5 případů, kdy Simpsonovi předpověděli budoucnost

Simpsonovi už běží na našich televizních obrazovkách přes 30 let. Vzhledem k různým politickým tématům, kterým se Simpsonovi za tu dobu věnovali, se není čemu divit, když se jim hned několikrát dopředu předvídat, co se ve světě bude dít. Spíše tedy nechtěně, ale i vtipy se mohou stát skutečností.

5Série 22, epizoda 1: Nobelova cena

Kromě toho, že Simpsonovi předpověděli některé větší skandály, se jim povedlo se trefit i ve zdánlivě malých a náhodných věcech. Například správně odhadli, že Bengt Holmström získá Nobelovu cenu za ekonomii v roce 2016. Šet let předtím, než se to skutečně stalo.

4Série 10, epizoda 5: Disney chce koupit FOX

Možná jste zaznamenali úsilí studia Disney koupit studio FOX a tím získat práva například na seriál Simpsonovi. FOX zatím nabídku odmítl, a tak vše zůstává při starém. V jedné epizodě Simpsonových se Disney pokouší o totéž, a dokonce se Disney podaří FOX koupit. Naštěstí se to tak daleko zašlo zatím jen v Simpsonových, nikoliv v reálném světě.

3Série 23, epizoda 22: Vystoupení Lady Gagy na Super Bowlu

Simpsonovi v roce 2012 předpověděli, že Lady Gaga bude jednoho dne mít sólovou show na Super Bowlu. Což se skutečně stalo. A nejen to – správně předpověděli, že se bude snášet na provazu a bude na sobě mít stříbrné oblečení.

2Série 25, epizoda 16: Korupční skandál FIFA

Tato epizoda je speciální hned ze dvou důvodů. Zaprvé v této epizodě Brazílie prohraje proti Německu ve Světovém poháru. Ale taky tato epizoda předpověděla temný korupční skandál v organizaci FIFA. Homer se seznámí s proradným zástupcem Fotbalové federace, který je později zatčen. O rok později FBI zatkla 7 zástupců FIFY z důvodu korupce.

KOUKNI SE  5 nejsympatičtějších filmových a komiksových záporáků

Výsledek obrázku pro simpsons Season 25, Episode 16

1Série 11, epizoda 17: Donald Trump prezidentem USA

V sedmnácté epizodě v jedenácté sérii je pohled do budoucnosti, kdy je Líza Simpsonová prezidentkou USA a přebírá mandát po Donaldu Trumpovi. Scénárista Dan Greaney později v rozhovoru řekl, že to sice bylo myšleno jako vtip, ale zároveň Trumpa neměl rád a chtěl touto epizodou varovat před tím, co by se mohlo stát, kdyby se takový člověk stal prezidentem.

Pavel Melotík

Zdroj: https://www.triplem.com.au/story/five-times-the-simpsons-predicted-the-future-73853

Předchozí článekCo při sexu nikdy neříkejte
Následující článekZimní výprava na dno lidské zvrácenosti

Komentuj

Vlož komentář
Vaše jméno

12 + 2 =