Nejočekávanější seriály roku 2017

Co nás čeká letos v kinech, to už víme. Ale na co se můžeme těšit v letošním roce na televizních obrazovkách? To se nyní dozvíte v seznamu nejočekávanějších seriálů. Těch je určitě více než jsem jich zmínil. Ale bylo potřeba udělat nějaký výběr těch nejočekávanějších nebo alespoň nejzajímavějších, co se základního děje týká. Také v televizní branži platí, že světu v současnosti vládnou seriály se superhrdiny. Těch je v seznamu více. Tak se na to podívejme.

Grimm (6. série)

Začátky tohoto seriálu byly nejisté. Nejméně třikrát přežil svou smrt (v dobách, kdy mu hrozil konec). Nakonec, díky tvůrcům, pokaždé povstal jako fénix z popela. A nyní se chystá premiérová a finální šestá série, která všechno zakončí. Tak doufám, že tvůrci seriálu přijdou se smysluplným a kvalitním zakončením. A díky tomu, že přežil svou smrt a připravuje se konečná série, si zaslouží naši pozornost a místo v seznamu nejočekávanějších seriálů. Proti jakým stvůrám bude bojovat policista Nick Burkhardt/Grimm nyní, se dozvíte v níže přiloženém traileru.

Premiéra: 6. ledna 2017

 

Série nešťastných příhod/A Series of Unfortunate Events (1. série)

Seriál vznikl na motivy stejnojmenné knižní série od spisovatele Lemonyho Snicketa a inspiroval se stejnojmenným celovečerním filmem. Po ty, kteří nečetli knihy ani neviděli film – děj seriálu je následující. Dramatický seriál sleduje tři sirotky Violet, Klause a Sunny, kteří se vydávají na strastiplnou životní cestu za odhalením smrti jejich rodičů. Děti žijou u svého zlého a nevypočitatelného strýčka Olafa. Denně budou muset čelit zkouškám, zklamáním a zcestným příhodám. Nemluvě o tom, co bude způsobovat strýc Olaf. Ale nebojte, nebude to tak temné, jak se na první pohled zdá. Stačí zhlédnout přiložený trailer k chystanému seriálu

Premiéra: 13. ledna 2017

 

The 100 (4. série)

Existence akčního dobrodružného post-apo seriálu visela párkrát na vlásku. Nakonec se seriál těší velké fanouškovské základně, kterou si za ta léta vypěstoval. Od dob, kdy prvních sto mladých delikventů bylo posláno zpět na Zem, aby zjistili, jestli je možné Zemi znovu osídlit, uběhla již dlouhá doba. Dost toho už oblíbené postavy seriálu prožily a co všechno zažijí tentokrát se z části dozvíte po shlédnutí traileru ke čtvrté sérii. The 100 vychází z knižní předlohy spisovatelky Kass Morganové.

Premiéra: 1. února 2017

 

Powerless (1. série)

Říkáte si. „Není těch superhrdinů dost?“ O tom bude také další letošní očekávaná novinka. Seriál Powerless na to půjde z trochu jiné strany. Příběh se bude točit okolo Emily. Mladé pracovnice pojišťovny, která se specializuje na finanční náhrady lidem, jejichž škody způsobili superhrdinové bojující se zlem. Jednoho dne Emily konfrontuje jednu z uznávaných superhrdinek a rázem se stává velice obdivovanou osobou pouze v okruhu svých spolupracovníků. Díky tomu Emily pozná, že být superhrdinou není lehké a nejsou k tomu zapotřebí nadpřirozené schopnosti. Seriál, který staví superhrdiny do jiného světla, jak to známe, by mohl slavit nemalý úspěch. Navíc roli Emily si zahraje Vanessa Hudgens. No, necháme se překvapit.

Premiéra: 2. února 2017

 

24: Legacy (1. série)

Seriál 24 hodin se stal kultovním a úspěšným díky specifickému způsobu natočení. Každý díl série odpovídal jedné hodině ve skutečnosti. Tudíž hlavní postava, Jack Bauer, měla přesně 24 hodin na zneškodnění hrozby obrovského rozsahu. Bylo jen otázkou času, kdy si kultovní seriál řekne o nějaké to pokračování. A to se stane letos. Nepůjde sice o pokračování, ale o spin-off. Stejně jako o Černé listiny. Spin-off ponese název 24: Legacy. Tentokrát do akce půjde vojenský hrdina Eric Carter, který se vrací do Států. Už při samotném příchodu mu někdo usiluje o život. Tak se hrdina obrací na CTU organizaci, která se Carterovi bude snažit zachánit život a s jeho pomocí překazit akci, která by mohla skončit největším teroristickým útokem v dějinách USA.

Premiéra: 5. února. 2017

 

Iron Fist (1. série)

Čtvrtým a posledním členem The Defenders, který ještě neměl svůj vlastní seriál, je Iron Fist. Ale nebojte. Již brzy se dočkáme setkání s tímto méně známým superhrdinou Marvelu. Seriál nám představí postavu Dannyho Randa. Ten se vrací po několika letech jako pohřešovaný zpět do New Yorku. Snaží se znovu spojit se svou minulostí a jeho rodinným dědictvím. Začne bojovat proti zločinu, který ohrožuje jeho město. Jeho hlavní doménou je mistrovské zvládání kung-fu a schopnost vyvolat ohnivou sílu, které se říká Iron Fist. Osobně si nemůžu nevšimnout jistých podobností mezi Iron Fistem a Arrowem v první potažmo druhé sérii. Doufám, že to nebude kopie s bojovým uměním a schopnostmi, ale že Iron Fist půjde svou vlastní cestou a zaznamená úspěch u diváků.

Premiéra: 17. března 2017

 

Hra o trůny/Game of Thrones (7. série)

Snad žádný seriál současnosti nemá takovou sledovanost jako Hra o trůny. Každá další série patřila a patří k těm nejočekávanějším. Letos odstartuje již 7. série epického historického fantasy. A co víc. Půjde o předposlední řadu seriálu a bude mít oproti předchozím řadám (10 dílů) méně dílů. Přesně sedm. Dokončení nové řady je v raném stádiu vývoje a tak si na první oficiální trailer budeme  muset ještě počkat. Co se odehraje v zemích Sedmi království (Západozemí) můžeme pouze tipovat. Jak už z historie seriálu víme, nic není jisté a nic není nemožné. Jisté je, že půjde do tuhého a že se můžeme těšit na prvotřídní podívanou, která nás nenechá v klidu. Čekání na sedmou sérii si můžete zkrátit shlédnutím produkčního traileru k právě chystané řadě.

Premiéra: 25. června 2017

 

The Inhumans (1. série)

V pořadí druhá seriálová týmovka od Marvelu, která není příliš známá a profláknutá. Členové skupiny The Defenders už měli svá sólová seznámení s diváky. Alespoň většina. Tady půjde o trochu jinou skupinu superhrdinů. Pro ty, kteří neví, kdo jsou Inhumans. Jde o uzavřenou společnost „superlidí“, kteří byli vylepšení pomocí experimentů jedné mimozemské civilizace. Na první trailer i představení hereckého obsazení si budeme muset počkat. Stejně jako informace, o čem přesně seriál bude. O seriálu se v těchto chvílích neví nic. I tak patří mezi velice očekávané novinky letošního roku.

Premiéra: 26. září 2017

The Defenders (1. série)

Seriálové universum od DC existuje na televizních obrazovkách již pár let. Zatímco Marvel se teprve rozjíždí. Po sólo seriálech Jessica Jones a Daredevil z roku 2015 se v loni rozjela nová sólovka s Lukem Cagem. Letos nás ještě čekají samostatné akce Iron Fista. The Defenders od Marvelu bude první seriálová týmovka právě těchto čtyř základních superhrdinů. Základní herecké obsazení už známe ale v seriálu se objeví více komiksových postav jako například The Punisher (Jon Bernthal) a Elektra (Elodie Yung). Ještě se neví, kdo bude hlavní záporák, ale víme, že ho ztvární Sigourney Weaver. The Defenders budou bránit ulice samotného New Yorku. Takže se máme na co těšit.

Premiéra: není upřesněná; pouze víme, že seriál odstartuje v letošním roce

 

Six (1. série)

Následující seriál potěší fajnšmekry válečně-vojenských seriálů. Svou premiéru si odbude seriál Six, který nám představí SEAL Team Six – elitní tým amerického námořnictva. Právě ti měli za úkol zabít vůdce Talibánu v Afghánistánu. Při tom zjistí šokující pravdu, že s teroristy spolupracuje Američan. Vojenské drama je inspirované skutečnými misemi/událostmi a charaktery reálných postav, které dělají rozhodnutí na hraně života a smrti každý den. Každá série nám představí jednu misi SEAL Team Six pokaždé v jiné lokalitě. Rozhodně to zní zajímavě, tak doufám, že seriál neskončí hned po první řadě.

Premiéra: 18. ledna 2017

 

Riverdale (1. série)

Riverdale je takovým černým koněm seznamu. Víme, o čem seriál bude, přesto, je to stále velká neznámá pro každého z nás. Skoro nikdo neví, co máme od seriálu čekat. V každém případě nám seriál představí ikonické postavy z Archie komiksů v hrané podobě. Půjde o novátorský pohled na Archieho, Betty, Veronicu a jejich přátelé. Ti budou zkoumat každodennosti malého městečka Riverdale, ale také temnotu a zvláštnost, která se skrývá pod zdánlivě bezchybnou fasádou maloměsta. Ať tak či onak. Uvidíme, jak se seriál uvede.

Premiéra: 26. ledna 2017

 

The Blacklist: Redemption (1. série)

V současné době patří seriál Černá listina (The Blacklist) mezi televizní stálice a divácké oblíbence. Letos dostane seriál spin-off v podobě The Blacklist: Redemption. Hlavní příběhovou linkou bude Grey Matters. Tajná organizace vedená lstivou Susan Hargraveovou (Famke Janssen). K týmu těch nejlepších se přidá Tom Keen (Ryan Eggold), kterému Red řekne, že Susan je jeho matkou. A to je pouze jedno z mnoha tajemství. Tom si tento fakt nechá pro sebe a v průběhů misí se bude snažit zjistit co nejvíce o svém původu.

Premiéra: 23. února 2017

 

Taboo (1. série)

Jméno herce, Toma Hardyho, se v poslední době skloňuje ve všech pádech. Není divu, že si hlavní roli zahraje v nově připravovaném dobovém dramatu stanice BBC s názvem Taboo. Děj seriálu bude sledovat Jamese Keziaha Delaneyho, dobrodruha, který se vrací z Afriky v roce 1813. Pryč byl tak dlouho, že Delaneyho v jeho domovině prohlásili za mrtvého. Jaké nastane překvapení, když se vrátí domů a navíc se čtrnácti diamanty. Důvod návratu je jasný. Přišel pomstít smrt svého otce a ochránit rodinný podnik. Na ten si brousí zuby východoindická společnost. Aby zabránil bankrotu rodinného podniku, rozhodne se stvořit vlastní obchodní impérium. Brzy ale zjistí, že hraje s profesionály velmi nebezpečnou hru na velice tenkém ledě.

Premiéra: 7. ledna 2017

 

Pán času/Doctor Who (10. série)

Česky Pán času. Seriál, který je legendou sám o sobě určitě nemusím nijak zvlášť představovat. To by byla škoda slov. A co nás čeká v letošní premiérové desáté sérii? To vám řekne trailer pro chystanou sérii, který naleznete níže. Jistojistě půjde o dobrodružnou zábavu, sci-fi, akci, cestování časem – zkrátka vše, co k seriálu neodmyslitelně patří.

Premiéra: duben 2017

 

APB (1. série)

APB je název nového kriminálního seriálu. Nejde vyloženě o nejočekávanější kousek, hlavním lákadlem je inspirace skutečnými událostmi. Pořádek v Chicagu je již nějakou dobu ten tam. Střelba za bílého dne, utajování pravdy, zkorumpovaní politici, podplacení policisté. To všechno je na denním pořádku. Do doby než se obětí zločinu stane místní miliardář Gideon Reeves. Po zotavení se rozhodne investovat miliony dolarů do místního 13. okrsku, a vytvoří tak soukromou policejní jednotku, která je lepší ve všech směrech. Gideon navíc dodává nově vytvořené technologie, díky kterým chce změnit boj policistů proti zločinu. Kořen děje je zajímavý a fakt, že je insiporvaný skutečnými událostmi celý seriál ještě pozvedá. Rozhodně jsem na něj velice zvědavý.

Premiéra: 6. února 2017

 

 

Ondřej Blahut

 

www.imdb.com, www.collider.com, www.comicbook.com

 

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

eighteen − 14 =