Recenze: Moderní jóga od A do Z je příručkou pro každého moderního jogína

Náročná předsevzetí lze plnit snadno

V souvislosti se začátkem Nového roku řada z nás hledá efektivní způsob, jak plnit (nejlépe dlouhodobě) předsevzetí, kterých jsme si každý dali jistě bezpočet. Mezi ty nejčastější bezpochyby patří například novoroční evergreeny jako zhubnout, více se hýbat či prostě jenom zdravěji žít. A toho všeho lze hravě dosáhnout za pomoci jógy.

Než se definitivně rozhodnete, že tento typ pohybu není pro vás to pravé ořechové, dejte mu alespoň jednu šanci a třeba vás, stejně jako mne, příjemně překvapí. Například často omílaný mýtus, že cvičení jógy je snadné a vůbec se při něm nezapotíte, lze velice snadno vyvrátit již po vyzkoušení pár pozic z uvedené knihy.

Moderní jóga pro každého

Moderní jógu od A do Z sepsala Christina Brownová, mezinárodně uznávaná učitelka a cvičitelka jógy a autorka několika knih o józe.

Pokud jste, stejně jako já, jógový začátečník (ale i pokud už máte s tímto druhem cvičením nějaké ty zkušenosti), vězte, že Moderní jóga od A do Z by určitě neměla chybět ve vaší knihovně.

METAFORA

Kniha je rozdělena vcelku logicky do několika kapitol. Začíná celkem nudnou ale přesto nezbytnou omáčkou, která nás má uvést do tajů jógového světa. Následně pokračuje protahovacími cviky, které vás pomalu rozehřejí a připraví na samotné cvičení. Nechybí v ní úplné základy, jako například pozdrav slunci, ani obtížnější pozice (stoj na hlavě apod.). A na konci vás příjemně zklidní sada relaxačních cvičení.

KOUKNI SE  Bestseller: Robert Glover: Přestaň být hodným klukem

Ovšem základem při cvičení jógy je správný dech. Proto ani tady nechybí řada dýchacích cvičení jako například dech oceánu či zlatá nit.

To, co jsem v knize trochu postrádala, byla nějaká ucelenější sestava. Jedná se zde spíše o výčet jednotlivých cviků než o kompletní program cvičení. Respektive sestavy se zde nachází, ale je jich pouze pět základních a až v rychlosti shrnutých na samém konci knihy.

Pro úplné začátečníky bych tak doporučila knihu pouze na první seznámení s jógovými cviky. Nicméně pro efektivnější cvičení bych raději zvolila video lekce nebo knihu, která jednotlivé sestavy lépe zachycuje. Takovou bezesporu je např. Jóga snadno a rychle od totožné autorky.

Kniha obsahuje řadu nových cvičení a technik moderní jógy a slibuje že vás naučí, jak se vyrovnat s přemírou stresu, získat sílu, pružnost a ohebnost. Ale nalijme si čistého vína, kýženého efektu nedosáhnete pouze tím, že si Moderní jógu přečtete, ale spíše tím, že se pravidelně budete věnovat procvičování jejího obsahu.

 

 

Kateřina Valentová

 

Christina Brownová: Moderní jóga od A do Z, Kompletní průvodce současnou jógou, 2017, 400 stran

Knihu můžete zakoupit ZDE.

PŘEHLED RECENZE
Hodnocení
7
recenze-moderni-joga-od-priruckou-kazdeho-moderniho-joginaPro úplné začátečníky bych doporučila knihu pouze na první seznámení s jógovými cviky. Pro cvičení bych raději zvolila knihu, která lépe zachycuje jednotlivé sestavy.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

two × 5 =