Šťavnatá bohyně Kálí a její karty

Člověk by řekl, že bohyně Kálí je plná temnoty, smrti a zmaru. Autorka této knihy i karetní sady ale ukázala, že k této bohyni neskrývá uctivý obdiv a ráda nás vezme do světa, ve kterém si obhajujeme hranice a hojíme traumata. Kde zlo je náležitě potrestáno, eliminováno a přednost dostává růst tvořivosti na zdravých základech. Ano, o tom je bohyně Kálí.

Ano, překvapivě i autorka doporučuje tyto karty jednou nohou vnořené do světa smrti a zmaru, protože právě tyto jemné a citlivé povahy potřebují důrazněji bránit své vnitřní i vnější hranice, aby z nich lidé kolem, nebo situace, nevysávali energii a nezanechali vás jen jako vycucané zbytky člověka..

A dokonce, považte tu krásnou poetiku sdělení:

„To je pro Matku Kálí naprosto pobuřující a nespravedlivá představa, takže není divu, že v takových situacích přispěchá k ochraně čistých duší s nebývalou prudkostí.“

I když jde o poetické popisování duchovních cest v náladě veskrze velmi sváteční a povznesené, můžeme si z jednotlivých popisků vzít základní pojmy, to, jak funguje taková obroda duše, pokud se k ní rozhodneme.

Namátkou mne při výkladech potkalo například:

Pokud vám nejde znovuzrození, boj s něčím silnějším, patrně budete muset použít silnější zbraně. Silnější než vám třeba „jemná a soucitná  povaha dovoluje“. A pak to půjde, otevře se před vámi řešení, milost, uvolnění. NĚKDY SE PROSTĚ MUSÍME BRÁNIT PRUDČEJI.

Změny k lepšímu někdy pozveme do života skutečně tím, že začněme o světě kolem smýšlet lépe. A třeba si pomůžeme i tím, že z něj odstraníme, byť třeba jen dočasně, lidi, kteří nás stahují dolů.

Když odmítáme přijmout, že se kolem nás hroutí něco, co jsme dlouho opečovávali a věřili tomu, drtí nás to. Ale ta milost a úleva, když to přijmeme… niterný soukromý útlum, kde si vše zpracujeme, a pak doslova příval zdraví a nejspíše i něčeho mnohem lepšího, než bylo to původní.

A to jsou jen některé příklady.  Tyto starobylé světy, které ožívají na kartách, bohyně podsvětí a jejich  podoby se stávají tím více přitažlivé a fascinující, čím déle s nimi pobýváte.

Pro jaké výklady se hodí?

  • Potřebujete-li najít svoji další životní cestu, ryze prakticky
  • Zbavit se traumatu, nevyhovujících situací
  • Najít životní sílu… energii, směr… prostě jen pro ten pocit!

Karty vydalo nakladatelství Synergie Publishing 2024, www.synergiepublishing.com

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

20 − 6 =