Bude Leonardo DiCaprio Jokerem v novém DC filmu od Scorseseho?

Nedávno komiksovým světem otřásla novinka, že se Martin Scorsese bude podílet na nové sérii DC filmů (článek zde). Ta by měla být zcela oddělená od filmového DC světa, kam patří například Wonder Woman, Batman v Superman (recenze zde) nebo Justice League (trailer zde). Zatím o těchto nově připravovaných filmech moc nevíme. Je možné, že se celý projekt zabalí a neuvidíme jiné DC filmy než ty ze současného univerza.

Ale víme, že se připravuje nový samostatný film o Jokerovi pod produkčním dohledem Martina Scorseseho. Mělo by jít o krimi gangsterku odehrávající se v 80. letech minulého století v Gothamu a film by měl připomínat Scorseseho filmové hity jako Zuřící býk, Taxikář nebo Král komedie. O režii se zatím zajímá Todd Phillips (Pařba ve Vegas, Starsky a Hutch).

Je taky jasné, že Jokera nemůže hrát Jared Leto, který ho hraje v současném DC světě, protože nový Joker nebude mít nic společného s tím současným. Hledá se nový a mladší herec, který by zahrál Jokera, když teprve začínal. A studio Warner Brothers by rádo vidělo Leonarda DiCaprio jako zájemce o roli jednoho z nejoblíbenějších záporáků komiksového světa. Warner Bros. chtějí DiCapria nalákat hlavně na jméno „Scorsese“. Oskarový herec s Martinem Scorsesem spolupracoval na celé řadě filmů, mezi ty nejznámější z nich patří třeba Vlk z Wall Street, Skrytá identita nebo Prokletý ostrov. Každý z těchto filmů znamenal pro DiCapria i Scorseseho velký úspěch u diváků i kritiků a studio doufá, že kladný vztah mezi těmito tvůrci je znovu spojí a přiláká diváky do kin.

KOUKNI SE  IFFKV 58: Kafka ve Varech

Leonardo DiCaprio se netají tím, že zbožňuje Jokera v podání Jacka Nicholsona v Batmanovské trilogii od Tima Burtona. Oba herci se potkali na Scorseseho natáčení filmu Skrytá identita, kde měl DiCaprio možnost mluvit s Nicholsonem o jeho roli Jokera. Kdyby DiCaprio roli přijal, pravděpodobně by jeho Joker mohl vypadat podobně jako ten od Jacka Nicholsona.

Jenže DiCaprio zatím o nabídce mlčí. Také nehrál v žádném filmu od doby, co dostal Oskara za film Revenant. A navíc už měl hrát v několika filmech, které se nakonec neuskutečnily, mezi nimi je i jeden Scorseseho projekt. Zůstává tedy stále velkou otázkou, jestli bude DiCaprio mít o roli Jokera zájem nebo ne. Už teď ale fanoušci šílí a vznikají po domácku vytvořené plakáty, které si představují Jokera v podání DiCapria nějak takto:

Pavel Melotík

Zdroje: http://variety.com/2017/film/news/leonardo-dicaprio-joker-martin-scorsese-warner-brothers-1202545252/

 

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

four × 4 =