Batman V Superman: Spolu možná, na plátně určitě

Před několika lety přišel Marvel s nápadem, který změnil filmový průmysl. Již od roku 2008 se jeho filmy a seriály nacházejí v jednotném vesmíru, události jsou na sobě závislé a dochází k interakcím, které by za normálních podmínek nebylo možné uskutečnit. DC zjevně došlo, jak dobrá idea to je a jako rival číslo jedna nesmí zůstat pozadu. Jediným rozdílem je fakt, že dochází k rozlišování vesmírů pro filmy a seriály (Arrow, Flash , Legends of Tomorrow, Constantine a Gotham), to bohužel znamená, že našeho oblíbence Stephena Amella jako Green Arrow ve filmech nejspíš neuvidíme.

batman-v-superman-dawn-of-justice-posterPrvní film spatřil světlo světa v roce 2013, Jednalo se o remake celosvětově známého Supermana, který vyšel pod názven Man of Steel (Muž z oceli). Dostal jej na starost režisér, producent a scénárista Zack Snyder, mezi jehož nejúspěšnější díla patří 300: Bitva u Thermopyl, Dawn of the Dead (Úsvit mrtvých) a Watchmen. Film měl překvapivý úspěch a byl dokonce tak ambiciózní, že bojuje o post nejlepšího supermanského filmu doposud. Snyder nezklamal a dostal proto další úkol. Neoficiálně je film druhým pokračováním Muže z oceli, oficiálně vychází pod jménem Batman V Superman: Úsvit spravedlnosti. Jedná se o první film, kde se spolu na plátně objeví dvě nejikoničtější postavy  z celého světa DC, které se spolu utkají v tom nejnapínavějším komiksovém souboji. Jak sám Snyder prohlásil, kvůli jeho předchůdcovi Christopheru Nolanovi musel změnit celý pohled na superhrdinský svět, aby se jejich filmy nikdy neporovnávali. Není se čemu divit, nolanova triologie je považována za jednu z nejúspěšnějších a druhý díl s názvem The Dark Knight (Temný rytíř) je jedním z nejlepších filmů vůbec.

KOUKNI SE  IFFKV 2023: festivalová přehlídka ve Varech právě začíná

batman-v-superman-dawn-of-justice-5V Prvním filmu se jako Superman poprvé objevil Henry Cavill. Roli Louis Lane konečně získala herečka Amy Adams, která se o ni v minulosti pokusila hned dvakrát. Nakonec to bylo pro její vlastní dobro, první film skončil ještě než začal a Superman se vrací vyhořel kde mohl. Clark Kent alias Superman pochází z planety Krypton, kde se narodil pod jménem Kal-El a předtím, než byla jeho planeta zničena, byl poslán svým otcem Jor-El na Zem. Zemská atmosféra na něj působí jinak, než ta na Kryptonu, a proto má nadlidskou sílu a dovednost létat. Musel se vypořádat se svou minulostí a s armádou generála Zoda (Michael Shannon), který též pochází z Kryptonu. Zničil kvůli tomu celé Metropolis a teď se musí zodpovídat za své činy.

batman-v-superman-dawn-of-justice-1Druhým hrdinou tohoto filmu bude miliardář Bruce Wayne z Gotham City, který v noci vystupuje jako Batman. Již mnohokrát jsme viděli smrt jeho rodičů, a přesto se každých 10 let díváme na stejnou scénu znovu, akorát v jiném hereckém obsazení. Po neskutečném úspěchu Christiana Balea, se nemůžeme divit, že se fanoušci na internetu přímo bouřili proti obsazení Bena Afflecka v roli Batmana. Na druhou stranu, fanoušci se spletli již tolikrát, že bych tuto informaci nepovažoval za příliš relevantní. Jisté je to, že se Batman konečně dočká svého šedivého komiksového obleku, za který bych dal studiu obrovskou pusu a co by to bylo za Batmana bez svého komorníka a nejlepšího přítele Alfreda. Pod podmínkou, že se nebude jednat o klasického britského starce, roli přijal Jeremy Irons. Batman se v příštím roce objeví i ve filmu Suicide Squad.

KOUKNI SE  Henry Cavill bude ve filmové novince Guye Ritchieho zabíjet nácky

batman-v-superman-dawn-of-justice-6Kromě těchto dvou se ve filmu objeví i další superhrdinové. Jedním z nich je Aquaman, který kromě nadlidské síly a telepatie ovládá vodu. Zahraje si jej Jason Momoa, kterého známe spíše pod jménem Khal Drogo, kterého hrál v televizním seriálu Game of Thrones (Hra o trůny). Dalším potvrzeným superhrdinou bude Wonder Woman, válečnice z kmene Amazonek, která je obdařena nadlidskou silou a magickými nástroji. Princeznu bojovnici si zahraje Gal Gadot, známá ze série Fast & Furious.

Hlavním záporákem bude Lex Luthor, miliardář žijící v Metropolis a úhlavní nepřítel Supermana. Jeho obsazení bylo též sázkou do loterie, roli dostal Jesse Eisenbergem, který se objevil např. v Zombielandu nebo v Now You See Me (Podfukáři). O své roli již několikrát prohlásil, že takovou interpretaci jste ještě neviděli.

Námětem filmu bude, jak z názvu plyne, spor mezi Supermanem a Batmanem. V traileru můžeme spatřit několik zásadních vodítek pro vývoj příběhu. Prvním z nich je fakt, že Superman zničil Wayne tower, následující útržkem z novin, ve kterém je napsáno „You let your family die“. Hned druhou záhadou, která vyvolává mnoho otázek je oblek v Batcave (sídlo Batmana) s nápisem „HAHAH Jokes on you Batman“. O jaký oblek se vůbec jedná, kdo je tvůrcem nápisů a jak se dostal do Batcave? Může se jednat o odkaz na Jokera z následujícího filmu Suicide Squad (Sebevražedný oddíl), ve kterém je role Batmana potvrzena? Měli jsme možnost spatřit Batmana v boji s vojáky se znakem Supermana, kdo tuto jednotku tvoří? A jaké kroky učinila vláda, která je vůči Supermanově moci velice skeptická, není se čemu divit, jak Bruce řekl, má moc vymýtit celé lidstvo, proto se také nejspíše rozhodne, že jej zastaví. Bohužel zatím neví, že oba stojí na stejné straně a že jejich nepřítelem je úplně někdo jiný.

KOUKNI SE  Hvězda seriálu Fauda Lior Raz bojuje proti Hamásu

Jak dopadne souboj dvou velikánů a když oni nemůžou, kdo zachrání jejich vesmír? Batman V Superman: Úsvit spravedlnosti v kinech od 24. března 2016

www.imdb.com www.youtube.com www.dccomics.com

Alexander Nardelli

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

five × five =