10 nejoblíbenějších filmů Leonarda DiCapria – viděli jste všechny?

10 nejoblíbenějších filmů leonarda dicapria

Leonardo DiCaprio je pravděpodobně jeden z nejoblíbenějších herců současnosti. V roce 2016 získal Oskara za svou roli ve filmu Revenant. Od té doby si dává od herectví pauzu. Před nějakou dobou se objevily fámy, že by Leo mohl hrát Jokera ve filmu od Martina Scorseseho. Nic ale toto tvrzení zatím nepotvrdilo. Další člověk, který by rád přerušil Leovu hereckou pauzu, je Quentin Tarantino. Ten má v plánu jej obsadit do hlavní role svého příštího filmu, který se bude točit okolo vražd podle skutečných událostí, které spáchal gang Charlese Mansona

Je známo, že Martin Scorsese a Quentin Tarantino patří spolu se Stevenem Spielbergem mezi nejoblíbenější režiséry Leonarda DiCapria. Oskarový herec dále vzhlíží k Jacku Nicholsonovi a vždy v něm viděl svůj herecký vzor. Svou spolupráci s ním ve filmu Skrytá identita popsal jako splněný sen a v rozhovorech vždy nadšeně mluvil o hereckých zvycích, které Jack Nicholson má.

Kromě těchto celebrit existuje 10 filmů, které DiCapria inspirují v jeho herectví. Podle něj jsou to nejlepší filmy, jaké kdy byly natočeny.

10

10. Osvícení

Na desáté místo umístil Leonardo DiCaprio kultovní horor s Jackem Nicholsonem v hlavní roli. Což určitě není náhoda vzhledem k vztahu mezi oběma herci. Horor Osvícení natočil geniální režisér a scénárista Stanley Kubrick a stal se přelomovým dílem v hororovém žánru. S volbou Leonarda DiCapria by určitě nesouhlasil spisovatel Stephen King, jehož kniha se stala předlohou k tomuto filmu. Podle Kinga film vynechal některé důležité momenty, které se objevují v jeho knize a naprosto zničil jeho práci. Prohlásil, že Kubrickovi už nikdy práva na zfilmování jeho díla nedá.

KOUKNI SE  Co nebylo ve filmu Tenkrát v Hollywoodu, tak režisér popsal v knize. Kam dál míří Quentin Tarantino jako spisovatel?

9

9. Sunset Boulevard

Jako další ze svých oblíbených filmů DiCaprio uvedl kultovní film-noir Sunset Boulevard z roku 1950. Ten má na svědomí režisér Billy Wilder, který za svůj život získal 5 Oskarů a byl jedním z nejúspěšnějších režisérů 50. a 60. let.

Snímek Sunset Boulevard pojednává o Normě Desmondové, bývalé hvězdě němého filmu. Ta zoufale touží po comebacku, a tak si najme neúspěšného scénáristu Gillise, se kterým spolupracuje, aby se opět dostala na vrchol.

8

8. Tělesná stráž

Dalším oblíbeným filmem Leonarda DiCapria je Tělesná stráž z roku 1961. Ten natočil japonský režisér Akira Kurosawa, který je dnes známý hlavně díky filmu Sedm samurajů. 

Film Tělesná stráž se odehrává v roce 1860, kdy se bezejmenný samuraj toulá krajinou a dorazí do městečka, ve kterém se rozpoutala válka dvou zločineckých gangů. Když předvede, jak je dobrý bojovník, chtějí si ho oba gangy najmout jako strážce. On se ale rozhodne gangy poštvat proti sobě a osvobodit tak městečka od nadvlády zločinců.

7

7. Třetí muž

Třetí muž je považován za jeden z nejlepších britských filmů všech dob. V roce 1949 jej natočil režisér Carol Reed. Do filmu se mu povedlo obsadit Orsona Wellese, tvůrce filmu Občan Kane. 

Třetí muž je detektivní příběh o spisovateli jménem Holly Martins, který přijíždí do válkou rozbombardované Vídně navštívit svého přítele Harryho Limea. V Harryho domě však zjišťuje, že je jeho hostitel mrtev, a chystá se k odletu zpět. Podivné okolnosti kamarádovy smrti, která je interpretována jako náhodná, mu však nepřidají na klidu. Pouští se do pátrání po záhadném třetím muži, který byl na místě nehody, ale nikdo o něm nic neví.

KOUKNI SE  The Gray Man: Natáčení v Praze. Nejdražší film Netflixu hlásí dotočeno!

6

6. Lawrence z Arábie

Lawrence z Arábie je téměř čtyřhodinový výpravný životopisný epos z roku 1962 oceněný sedmi Oskary. Vypráví o životě britského důstojníka Lawrence, který během dvou let 1. světové války, které strávil v Arábii, dokázal sjednotit arabské kmeny proti Turkům a ještě za svého života se stal legendou. 

5

5. Na východ od ráje

Na pátém místě se v žebříčku nejoblíbenějších filmů Leonarda DiCapria umístil jeden z nejslavnějších filmů z padesátých let Na východ od ráje. Toto emotivní drama vypráví příběh dvojčat Cala (James Dean) a Arona (Richard Davalos), kteří žijí spolu se svým pevně věřícím otcem Adamem Traskem (Raymond Massey). Zatímco poslušný Aron s otcem vychází dobře, Cal se stále nedokáže přizpůsobit. Přestože se snaží o uznání, naráží na nepochopení.

4

4. 2001: Vesmírná odysea

Vesmírná odysea je jediný sci-fi film ve filmové top10 Leonarda DiCapria. Kultovní sci-fi zrežíroval v roce 1968 Stanley Kubrick a byl za něj nominován na Oskara za nejlepší režii i za scénář. Vesmírná odysea je filozofická esej, která se zabývá smyslem existence lidstva a sleduje příběh lidstva v několika časových obdobích.

3

3. 8 1/2

Snímek 8 1/2 z roku 1963 je jedním z nejslavnějších filmů italského režiséra Federica Felliniho. Ten za snímek získal Oskara za nejlepší zahraniční film. Hlavním hrdinou filmu je režisér Guido Anselmi, který se ocitl v profesionální a osobní krizi. Z této situace jej však, jak se zdá, nemohou dostat ani nové filmové projekty, ani ženy. Pod tlakem svého producenta připravuje nový film, zatímco je přitahován zároveň ke své inteligentní manželce Luise, smyslné milence Carle a krásné mladé herečce Claudii, avšak ani ony mu nepomohou najít smysl života.

KOUKNI SE  FEBIOFEST: Brutální krváky, upírské artovky a psychopatické duchařiny na pražském festivalu

2

2. Taxikář

Tato volba se dala očekávat, vzhledem k tomu, že Martin Scorsese patří k nejoblíbenějším režisérům DiCapria. Jednou prohlásil, že kromě Spielberga není nikdo, kdo by o filmu mohl vědět více než Scorsese. Taxikář je jedním z prvních celovečerních filmů od Scorseseho. Už tehdy se mu ale povedlo do filmu dostat Roberta De Nira a Jodie Foster. 

Taxikář vypráví příběh válečného veterána Travise Bickla, který po návratu z Vietnamu trpí nespavostí. Najde si proto práci jako noční taxikář. Během nekonečného popojíždění „špinavými“ ulicemi New Yorku naráží jen na násilí, drogy a prodejný sex. V dlouhodobě traumatizovaném, frustrovaném Travisovi sílí odhodlání k radikálnímu činu…

1

1. Zloději kol

Nejoblíbenějším filmem Leonarda DiCapria je snímek Zloději kol z roku 1948. Ten má na svědomí italský režisér Vitto De Sica, který natočil filmy jako Sbohem, armádo, Včera, dnes a zítra nebo Manželství po italsku. De Sica obsadil do hlavních rolí bezdomovce, které našel na ulici. Snímek Zloději kol totiž hlavně zdůrazňuje sociální rozdíly mezi lidmi po druhé světové válce a na úpadek italské společnosti.

Hlavnímu hrdinovi filmu hrozí, že hned po nastoupení do práce v novém zaměstnání, které těžce získal, se znovu ocitne na dlažbě, poněvadž mu kdosi ukradl jízdní kolo, které je pro lepiče plakátů podmínkou zaměstnání. Všechno další úsilí hrdiny filmu směřuje k tomu, aby nalezl zloděje a získal zpět své kolo. Když se však přesvědčí o marnosti tohoto počínání, rozhodne se v zoufalství stát se sám zlodějem.

Pavel Melotík

Zdroje: http://www.accessonline.com/articles/leonardo-dicaprio-on-his-hollywood-heroes-five-favorite-movies-82191/

https://www.listchallenges.com/leonardo-dicaprios-favourite-movies

 

Předchozí článekGalerie: Nové fotky z filmu Bumblebee ze série Transformers
Následující článekRecenze: A Bůh pravil, že si musíme promluvit!

Komentuj

Vlož komentář
Vaše jméno

fifteen − 12 =