Fanoušci strategických her toho nemají poslední roky moc na výběr. Naštěstí to vypadá, že začíná svítat na lepší časy. V roce 2020 by jsme se měli dočkat nového Age of Empires, Total War nebo Strongholdu. Vyjít mají také předělávky kultovních strategií. Warcraft 3 Reforged zavítá na herní mašiny již z kraje roku.
V roce 2020 na nás čeká opravdová spousta herních novinek. Napříč všemi žánry se chystají opravdu zajímavé hry. V tomto článku se podíváme, co se chystá nového v žánru strategických her. Pokud nejste zrovna fanoušci těchto pro někoho zdlouhavých titulů, nezoufejte. Během následujícího týdne se podíváme na chystané tituly i v jiných žánrech.

5Warcraft 3: Reforged

Strategie od Blizzardu vždy patřily k tomu nejlepšímu, co herní scéna v rámci žánru strategických her nabízela. Již brzo budou mít hráči možnost znovu poznat kouzlo těchto her. Z kraje roku vychází od píky předělaný Warcraft 3. Vylepšeno bude nejen grafické rozhraní, ale i například vyvážení jednotlivých ras. Šťastlivci, kteří si hru předobjednali v prémiové verzi, mohli již před pár týdny vyzkoušet hru v uzavřeném betatestu. My ostatní musíme počkat na konec ledna.

Datum vydání: 28. ledna 2020

4Total War Saga: Troy

Všichni fanoušci legendární série Total War se opět dočkají nového dílu. Ten ponese tentokrát podtitul Troy, chcete-li česky Trója. Hra nás opravdu zavede do klání o srdce bájné Heleny, které nakonec skončilo až bitvou o Tróju samotnou. Nový titul vypadá alespoň na dostupných trailerech opravdu nádherně. Bohužel však nevíme, kdy si nový Total War zahrajeme. Jediné, co je známo je, že hra vyjde v roce 2020. Kdy přesně, to zatím nevíme.

Datum vydání: rok 2020

3Stronghold: Warlords

Osobně mám sérii Stronghold velice rád. Dokonce první díl, který beru stále za ten nejlepší díl série, hraji doteď. Nové díly už mě bohužel tak nenadchly. Tím však nechci říct, že by byly špatné, jen jim něco zkrátka chybělo. Bohužel nová Stronghold: Warlords naznačuje, že první díl zůstane na trůnu neohrožen. Přesvědčit se, jak na tom hra je, se budeme moct někdy během příštího roku. Jsem opravdu zvědavý, jak na tom nový Stronghold nakonec bude.

Datum vydání: rok 2020

2Iron Harvest

Asi jedním z nejzajímavějších titulů v rámci strategického žánru, který se v roce 2020 ukáže, bude Iron Harvest. Hra láká na propracovaný příběh, který se odehrává v alternativní realitě 20. století, a pak především na obří roboty. Velký zájem zaznamenal Iron Harvest na Kickstarteru, kde se mu podařilo vybrat více jak trojnásobek požadované částky. Vypadá to, že hráči opravdu lační po realtimových strategiích. Snad je Iron Harvest nezklame. O tom se přesvědčíme na podzim příštího roku.

Datum vydání: 1. záři 2020

1Age of Empires 4

Age of Empires patří mezi nejkultovnější série všech dob a hlásí velký návrat. Letos jsme se dočkali vylepšeného druhého dílu. Hra byla velice kladně přijata a v žebříčcích prodejnosti se umísťovala na předních příčkách. Pokud půjde vše jak má, během následujících let by jsme se měli dočkat zcela nového dílu. Age of Empires IV se nám zatím moc neukázal, kromě traileru o kterém jsme již psali. Jisté není bohužel, zda nový díl vyjde během příštího roku. Budu optimista

Datum vydání: snad rok 2020

V úvodu jsem psal, že rok 2020 bude na strategické hry velmi bohatý. Proto ještě telegraficky vyjmenuji pár her, které nás čekají nebo by se měly ukázat v následujícím roce. Na jaře se nám představí postapokalyptická strategie s prvky RPG Wasteland 3. Hra vychází 18. května 2020. Milovníci mořeplavectví se snad dočkají Port Royal 4. Hra by měla vyjít během následujícího roku. Pokud jste staršího data narození nebo máte rádi staré poctivé tituly, 24. ledna vychází Commandos 2 HD Remaster. Navíc by jste neměli přehlédnout, že se chystá pokračování legendárního King’s Bounty. Zkrátka máme se na co těšit, jelikož strategických her se na nás valí požehnaně.

Martin Kudělka

Předchozí článekMark Wahlberg se pochlubil výsledky svého přísného tréningu
Následující článekLednové novinky na DVD a Blu-ray vás pobaví i vyděsí

Komentuj

Vlož komentář
Vaše jméno

twenty + seven =