Úplně cizí lidé: Nicole Kidman herecky září v psychothrilleru z wellnes

Tajemný lázeňský podnik, skupina nic netušících návštěvníků a porce osobních tragédií v mrazivě-idylickém ráji uprostřed přírody. Nicole Kidman vede podivnou psychologickou léčbu pod dohledem tvůrce Sedmilhářek. Je tu první trailer, který nás zavede za zdi rekreačního areálu, kde se odkrývají zrádné vody lidského neštěstí.

Trailer nás láká na novou minisérii Úplně cizí lidé pro streamovací službu Hulu. David E. Kelly a John-Henry Butterworth jsou hlavními scenáristy a showrunnery. Jejich jména by ve spojení s Nicole Kidman v hlavní roli měli být hlavními taháky a zárukou kvality a zábavy zároveň. Kelly je známý svojí prací na ceněných thrillerových a kriminálních seriálech – Sedmilhářky (2017-2019), Mělas to vědět (2020) nebo kingovský Mr. Mercedes (2017-2019). Butterworth napsal úspěšný závodnický film Le Mans ’66 (2019), hudební životopis Get On Up – Příběh Jamese Browna (2014) nebo military sci-fi Na hraně zítřka (2014).

Minisérii zrežíroval nevypočitatelný Jonathan Levine, který natočil výbornou zombie love story Mrtví a neklidní (2013), ale také podprůměrnou taškařici Dámská jízda (2017) nebo Srážka s láskou (2019). Jméno režiséra budí rozpaky a jelikož točil celou kariéru většinou komedie, tak opravdu nevíme co od něj očekávat. Doufejme že Kelly s Butterworthem si Levinea dobře ohlídali. Trailer zatím vypadá poměrně napínavě a nese se v mrazivě nepříjemné atmosféře. Prvotní nádech série bych přirovnal k psychologickému hororu Lék na život (2016).

KOUKNI SE  Výbušnej koktejl: Akční jednohubka vypadá jako John Wick v ženském podání

A nyní k samotné sérii. Zápletka se točí kolem podivného lázeňsko-relaxačního střediska v přírodě, které vede charismatická Masha s tváří Nicole Kidman. Do letoviska přijíždí skupina několika vzájemně nezávislých cizinců, kteří se chtějí popasovat se svými vlastními démony. Oficiální synopse zní následovně: Děj seriálu se odehrává v intimním resortu pro zdraví a relaxaci. Devíti vystresovaným klientům z města resort slibuje léčivou proměnu a cestu k lepšímu životu. Na léčebnou kúru dohlíží ředitelka zařízení Masha, která si dala za cíl znovu probudit jejich unavená těla a mysli. Devět „úplně cizích“ lidí však zatím nemá nejmenší tušení, co se už brzy spustí.

Trailer nám ukazuje atraktivní prostředí relaxačního resortu v přírodě a charismatické, ale svým způsobem nedůvěryhodné a snad i nebezpečné postavy. Nicole Kidman si roli podivné léčitelky Mashy zjevně užívá a záběry na nervově drastické situace působí hypnotickým až klidným dojmem. Trailer má pomalé, lenivé a jaksi hypnotizující tempo – což se k rozpadu lidské mysli a boji se šílenstvím v člověku hodí a zatím funguje. Minisérie vypadá jako kombinace mrazivého psychologického thrilleru s mysteriózním konverzačním dramatem o nevyrovnaném lidském šílenství.

Minisérie Úplně cizí lidé bude mít premiéru 18. srpna na videotéce Hulu. U nás se seriálu dočkáme nejspíš na HBO GO.

Viktor H.

Předchozí článekDungeons & Dragons: Dark Alliance ukazuje gameplay trailer
Následující článekDo Age of Empires II konečně přibydou i Češi

Komentuj

Vlož komentář
Vaše jméno

thirteen − 5 =