10 herců, kteří odmítli nejslavnější filmové role

herci, kteří odmítli filmové role

Obsazení toho správného herce do role nikdy není snadný proces. Často se v castingu vystřídají tisíce potenciálních herců, a stejně ani jeden z nich nemusí roli dostat. A dokonce i když už nějaký herec roli dostal, nikdy není jisté, že v roli zůstane. Proto se taky divíme, kolik slavných herců mělo původně hrát všem známé ikonické role.

10. Matt Damon měl být Daredevil

Když se řekne Daredevil, pravděpodobně si vybavíte úspěšný seriál od Marvelu, který má za sebou dvě série (recenze zde). Ale ještě předtím byl v roce 2003 natočen celovečerní film o Daredevilovi, který se stal naprostým propadákem. Hlavní roli v tomto filmu hrál Ben Affleck, nejlepší přítel Matta Damona. Tento film odstartoval nejhorší část Affleckovy kariéry, kdy mu nikdo nechtěl nabídnout roli, protože údajně přinášel smůlu velkým projektům. Když Matt Damon v roce 2015 poskytoval rozhovor kvůli filmu Marťan, padla řeč o tom, že měl původně hrát hlavní roli v tomto neslavném filmu. Údajně se rozhodl nechat tuto roli svému kamarádovi Benu Affleckovi, protože režiséra Marka Stevena Johnsona vůbec neznal a nechtěl s ním spolupracovat. Ben Affleck si zamiloval postavu Daredevila, a proto se rozhodl roli přijmout místo Matta Damona.

9. Hugh Jackman měl být James Bond

V době, kdy se připravovala slavná bondovka Casino Royal, se vybíral herec, který by ztvárnil ikonického agenta 007. Ještě než roli dostal Daniel Craig, hovořilo se o jednom dalším herci, o kterého mělo studio ještě větší zájem než o Craiga. Byl to Hugh Jackman. Jackmanovi jednou zavolal jeho agent s tím, že by mohl hrát Jamese Bonda, kdyby chtěl. Jackman ale v té době natáčel další film ze série X-Men a role Wolverina pro něj byla vším. „Nechci mít na starost dvě velké role najednou.“, odpověděl. 

KOUKNI SE  BEST OF 2021: Nejlepší filmy roku

8. Robert Downey Jr. měl mít hlavní roli v Gravitaci

Robert Downey Jr. je dnes známý hlavně díky roli Iron Mana v marvelovské sólové trilogii a filmech o Avengers. Rozhodně to ale není jeho jediná velká role. Zahrál si například hlavní role ve filmech Chaplin, Sherlock Holmes nebo Tropická bouře. Na svém kontě má dvě nominace na Oskara a několik režisérů na něj mělo zálusk ve svých dramatech. Jedním z těchto režisérů byl i Alfonso Cuarón, který natočil Gravitaci s Georgem Clooneym a Sandrou Bullock. Místo George Clooneyho ale kdysi dával přednost Robertu Downeymu Jr. Ten ale roli odmítl, když zjistil, jaké technologie se během natáčení používají. Údajně by se kvůli těmto technologiím tolik nevžil do své role a raději odmítl.

7. Molly Ringwald měla být Pretty Woman

Jen těžko si lze představit někoho jiného než Juliu Roberts v jednom z nejslavnějších romantických filmů všech dob. Původně ale měl hlavní roli hrát někdo úplně jiný. Molly Ringwald byla v 80. letech jednou z nejslavnějších celebrit, a proto ji každý režisér chtěl obsadit do svých filmů. V důsledku toho byla Molly Ringwald velmi přepracovaná. To byl také hlavní důvod, proč odmítla hrát hlavní roli v Pretty Woman. 

6. Sean Connery měl být Gandalf 

Na počátku nového milénia obsazoval Peter Jackson herce do rolí v trilogii Pán prstenů. Sean Connery byl v té době daleko slavnější než Ian McKellen, a proto Jackson preferoval spíše jeho v roli moudrého čaroděje Gandalfa. Ale producenti Conneryho nedokázali přesvědčit. Connery prý vůbec nepochopil scénář Pána prstenů a nechtěl s Gandalfem mít nic společného. Podle něj postava Gandalfa nedávala vůbec smysl. Nakonec se k roli dostal Ian McKellen, který v ní zůstal více než deset let.

KOUKNI SE  5 nejsympatičtějších seriálových záporáků

5. Emily Blunt měla být Black Widow

V době natáčení Iron Mana 2 se zároveň připravoval první film o Avengers. A tvůrci už věděli, že jednoznačně chtějí mít Black Widow na velkém plátně. Ještě než se k roli dostala Scarlett Johansson, dostala nabídku na tuto roli Emily Blunt. Ale v té době natáčela Gulliverovy cesty a měla plný harmonogram. Na další film už zkrátka neměla čas, a tak musela odmítnout.

4. Will Smith měl být Neo v Matrixu

V roce 1999 přišli bratři Wachowští s nápadem na jedno z nejlepších akčních sci-fi všech dob – Matrix. Ještě než se touto rolí proslavil Keanu Reeves, Wachowští nabídli roli Willu Smithovi. Údajně nechtěl hrát postavu, která by byla součástí něčeho tak obrovského jako trilogie Matrix. Smith si za svým rozhodnutím stál i po obrovském úspěchu Matrixu. Řekl, že Keanu Reeves byl daleko lepší Neo, než by on sám kdy mohl být. Smith uvedl, že scénář Matrixu moc nechápal, a proto by celou trilogii zničil. Keanu Reeves byl ale podle něj ta nejlepší volba pro roli Nea.

3. Kevin Costner měl být Andy Dufresne ve Vykoupení z Věznice Shawshank

Vykoupení z Věznice Shawshank je jeden z nejoblíbenějších filmů všech dob. Tim Robbins si díky hlavní roli v tomto snímku získal obrovskou popularitu a nabídky na role se mu jen hrnuly. Ale v té době chtěl režisér Frank Darabont vsadit na známějšího herce. Jeho primární volbou byl Kevin Costner. Dalšími volbami byli například Tom Hanks nebo Tom Cruise. Costner si po přečtení scénáře film okamžitě zamiloval. Ale odmítl kvůli natáčení filmu Vodní svět, do kterého dokonce vložil 22 milionů dolarů ze své vlastní kapsy. 

KOUKNI SE  Filmová práva na zombie videohru DayZ od českého studia koupili Britové

2. Charlie Hunnam měl být Christian Grey

Jamie Dornan získal v roce 2015 hlavní roli ve filmu Padesát odstínů šedi. Ještě předtím měl roli Christiana Greye hrát Charlie Hunnam (Ztracené město Z, Král Artuš: Legenda o meči), který měl o trilogii Padesáti odstínů vážný zájem. V té době ale pracoval na jiných rolích a další film mu nevycházel časově. Dodnes mu je prý líto, že roli nedostal a vnímá, že zklamal fanoušky knihy Padesát odstínů šedi. Ale možná je pro jeho vlastní dobro lepší, že se soustředil na jiné projekty.

1. John Travolta měl být Forrest Gump

„Život je jako bonboniéra. Nikdy nevíš, co ochutnáš.“, prohlásil Tom Hanks ve své oskarové roli ve filmu Forrest Gump. Všechno ale mohlo být úplně jinak. John Travolta byl první volbou Roberta Zemeckise pro hlavní roli Forresta Gumpa. Travolta ale roli odmítl. Dodnes v rozhovorech tvrdí, že to byla největší chyba jeho kariéry.

herci kteri odmitli filmove role

Pavel Melotík

Zdroje: http://ew.com/gallery/stars-who-turned-down-famous-movie-roles/matt-damon-matt-murdockdaredevil-ben-affleck-in-daredevil/charlie-hunnam-christian-grey-jamie-dornan-in-fifty-shades-of-grey

 

 

Předchozí článekKovy vydává knihu. OVŠEM. Přijďte se podívat na autogramiádu
Následující článekHistorické romány – cesta časem s Dobrými knihami

Komentuj

Vlož komentář
Vaše jméno

nine + 20 =