Suicide Squad – přichází tým záporáků!

Filmový rok 2016 je jako stvořený pro všechny fanoušky komiksů a filmů o superhrdinech. V únoru jste mohli do kina zajít na premiéru příběhu kontroverzního superhrdiny Deadpoola a v březnu na kultovní souboj mezi Batmanem a Supermanem. To je však teprve začátek.

Komiksové supervesmíry

Psal se rok 2008, když americké komiksové vydavatelství Marvel ve spolupráci s filmovou a distribuční společností Paramount Pictures uvedlo na plátna kin film Iron Man, první ze série „Marvel Cinematic Universe“, neboli MCU. MCU je fiktivní vesmír, kde se odehrávají příběhy komiksových hrdinů pocházejících z dílen výše zmíněného vydavatelství. Mezi tyto hrdiny patří kromě Iron mana i Captain America, Hulk, Thor, nebo například seskupení Avengers. Všechny filmy, které patří do tohoto světa, sklidily obrovský úspěch a reakce konkurence tak na sebe nenechala dlouho čekat.

V roce 2013 přišla i americká společnost DC comics spadající pod křídla producentské společnosti Warner Bros se svým fiktivním vesmírem – DCEU (DC Extended Universe), ve kterém budou hrát svou roli jejich superhrdinové, jako například Batman, Superman, členové Ligy spravedlivých a Flash. Kromě kladných hrdinů má však DC comics ve svém repertoáru i záporáky – Suicide Squad (česky Sebevražedný oddíl).

Superhrdinové z vězení

Suicide Squad je skupina zločinců, kterou dala dohromady tajná vládní agentura A.R.G.U.S.. Zadávají jim úkoly, jejímž splněním si mohou zkrátit pobyt ve vězení. Filmové zpracování nabídne hvězdné herecké obsazení. Jednoho z nejlepších zabijáků na světě – Deadshota, si zahraje americký herec Will Smith. V roli Jokera, známého zejména z filmů o Batmanovi, se můžeme těšit na zpěváka Jareda Leta. Kapitána záporáků Ricka Flaga si zahraje Tom Hardy, ženský element zastoupí Margot Robbie, coby Harley Quinn.

KOUKNI SE  Dotočí se vůbec finální druhá část páté řady seriálu Yellowstone s Kevinem Costnerem?

A co je vlastně na skupině padouchů tak zvláštního? Oproti standardním superhrdinům s sebou přinášejí nejen ostřejší humor, ale také mnohem poutavější a zajímavější charakterové vlastnosti, které zaručují, že se u příběhu rozhodně nebudete nudit. O čemž se můžete sami přesvědčit zhlédnutím oficiálního traileru.

Premiéry v kinech bychom se měli dočkat v průběhu srpna 2016.

Barbora Koďousková

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

18 − 4 =