Knihy s magickou příchutí Orientu

Vypadá to, že do konce prázdnin se u nás již pořádně neohřejeme. Máme tu pro vás však tipy na knihy s magickou příchutí Orientu, s jejichž pomocí se  přenesete přímo doprostřed rozpálené pouště. Ovšem pozor, je to cesta na vlastní nebezpečí.  Hrozí vám střetnutí s džiny, možná vás postihne zlomené srdce anebo kouzlu těchto knih zcela propadnete. Lákají vás magické světy, víření písku, žár pouště, džinové nebo Pohádky tisíce a jedné noci? Pokud ano, pak zaměřte pozornost na následující knihy.

 
Zpátky
Další

Zakázané přání (Jessica Khoury)

Znáte příběh o Aladinovi a kouzelné lampě? Tato kniha vám ukáže, že klasický Disney příběh může být mnohem napínavější, než si myslíte.  Zakázané přání je vzrušujícím příběhem o magii a zapovězené lásce, která otřese světem. Právem patří mezi nejlepší a nejkouzelnější převyprávění pohádek.

Mocná džinka Zahra je kouzlem připoutaná ke své lampě. Musí sloužit svému pánovi a splnit mu tři jakákoliv přání. Za svůj život už měla pánů tisíce a jednoho, dopustila se chyb, zrady a započala válku mezi džiny a lidmi. Teď pyká uvězněná ve své lampě již více než 500 let, ztracená v troskách města, které vlastní vinou zničila. Pak ale její lampu najde Aladin, chlapec z ulice, který si přeje pomstu. A Zahra mu ji ráda dopřeje. Aladin se stane bodem v jejím plánu, jak získat zpět svoji svobodu. Když se jí  povede osvobodit syna samotného šejtána, lstivého krále džinů, bude volná. Cenou za úspěch je svoboda a tu si Zahra přeje více, než cokoliv jiného. Ale každé přání má svou cenu. Pokud selže, mocný šejtán zabije Aladina. 

KOUKNI SE  Do světa s Lonely Planet

 

Zpátky
Další
Předchozí článek5 druhů filmů, na které se nesmíte podívat se svými rodiči
Následující článekPříhody ze života herce Johnnyho Deppa

Komentuj

Vlož komentář
Vaše jméno

13 − 1 =