Je tomu dlouhých 17 let, co světlo světa spatřil třetí díl kultovní série Warcraft. Již brzo si budeme moct zahrát remasterovanou verzi tohoto úspěšného dílu. Začátkem příštího roku vyjde Warcraft 3: Reforged.

Říkám to pořád, realtimových strategií není nikdy dost. Informace o tom, že se dočkáme remasterované verzi kultovní strategie Warcraft 3, ve mně vyvolala obří vlnu nadšení. Nyní již konečně známe datum vydání. Pokud jste čekali, že to bude ještě do konce roku, máte smůlu. Ale naštěstí nebudeme čekat celou věčnost. Ti, co neškudlili, mohli přepracovaný třetí díl již vyzkoušet. Blizzard před nedávnem totiž otevřel uzavřenou betu. Přístup do ní však měli jen ti, kteří si předplatili dražší verzi hry Spoils of War Edition za 40 dolarů. Jen dodám, že standartní edice hry vyjde na 30 dolarů a její součástí bude i datadisk Frozen Throne.

Warcraft 3: Reforged nebude jen graficky vylepšený třetí díl. Autoři slibují zcela od základu přepracovanou hru. Vylepšeno bude jak rozhraní, tak vyvážení jednotlivých ras. Remasterovaný třetí díl údajně slibuje až 40 hodin herní doby a filmových sekvencí. Na zatím dostupných obrázcích vypadá hra úchvatně a přitom neztrácí nic z kouzla původního titulu. V betě lze hrát pouze za dvě rasy, lidi a orky, a utkat se můžete na mapách jeden na jednoho nebo 2v2. Po datu vydání budou samozřejmě k dispozici všechny čtyři rasy. Původně se myslelo, že hra vyjde již tento rok. Bohužel tomu tak nebude. Fanoušci však nemusí truchlit. Hra vyjde na Battlenet 28.ledna 2020, což je za něco málo přes měsíc.

KOUKNI SE  Čeká nás nejbrutálnější díl seriálu The Last of Us?

Martin Kudělka

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

three × 2 =