Rick a Morty se vrací na televizní obrazovky! Připomeňte si 5 nejlepších epizod

Věčně opilý a nerudný vědátor Rick Sanchez a jeho přihlouplý vnuk Morty jsou zpět a s nimi divoká intergalaktická dobrodružství, během kterých se dostanete na místa, o nichž se vám ani nesnilo. Nemluvě o šílených nápadech. Vzpomínáte na Ricka a jeho přeměnu v nakládanou okurku? Nebo přemnožení meeseeksů? Jeden by nevěřil, co dokáže vymyslet lidská mysl. Pojďte si připomenout nejlepší epizody seriálu Rick a Morty.

1Rickova kyselá okurka: řešení všech problémů

Snad žádná z epizod Ricka a Mortyho nebyla tak velkou inspirací pro tvůrce memů jako třetí díl třetí série s názvem Pickle Rick. Není se čemu divit. Nic ujetějšího a podivnějšího, než proměnu Ricka v kyselou okurku jen tak neuvidíte. Tenhle díl ukazuje, že si starý dobrý Rick poradí v každé situaci. Třeba i jako okurka. Takže už si nelamte hlavu, jak se vypařit z rodinné oslavy nebo terapie a inspirujte se kreativitou Rickova geniálního mozku. Akorát to teda možná s tou okurkou úplně nevyjde, protože víte jak – dokáže to jen Rick.

2Vzpoura Meeseků

Smíchejte kapku neobvyklého humoru se špetkou metafyzických konceptů a voilá – objeví se vám pátý díl první série Meeseeks and Destroy. Meeseeci se do naší historii zapíšou stejně jako Gremlini nebo Ewoci. Nejsou sice nijak roztomilí, ale řekněte, kdo z vás by doma nechtěl mít nějakého toho pana Meeseekse – aspoň do chvíle, než se všechno tak trochu zvrtne. A věta „I´m Mr. Meeseek, look at me!“ je novodobá hymna všech geeků unavených z neustálého opakování „I am Batman.“

KOUKNI SE  5 nejsympatičtějších filmových a komiksových záporáků

3„Jsi tak hloupý jako pytel s pískem.“

Hned první díl, zatím poslední, třetí série se vryl do paměti nejednoho fanouška. Pamatujete na závěr tohoto dílu, kdy – spoiler alert – Rick vyzývá, aby se vrátila sečuánská omáčka k McNuggetům? McDonald’s na tohle velmi ‚nenápadné‘ volání o pomoc tvůrcům odpověděl. V den premiéry dílu The Rickshank Redemption fastfood zaslal láhev omáčky producentovi Justinovi Roilandovi. Možná tohle není úplně top díl. Sami ale musíte uznat, že to je díl, který jen tak z hlavy nevymažete. Jo a věděli jste, že název odkazuje na film Vykoupení z věznice Shawshank (v originále The Shawshank Redemption)?

4Pan Kadiprdelka

Přemýšlíte, který díl obsahuje vše, co na seriálu Rick a Morty zbožňujete? Total Rickall (S2E4) je jasným kandidátem. Chytrý humor, který se tváří hloupě, emocionální drama a mix nejrůznějších, perfektně propracovaných charakterů a postav – to vše v pouhém jednom díle. Každá jeho minuta překypuje vtipy a geniálními nápady, na které člověk dokáže jen nevěřícně zírat. Ještě stále sedíte v úžasu a přemýšlíte, jak je vůbec možné, že tohle dokázal vyplodit obyčejný lidský mozek?

5Romantika ve stylu Ricka a Mortyho

Většinu nejlépe hodnocených dílů Ricka a Mortyho spojuje ostrý zvrat někde v průběhu příběhu. Jinak to není ani u závěrečného dílu druhé série. The Wedding Squanchers začíná jako bezstarostná oslava, do které však pomalu a rychle proniká špetka zmatku. A tak to, co se ještě před chvílí jevilo jako poklidná akce, se záhy mění v chaosem zmítanou směsici bizarních událostí. Fanoušci se shodují na jednom: lepší ukončení série už ani vymyslet nešlo. Pořádně ujeté ale zároveň důstojné rozloučení. Takže další slova chvály na bedra autorů!

KOUKNI SE  Kteří hollywoodští herci si letos vydělali nejvíce peněz?

Už vám začali tihle dva podivíni chybět? Zatlačte slzu v oku a radujte se! Rick a Morty se vrací na televizní obrazovky. Sledovat můžete rovnou dva díly, a to na Prima Comedy Central po půlnoci od 3. února.

 

Angel

Předchozí článekTrailer na třetího Johna Wicka slibuje nejintenzivnější akci z celé série
Následující článekNejočekávanější sci-fi a fantasy filmy roku 2019

Komentuj

Vlož komentář
Vaše jméno

8 + seventeen =