Knihy s magickou příchutí Orientu

Vypadá to, že do konce prázdnin se u nás již pořádně neohřejeme. Máme tu pro vás však tipy na knihy s magickou příchutí Orientu, s jejichž pomocí se  přenesete přímo doprostřed rozpálené pouště. Ovšem pozor, je to cesta na vlastní nebezpečí.  Hrozí vám střetnutí s džiny, možná vás postihne zlomené srdce anebo kouzlu těchto knih zcela propadnete. Lákají vás magické světy, víření písku, žár pouště, džinové nebo Pohádky tisíce a jedné noci? Pokud ano, pak zaměřte pozornost na následující knihy.

 
Zpátky
Další

Zakázané přání (Jessica Khoury)

Znáte příběh o Aladinovi a kouzelné lampě? Tato kniha vám ukáže, že klasický Disney příběh může být mnohem napínavější, než si myslíte.  Zakázané přání je vzrušujícím příběhem o magii a zapovězené lásce, která otřese světem. Právem patří mezi nejlepší a nejkouzelnější převyprávění pohádek.

Mocná džinka Zahra je kouzlem připoutaná ke své lampě. Musí sloužit svému pánovi a splnit mu tři jakákoliv přání. Za svůj život už měla pánů tisíce a jednoho, dopustila se chyb, zrady a započala válku mezi džiny a lidmi. Teď pyká uvězněná ve své lampě již více než 500 let, ztracená v troskách města, které vlastní vinou zničila. Pak ale její lampu najde Aladin, chlapec z ulice, který si přeje pomstu. A Zahra mu ji ráda dopřeje. Aladin se stane bodem v jejím plánu, jak získat zpět svoji svobodu. Když se jí  povede osvobodit syna samotného šejtána, lstivého krále džinů, bude volná. Cenou za úspěch je svoboda a tu si Zahra přeje více, než cokoliv jiného. Ale každé přání má svou cenu. Pokud selže, mocný šejtán zabije Aladina. 

KOUKNI SE  Letní čtení pro muže

 

Zpátky
Další

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

eighteen + 5 =