5 nejpodivnějších smrtí filmových celebrit

Říká se, že každá filmová celebrita má dvě tváře. Tu jednu, kterou dobře známe z kin a televizních obrazovek, a tu druhou, která je soukromá a kterou se hvězdy snaží skrýt před světem. Často je tento druhý život filmových hvězd obestřen tajemstvími a záhadami. Podivný ale nemusí být jen život celebrit. Spoustu otazníků může vyvolat i smrt. Pojďme se podívat na ty nejpodivnější smrti filmových celebrit, ze kterých vám půjde hlava kolem.

5. Heath Ledger

Heath Ledger poprvé prorazil v Oscarovém dramatu Zkrocená hora. Za roli Ennise Del Mara v tomto snímku si vysloužil svou první nominaci na Oscara a Zlatý globus za nejlepšího herce v hlavní roli. Poté si mladá vycházející hvězda mohla role vybírat. A Heath Ledger si vybral právě Jokera v Temném rytíři, který je považován za jeden z nejlepších superhrdinských filmů všech dob. Právě za tuto roli si Heath Ledger vybojoval svého prvního Oscara. Ale bohužel až posmrtně.

Ještě předtím se Heath Ledger předávkoval léky na předpis. Ledger údajně trpěl depresemi, úzkostmi a nespavostí. Po spolykání několika druhů antidepresiv, prášků na spaní a léků na rýmu Ledger zemřel na infarkt ve věku pouhých osmadvaceti let. O tento případ se zajímala FBI. Nikdy se ale nepřišlo na to, jestli Heath Ledger spáchal sebevraždu, nebo jestli mu lékaři špatně naordinovali prášky. Ať tak nebo onak, tato překvapivá smrt byla po dlouhou dobu hlavním tématem tisku a médií.

KOUKNI SE  Nejchytřejší záporáci hororového světa

4. Elizabeth Short

22 let mladá vycházející herečka přišla do Hollywoodu, aby se stala slavnou. Toto přání bylo vyslyšeno, ovšem ne takovým způsobem, kterým by chtěla. Nebyly to totiž její herecké výkony, které jí přinesly slávu, ale její smrt.

Elizabeth byla brutálně zavražděna v jejím apartmánu v Los Angeles. Byla znásilněna a její tělo poté rozřezáno na několik kusů. Případem se zabývala policie i FBI, ale nikdy se jim nepodařilo jej rozlousknout. Elizabeth je známa pod přezdívkou, kterou jí dal tisk – Černá Dahlia. Na motivy tohoto případu vznikla divadelní hra, a také film Černá Dahlia, který natočil Brian De Palma – režisér kultovních filmů jako Zjizvená tvář nebo Mission Impossible.

3. George Reeves

George Reeves se proslavil jako první herec, který ztvárnil komiksového superhrdinu Supermana. Vůbec poprvé to bylo v roce 1951 ve filmu Superman and the Mole Men, který se o rok později stal pilotem pro seriál Adventures of Superman.

Jenže jednoho dne byl Reeves nalezen ve svém pokoji mrtev. Byl nahý s jednou střelnou ranou ve spánku. Celý incident byl prohlášen za sebevraždu až do doby, kdy se Reevesova matka pustila do pátrání na vlastní pěst. Ta začala vyšetřovat milostnou aféru mezi Reevesem a jeho milenkou. Nakonec zjistila, že právě Reevesova milenka prohnala Supermanovi kulku spánkem a způsobila jeho smrt. Na motivy této vraždy byl natočen film Hollywoodland, ve kterém George Reevese ztvárnil Ben Affleck.

KOUKNI SE  Nejlepší urážky v sérii Rychle a zběsile

2. Brandon Lee

Syn slavné hvězdy filmů o bojovém umění Bruce Leeho se snažil po vzoru svého otce proslavit jako herec. A to se mu dařilo. Za svou první roli ve filmu Dědictví vášně byl nominován na několik hereckých cen na různých festivalech po celém světě. Jeho životní rolí se bezpochyby stala postava Erica Dravena ve filmu Vrána. Tento snímek pojednává o kytaristovi, který byl spolu se svou snoubenkou zavražděn gangem násilníků. Kytaristu přivede zpět do říše živých vrána. Eric Draven se poté snaží zjistit důvod jeho oživení.

Jenže tato role se mu stala osudnou. Natáčení provázely nejrůznější pohromy jako například zranění kaskadérů či shoření kulis. Tou největší tragédií se ale stala Brandonova smrt. Během natáčení byl Brandon Lee zastřelen. Šlo o selhání lidského faktoru. Střílet se mělo z makety a se slepými náboji. Někdo ale omylem vzal skutečnou pistoli s ostrými náboji, a tak došlo k ohromné tragédii. Režisér musel film dokončit za pomocí dvojníka a digitálních efektů. Někteří lidé věřili v to, že se Brandon stal obětí vraždy. Brandon sám během svého života věřil, že jeho rodina je prokleta jistým čínským starodávným obchodníkem.

1. David Carradine

Jméno Davida Carradina pravděpodobně znáte v souvislosti s oběma filmy Kill Bill od Quentina Tarantina, ve kterých si zahrál mafiánského bosse Billa. Carradine stihl za svůj život ztvárnit celou řadu dalších záporáků jako například Rollie Wilkese ve filmu Osamělý vlk Mc Quade nebo otrokáře Justin La Motta v seriálu Sever a jih.

KOUKNI SE  Nejvíc nenáviděné postavy ze světa Harryho Pottera

Na vrchol našeho žebříčku se Carradine dostal vskutku bizarními okolnostmi své smrti. Byl nalezen ve skříni v thajském hotelu, když seděl nahý a mrtvý s opaskem kolem krku. Vyšetřování vedlo k závěru, že Carradine v této skříni masturboval. Během této činnosti se zároveň škrtil opaskem, což ho vzrušovalo. Nicméně se mu to stalo osudným. Jeho bývalé přítelkyně potvrdily Carradinovu touhu po zvláštních sexuálních tužbách.

 

Pavel Melotík

 

Zdroje: http://only-journal.com/celebrities-who-died-in-a-strange-way/

http://www.hollywoodreporter.com/gallery/natalie-wood-death-hollywood-mysteries-263656/3-elizabeth-short

http://www.hollywoodreporter.com/gallery/natalie-wood-death-hollywood-mysteries-263656/4-george-reeves

http://www.celebzen.com/11-celebs-who-died-in-freaky-accidents/3/

Komentuj

Vlož komentář
Vaše jméno

15 − 6 =