Zhubněte a naberte svaly: 7 veganských jídel s vysokým obsahem bílkovin

Bílkovinné diety jsou u lidí, kteří chtějí zhubnout, velmi oblíbené. Právě proto, že jsou tato jídla pověstná rychlým spalováním tuků a nabíráním svalové hmoty.

Pro vegany však může být obtížné vybrat stravu bohatou na bílkoviny, protože bílkoviny se obvykle vyskytují ve vejcích, mléce a mase.

Naštěstí jsme pro vás vybrali sedm rostlinných pokrmů, v kterých najdete dostatek bílkovin. Tím pádem s nimi můžete hubnout a zároveň svalnatět.

1
Čočka

Pokud upřednostňujete rostlinné produkty před masem, rozhodně jezte hodně čočky.
V každých 100g čočky najdete 9g bílkovin. Čočku můžete přidat do salatů nebo polévek.

 

 

2
Kapusta kadeřavá

Nízkokalorická kapusta obsahuje 4,3g bílkovin na 100g. Existuje spousta způsobů, jak kadeřávek v kuchyni využít. Zkuste si z kapusty udělat zelený džus, vege hamburger nebo si usmažte kapusteové listy.

 

3Merlík

Merlík čilský, nebo také Quinoa, je rostlina z čeledě laskavcovitých, která je v Latinské Americe využívána převážně jako obilovina. Tato obilovina obsahuje impozantních 14,1g bílkovin v každých 100g. Je také skvělým zdrojem železa a vlákniny.

 

4Houby

Houby obsahují 3,1g bílkovin na každých 100g. Výzkum také ukázal, že houby mohou soupeřit se sytostí s masem, takže se s nimi skvěle hubne.

 

 

5Dýňová semínka

V každých 100g dýňových semen, které sníte, je 19g bílkovin. Zamíchejte je do své ranní kaše, abyste načerpali dostatek živin.

 

 

 

6Kukuřice

Zelenina bohatá na vlákninu obsahuje 3,27 g bílkovin na 100 g. Neejlepší je kukuřice čerstvě uvařená, ale můžete ji i snadno začlenit do vaší stravy, když si ji koupíte v konzervách.

KOUKNI SE  Sous vide chlapská jídla

 

 

7Brokolice

Tento zdravý zdroj vlákniny, draslíku a vitamínů C a K je také bohatý na bílkoviny.
Každých 100g zeleniny obsahuje přibližně 2,8g bílkovin. A co víc, tahle zelenina obsahuje i nízkou hladinu kalorií.

 

 

Charlie Brown

Předchozí článekNejlepší utajená camea ve filmech Marvelu
Následující článekJe finální scéna z Inception sen, nebo realita? Michael Caine konečně poskytl jasnou odpověď

Komentuj

Vlož komentář
Vaše jméno

five × 2 =