Natalie Portman – Černá labuť

Své roli se Natalie Portman věnovala více než rok. Ve filmu Černá labuť ztvárnila hlavní roli Niny, až příliš snaživé baletky. V baletní sukničce strávila hodiny zdokonalováním svých baletních schopností. Spojila se se svou kolegyní Milou Kunis a společně absolvovaly baletní sezení. Trénovala balet pět hodin denně a k tomu chodila na kurzy plavání a cvičila těžké fyzické cviky. Musela také dodržovat přísnou dietu a za den nesměla přijmout více než 1200 kalorií. To všechno dělala předtím, než natáčení vůbec začalo. A její snaha jí přinesla ovoce v podobě Oskara za nejlepší herečku v hlavní roli.

1. Jared Leto – Suicide Squad

Další herec, který šel až do extrému kvůli dokonalosti své role Jokera, je Jared Leto. V tomto příapdě se jednalo o film Suicide Squad. Ačkoli Letovo zobrazení charakteru Jokera přijalo spíše negativní reakci, není žádných pochyb o tom, že by Jared Leto nebyl své roli naprosto oddán. 

Kvůli přípravě na roli sledoval záběry násilných kriminálních činů jako vraždy nebo přepadení. Studoval agresivní chování a sadistické výlevy lidí. Kvůli roli také strávil několik nocí ve vězení. Joker je pro Leta člověk, který násilí vnímá jako přirozenou věc. Proto se Leto chtěl dostat do podobného stavu a sžít se s Jokerovými myšlenkovými pochody. Také přiznal, že postavu Jokera obdivuje.

KOUKNI SE  Nejlepší filmy s křesťanskou tematikou

Je známo, že Jared Leto posílal svým kolegům dopisy a balíčky, které často obsahovaly výhružky smrtí nebo depresivní nákresy. Willu Smithovi poslal balíček nábojů a Margot Robbie zase milostný dopis v černé krabici, ve které byla i živá krysa. Pro celý štáb také natočil video, ve kterém zkoušel své psychopatické chování. Tyto nečekané dárky spousta členů štábu nepochopila a mnozí chtěli od Leta omluvu za jeho nepřijatelné chování.

Pavel Melotík

Zdroje: https://www.youtube.com/watch?v=Y9dwAJii0pY

https://www.cinemablend.com/new/Jared-Leto-Joker-Sent-Really-Creepy-Gifts-His-Suicide-Squad-Co-Stars-72256.html

 

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

fifteen − 4 =