Únik do jiného světa před nepřízní osudu i rozmary jara

  Ochladilo se. Jaro nám ukázalo záda. Někde chumelí, mrzne. Lepší tu nebýt. A víte co, pojďme si oddechnout do světů bez zábran. za hranicemi našich životů i studeného počasí, do kterého by psa nevyhnal. Máte-li psa, vezměte ho do pelíšku, neobtěžujte ho s vycházkami a začtěte se do některého z románů, který vám dá zapomenout na mizernou část jara na téhle planětě.

  5Mapa dní – Ranssom Riggs

  Sirotčinec slečny Peregrinové - Mapa dní

  Mapa dní: Sirotčinec slečny Peregrinové je zpět.

  Je tomu skutečně tak! Bestsellerová knižní série Sirotčinec slečny Peregrinové se vrací s novým napínavým příběhem, jehož příběh se tentokrát odehrává v Americe!

  4Poutník z Mohameda – František Kotleta

  Poutník z Mohameda - Alláhův hněv

  Poutník z Mohameda: Vesmír, ve kterém se lidé uchýlili k fanatickému vyznávání největších náboženství, nabízí spoustu skvělých obchodních příležitostí. Zvlášť když se živíte pašováním zakázaného alkoholu a pornografie. A Daniel Kalandra je v tom zatraceně dobrý. Možná až moc, protože když se sbírají šiky k nové válce, chtějí ho mít vlivní lidé na své straně. A ne neberou jako odpověď. Vítejte ve světě Františka Kotlety, kde mír mezi křesťanskými a muslimskými planetami je křehký jako srdce nezletilé alcorské prostitutky. Bože, ochraňuj nás před těmi, kdo v tebe věří!

  3Obsidio – Amie Kaufmanová

  Obsidio

  Obsidio: Poté co se Kady, Ezra, Hanna a Nik zachránili a porušili přitom všechny existující zákony, musí se společně s několika tisíci přeživšími dostat do trvale osídlené části vesmíru. Ovšem obchodní konsorcium, které stálo za invazí na mírumilovnou planetu, to nehodlá nechat jen tak. A tak se všichni musí spojit, aby odvrátili hrozící zničení sebe, evakuační lodi i jedné malé promrzlé planety, která byla na začátku toho všeho.

  KOUKNI SE  Co dělá muže mužem

  2Nimbus – Neal Shusterman

  Nimbus

  Nimbus: Rowan se rozhodl, že na vlastní pěst napraví cech smrtek a podrobí jej zkoušce ohněm – a to doslova. Po zimním konkláve zmizel v ústraní a od té doby podniká útoky na zkažené smrtky — nejen ve StředoMerice, ale na celém kontinentu. Stal se z něj lidový hrdina – smrtka Lucifer – který v černé róbě odevzdává zkorumpované smrtky plamenům. Citra, z níž se pod dohledem smrtky Curieové stala mladší smrtka, zkaženost vidí a chce ji změnit zevnitř, ale na každém kroku nachází překážky, a dokonce se ocitá v ohrožení života. Rozkol mezi „starou gardou“ a „novým řádem“ se vyostřuje a vzájemné soupeření přechází od slov k činům. Nad tím vším bdí vševědoucí Nimbus – jediný, kdo má moc řešit závažné problémy dokonalého světa. Ale vloží se do toho, nebo bude jen přihlížet, jak se dokonalost mění v úpadek?

  1Zrada vítězů – Marie Rutkoski

  Zrada vítězů

  Zrada vítězů: Kestrel svolila ke sňatku s korunním princem a zajistila tak herranskému lidu svobodu a územní autonomii. Sama se však ocitla ve zlaté kleci císařského paláce. Svoje nové postavení ovšem hodlá maximálně využít. Chce změnit kruté válečné taktiky svého národa, a tak se bez Arinova vědomí stává tajnou informátorkou herranského ministra špionáže. Pouští se do nebezpečné hry, za kterou hrozí trest nejvyšší – smrt.

  Kristina Doubravová

  Komentuj

  Vlož komentář
  Vaše jméno

  eleven + 7 =