Proč byste měli víc souložit? 6 důkazů o zdravotním přínosu sexu

Já vím, nepotřebujete žádný další důvod, proč mít sex, protože sex je prostě úžasný i bez rozumných důvodů. Ale pro ty, kteří sex podceňují nebo dokonce zcela vytěsňují ze svého života, je dobré uvést pár neoddiskutovatelných zdravotních výhod, které sex přináší.

 

1. Sex posiluje imunitu

Dle studie univerzity ve Wilkes neposiluje imunitu nic tak jako pořádná dávka sexu. Studie ukázala, že studenti univerzity, kteří měli sex minimálně 1-2x týdně, produkují více imunoglobinu typu A, což je protilátka, která posiluje imunitní systém. Můžete myslet na sex jako na očkování proti chřipce.

 

2. Sex nás činí šťastnějšími

Výzkumníci z Univerzity v Dartmouthu zjistili, že mít sex každý den oproti sexu jednou měsíčně zvyšuje subjektivní pocit štěstí dotyčných. Přirovnávají to k výhře milionu korun. Jak na to přišli, se mě neptejte, raději do toho pořádně skočte.

 

3. Sex zlepšuje zdraví srdce

Pohlavní styk zvyšuje průtok krve cévami a zvyšuje srdeční frekvenci, dva benefity pro váš kardiovaskulární systém. Kromě toho vědci zjistili, že pokud máte sex dvakrát nebo vícekrát týdně, snižuje se u vás riziko infarktu o 50%! Nebudete teda lhát své milé, když jí řeknete: „Jestli se mnou nebudeš mít sex, tak umřu!“

 

4. Sex snižuje riziko rakoviny prostaty

Každý muž se obává rakoviny prostaty. Co proti ní můžeme dělat? Ejakulovat! Studie britského časopisu urologie přišla s objevem, že ejakulace pětkrát a vícekrát týdně snižuje riziko rakoviny prostaty o plnou třetinu!

KOUKNI SE  Co by měl splňovat erotický salon, aby vyhověl vašim tajným snům?

sex snižuje riziko rakoviny prostaty

5. Sex váš úsměv činí krásnějším

Za předpokladu, že před samotným sexem provozujete ještě chvíli líbání. Líbání totiž stimuluje slinění, sliny čistí mezizubní prostor a snižují kyselost v ústech- kyselost je hlavní příčinou vzniku zubního kazu a zápachu z úst. Asi nejlepší argument pro prodloužení předehry, nemyslíte?

 

6. Po sexu se lépe spí

Máte v noci problém s usínáním? Zapomeňte na počítání oveček nebo pití teplého mléka. Stačí, když se uspokojíte v náručí své milované. Po dosáhnutí orgasmu se uvolňuje hormon oxytocin, který produkuje endorfiny, které uvolňují vaše tělo i mysl. Orgasmus také uvolňuje prolaktin, hormon spojený se spánkem. Nepotřebujete žádné prášky, stačí pravidelně souložit!

 

 

Charlie Brown

Komentuj

Vlož komentář
Vaše jméno

2 × five =