Ulička přízraků: Režisér Hellboye dokončuje šarlatánskou detektivku

Guillermo del Toro si díky oscarovce Tvář vody může projekty vybírat a jeho volba teď padla na Nightmare Alley, remake klasického noirového filmu z roku 1947. Ten se točí kolem páru profesionálních podvodníků vydávajících se za média, kteří se rozhodli spojit síly s psychiatričkou a společně vymyslet co nejlepší způsob, jak obírat nic netušící lidi o jejich peníze. Casting je luxusní!

Vizionářský režisér Guillermo del Toro právě dokončuje dlouhé roky připravovanou filmovou adaptaci knihy Williama Lindsaye GreshamaUlička přízraků. Film del Toro připravoval přes deset let, jelikož bylo složité snímek zafinancovat a pojistit si práva na knihu. Původní příběh pojednává o podvodníkovi jménem Stan, který se dá dohromady s pouťovou mentalistkou. Jejich záměr je prostý – vytáhnout z lidí peníze. Za jednoduchou synopsí se ale skrývá náhled mezi ubohé lidské existence, šarlatány a pochybné obchodníky pohybující se na samém dně showbyznysu. Scénář napsal režisér s Kim Morgan, která tímto scénářem debutuje.

Šarlatáni, okrádání a hvězdné obsazení

První klapka padla 21. ledna 2020 a následovaly dlouhé dva roky natáčení, které se průběžně přerušovalo a prodlužovalo kvůli covidové situaci na poli filmového natáčení. Nyní se do světa dostaly první fotografie z filmu, které naznačují jak bude film vypadat a také první trailer. Zatím to vypadá na atraktivní dobovou detektivku, která je zasazená do lákavého prostředí londýnského podsvětí a mezi šarlatánské cirkusáky. Bude to kombinace hororu, stylové detektivky a halucinogenního mystéria ze špinavých ulic Londýna.

KOUKNI SE  IFFKV 2023: festivalová přehlídka ve Varech právě začíná

Okrádání boháčů pomocí hypnózy a schopnosti mentalistů v kombinaci se špinavým prostředím spodních showbyznysových vod se zdá jako lákavá žánrová jednohubka. Fotografie sázejí na pocit tajemna, jakési fantasmagorie a zároveň přitahující temnoty. Rozhodně to nebude klasická dobová detektivka, když jí režíruje tvůrce Tváře vody, Faunova labyrintu nebo Purpurového vrchu.

Režíruje Guillermo del Toro (Hellboy, Pacific Rim – Útok na Zemi), píše del Toro s Kim Morgan. Hlavní role se zhostí Bradley Cooper a Toni Collette. Hvězdný casting doplňuje Rooney Mara, Cate Blanchett, William Dafoe, Richard Jenkins nebo Ron Perlman.

Film by měl do českých kin vtrhnout během ledna 2022. V USA bude premiéra už 17. prosince.

Viktor H.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

nine − 5 =