KVIFF.TV: festival v Karlových Varech, který nemusí končit

KVIFF.TV na festivalu v Karlových Varech

KVIFF.TV LIVE je oficiální festivalová online televize. Během loňského 55. ročníku Mezinárodního filmového festivalu Karlovy Vary zprostředkovávala ty nejdůležitější momenty přímo z centra dění. Stejně tak na letošním 56. ročníku, který se konal od 1. do 9 července, umožňovala sdílet atmosféru výjimečného festivalu filmovým fanouškům po celém světě. S koncem festivalu přichází KVIFF.TV s novinkou, a to se službou celoroční streamovací platformy.

Janek Rubeš jako KVIFF Guide

Během festivalu KVIFF.TV nabízela jako v předchozím roce videonovinky z dění na festivalu, speciální informačně-publicistický obsah připravený k letošnímu programu, rozhovory, oblíbené živé přenosy slavnostního zahájení, úvodů k filmům i příjezdů na červený koberec, soutěže o festivalové ceny a slow TV z nejfrekventovanějších míst festivalu. Praktickým průvodcem každého návštěvníka festivalu se ve vysílání KVIFF.TV LIVE opět stal KVIFF Guide Janka Rubeše. To všechno skončilo v sobotu s udělením hlavních cen, ale je tu něco, co zůstane po celý rok. A není toho málo.

Janek Rubeš jako KVIFF Guide v Karlových Varech
zdroj: Film Servis Festival Karlovy Vary

Nekončící filmový maraton díky streamovací službě KVIFF.TV

Stěžejní novinkou KVIFF.TV je start celoročního provozu platformy s knihovnou více než 500 filmů. Ta nabídne výběr filmů, který vznikl pod vedením zkušeného programového týmu karlovarského festivalu a ve spolupráci s distribuční společností Aerofilms. Lze zhlédnout například Amélii z Montmartru. Nejoblíbenější i nejoceňovanější vítěz Křišťálového glóbu za nejlepší film byl na karlovarském festivalu ve světové premiéře uveden před 21 lety. Z programu loňského ročníku festivalu ve filmové knihovně najdete také romanci Jana Foukala Marťanské lodě a exkluzivně i snímek Joachima Triera Nejhorší člověk na světě. V online premiéře můžete na KVIFF.TV vidět i film C’mon C’mon v hlavní roli s Joaquinem Phoenixem. Filmová nabídka se dále bude rozšiřovat každý týden.

KOUKNI SE  Trailer: Costnerova pohádka z Divokého západu s názvem Horizon
Joaquin Phoenix ve filmu C’mon C’mon
zdroj: Film Servis Festival Karlovy Vary


Všechny filmy z knihovny jsou divákům dostupné k přehrání či stažení formou jednorázového nákupu. Většinu filmů však mohou získat s výhodným měsíčním či ročním předplatným. Filmové novinky nad rámec předplatného pak předplatitelé mohou získat s výraznou slevou. Dle očekávání KVIFF.TV nabídne i několik snímků z programu letošního 56. ročníku, naplno tak odstartuje své celoroční fungování a umožní festivalovým fanouškům dopřávat si kvalitní filmové zážitky po celý rok.

KVIFF.TV chce chytrou televizi

Jedna drobná kritika na závěr. Používáte-li pro přehrání filmu z Netflixu, YouTube, HBO a dalších podobných kanálů Chromecast, díky kterému se na snímek podíváte pohodlně na televizi, pak vás KVIFF.TV uvrhne do rozpaků. Tuto mužnost sice podporuje, ale v praxi to nefunguje. Na stránkách KVIFF.TV k tomu naleznete asi tolik: Pro přehrání na TV či projektoru můžete využít zařízení Google Chromecast či protokol Airplay a streamovat tak obsah přímo do daného zařízení. Funguje ale bohužel pouze pro filmy bez titulků nebo s titulky přímo v obraze. Na novějších televizích můžete KVIFF.TV používat přímo v integrovaném webovém prohlížeči. To je ideální kombinace s aktivním předplatným, kdy se stačí jednou přihlásit, zaplatit na počítači nebo telefonu, a pak už si jen vychutnat filmové zážitky. Stahování do televize bývá často problematické, jelikož nemá dostatečné úložiště nebo neumí zobrazit externí titulky. Proto tento postup nedoporučujeme. Na druhou stranu nechytrou televizi má kromě mě už asi málokdo, a současně věřím, že i tento nedostatek KVIFF.TV časem vyřeší.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

3 × 1 =