5 nejsympatičtějších seriálových záporáků

A máme tu další výběr 5 nejsympatičtějších záporáků, tentokrát jsme ale zalovili ve vodách oblíbených seriálů a televizních show. Zlouni nás zkrátka něčím přitahují a my jim tak chtě nechtě začneme podvědomě fandit. Pojďme se tedy podívat na TOP 5 nejsympatičtějších seriálových záporáků.

1. Rick Sanchez

Rick Sanchez se svým vnukem Mortym tvoří nerozlučnou dvojku. Zatímco Morty je plachý, nepříliš inteligentní a věčně nadržený školák, Rick je odtažitý, sebestředný vědátor, který propaguje dost svérázné způsoby výchovy. Je to geniální vynálezce s lehce asociálními sklony. Holduje alkoholu a omamným látkám a vede požitkářský způsob života. S nikým si nebere servítky a díky jeho neomaleným poznámkám ho okolí nemůže vystát. K citům a problémům ostatních bývá lhostejný a pro urážky obvykle nejde daleko. Jeho kousavé repliky a nepředvídatelné chování jsou zkrátka zárukou kvalitní podívané.

2. Crowley

Foto: Katie Yu/The CW, © 2016 The CW Network, LLC. All Rights Reserved

Oblíbený seriál Lovci duchů nabízí divákům hned celou řadu zajímavých záporných charakterů, jeden z nich ale přeci jen vyčnívá. Crowley je démon a vládce pekel, který dovede bratrům Winchestrovým pořádně znepříjemnit život. Za každých okolností působí elegantně a má vybrané vystupování. Je velice inteligentní, přizpůsobivý a jeho pohotové reakce oplývají kousavým humorem. Ovládá také pekelné psy, na což rád „taktně“ upozorňuje. Sebestřednost a vychytralost jsou jeho nejvýraznější charakterové rysy, na druhou stranu v něm však přeci jen zbyla kapka lidskosti. Díky své výrazné osobnosti si u diváků získal velké sympatie.

KOUKNI SE  15 nejlepších akčních filmů všech dob

3. Pan Burns

Pan Burns, movitý majitel jaderné elektrárny ve Springfieldu a zaměstnavatel Homera Simpsona, je zajímavá osobnost. Z davu vyčnívá díky svému zvláštnímu rachetickému vzezření a typické gestikulaci. Pokud ve Springfieldu dojde k nějakým nepravostem, má v tom zaručeně prsty vypočítavý pan Burns. Miluje své bohatství a moc. Být nenáviděn si užívá a za žádných okolností se sebou nenechá nikým a ničím manipulovat. Rád se nechává obskakovat svým věrným nohsledem Lionelem Smithersem, který k němu chová romantické city. S nikým a ničím nemá soucit, přesto si svým originálním uvažováním a svérázným chováním dokáže diváka získat.

4. Dr. House

Foto: NBC

Doktor Gregory House je výrazně asociální, konfliktní osoba. Je to požitkář – denně je pod vlivem utěšujících léků a k alkoholu má také pozitivní vztah. Nesnáší sebe i celé lidstvo. Jeho jediným přítelem je onkolog James Wilson, se kterým rád vede dlouhé debaty plné ironických poznámek a trefných postřehů. House nemá respekt k autoritám a jeho sebevědomí je doslova nakažlivé. Zásadně si dělá, co chce, a nemá žádné morální zábrany. Je to člověk, který zná svou hodnotu a nebojí se prezentovat své názory. Svou práci vykonává dobře, ačkoliv mu ani tak nejde o dobro pacienta, jako spíš o vlastní potřebu případ vyřešit. Je to takový neotesaný Sherlock Holmes, ale je zatraceně sexy a ženy pro něj mají slabost. Na žebříčku 5 nejsympatičtějších seriálových záporáku rozhodně obsazuje přední příčky.

KOUKNI SE  Nesmrtelné hlášky z českých filmů

5. Bender

Bender je vychytralý, namyšlený robot z kresleného seriálu Futurama, u kterého si nemůže být nikdo ničím jist. Je sobecký, arogantní, prolhaný a nepředvídatelný. Pro své osobní blaho dokáže bez mrknutí oka zradit své přátele, po čase se však u něj dostaví alespoň částečná sebereflexe. Prezentuje se jako frajer a za své chování se zásadně nestydí. Není to žádný hrdina, vždycky mívá záložní plán, jak ze situace vybruslit. Jeho největší předností je trefný sarkastický humor.

Esterka

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

10 − two =