Jógou k lepšímu sexu

Když se řekne slovo jóga, většina z nás si nejspíš představí pomalé cvičení na karimatce za zvuků orientální meditační hudby. Málokdo už ale ví, že jógou si můžeme poměrně snadno dopomoci k lepšímu, intenzivnějšímu sexu. Tyto východní praktiky s dlouhou tradicí dělají doslova zázraky, ať už se jedná o oblast fyzickou nebo duševní. Sexualita neodmyslitelně patří k lidskému životu a dnes už na ni naštěstí není nahlíženo jako na pouhý akt početí. Pojďme se tedy společně podívat na různé tipy a způsoby, jak spojit příjemné s užitečným a udělat něco pro své zdraví i intimní život.

1Být tady a teď

Photo by Jared Rice on Unsplash

Každý, kdo někdy cvičil jógu, ví, jak důležité je vyčlenit si čas na sebe sama a myšlenkami být tady a teď. Jóga nás učí zrelaxovat tělo a mysl, odhodit starosti všedního života alespoň na pár desítek minut stranou a soustředit se na sebe v přítomném okamžiku. To samé by se mělo praktikovat i v oblasti sexu. Pokusme se během milování nechat myšlenky volně plynout a zaměřme se na své fyzické i duševní pochody. Můžeme se soustředit na svůj dech a srdeční rytmus, možná si pak lépe uvědomíme, co nám dělá v posteli dobře nebo při jaké poloze snáze dosáhneme orgasmu. Naše tělo nám ukáže tu správnou cestu, stačí mu jen naslouchat.

2Výkon není důležitý

Photo by kike vega on Unsplash

Jógová praxe nás učí, že nejsou důležité maximální výkony nebo pokoření osobních rekordů, nýbrž momentální prožitek. A to samé platí i v sexu. Nesnažme se do detailů všechno naplánovat nebo mermomocí přivést sebe i partnera k vrcholu. Sex má být příjemný pro obě strany, má to být zábava a potěšení. Tak jako cvičení jógy, i erotické hrátky odbourávají stres a napětí. Důležité je samozřejmě i to, v jakém rozpoložení se oba partneři nacházejí. Někdy je chuť na pomalou a línou soulož, někdy naopak přijde vhod vášnivý a divoký sex. Rada je následující: do ničeho sebe ani partnera nenutit! Jakmile se totiž z postelových hrátek stane povinnost, zhroucení vztahu je na dosah. Povinností máme všichni v životě dost a intimní život by rozhodně neměl být jednou z nich!

KOUKNI SE  Tipy na dokonalou erotickou masáž

3Svaly pánevního dna

Photo by Colton Sturgeon on Unsplash

Díky pravidelnému cvičení si posílíme svaly a prodloužíme šlachy, zlepšíme si tak kondici a pružnost. Obzvláště důležitou roli pak hrají hluboké svaly pánevního dna, které jsou při mnohých sportovních aktivitách značně opomíjené. Jóga nám pomůže zvědomit si tuto část těla, aktivně ji zapojit i během každodenních aktivit a zlepšit její prokrvování. Můžeme si například vyzkoušet poslat několik nádechů do pánevní oblasti a přivést sem potřebnou energii.

Pokud má naše pánevní dno správně fungovat, nesmí být ani příliš pokleslé (povolené), ale ani v neustálém napětí (stažené). Jestliže budeme této velmi důležité oblasti věnovat dostatek pozornosti, odměnou nám budou intenzivnější a hlubší zážitky z milování. Obzvláště ženy po porodu pak často udávají, že díky pravidelnému cvičení jógy zažily svůj první vaginální orgasmus.

4Poznání vlastního těla

Photo by Colton Sturgeon on Unsplash

Na józe je nejlepší právě práce s vlastním tělem, která vede k nastolení vnitřní harmonie. Důležité je především správně dýchat, vědomě zapojovat svaly a klouby a vnímat, jak naše tělo pracuje. Veškeré pohyby bychom měli vykonávat koordinovaně a s ohledem na své možnosti – nepřetěžovat se a nesnažit se druhým něco dokázat. Ani v sexu se nevyplácí „přepálit začátek“ nebo před partnerem „frajeřit“. Ať už se děje za dveřmi ložnice cokoliv, mělo by to být v souladu s naším vědomím a fyzickými možnostmi.

Esterka

Předchozí článekUvadající Oscary probudil Will Smith fackou v přímém přenosu. Bylo to domluvené?
Další článekZ Rodena se stane indián ve stejnojmenném filmu (Video)

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

12 + 20 =