Trailer na hororový remake The Grudge

Historie původních japonských filmů

Mysteriózní hororový snímek The Grudge (česky Nenávist) má již dlouhou filmovou historii. Vše začalo původním japonským filmem Džuon z roku 2000 a dvojkou z téhož roku. Nejznámější japonským počinem v sérii se pak stal snímek Nenávist z roku 2002 v režii Takašiho Šimizu. Přes odlišný název filmu šlo o třetí pokračování. O rok později šla do kin dvojka Nenávisti. U nás šel film přímo na DVD poprvé v roce 2005. Existuje pak ještě celá řada dalších japonských filmů, které buď přímo nebo nepřímo navazují na Nenávist, ale nejsou už tak kvalitní ani známé.

Historie amerických verzí

V roce 2004 to dali Američani a Japonci dohromady a vytvořili na západ orientovanější remake japonského originálu z roku 2002. Pro Evropské publikum je právě tento horor s vraždícím duchem Kayako a herečkou Sarah Michelle Gellar v hlavní roli tím nejpopulárnějším ze všech dosavadních filmů. Takaši Šimizu si tak zrežíroval remake svého vlastního původního snímku. Po boku se Sarah Michelle Gellar režisér Šimizu stvořil v roce 2006 dvojku. Aby to bylo ještě více matoucí, sequelu dali název Smrtící nenávist 2. V roce 2009 vznikl třetí film, který kromě názvu a několika základních prvků šel svou vlastní cestou béčkového hororu se slabými triky.

Nejnovější chystané zpracování

A tím se konečně dostáváme k nejnovějšímu členovi. Nenávist (The Grudge) plná smrtících duchů znovu udeří na začátku příštího roku. Opět nás čeká prokletý dům s pomstychtivým duchem uvnitř, který si podá všechny, kteří vstoupí dovnitř. Film je zčásti remakem a zčásti rebootem stejnojmenného americko-japonského filmu z roku 2004. Který sám o sobě funguje jako remake čistě japonského originálu z roku 2002. Tvůrci slibují, že jejich počin bude mnohem intenzivnější a děsivější než původní japonský snímek.

KOUKNI SE  Z herce Armieho Hammera se vyklubal sexuální sadista

Nicméně režie se ujal mladý začínající režisér Nicolas Pesce (Oči mé matky, Piercing). Ke scénáři si přizval Jeffa Buhlera (Nakažení smrtí, Řbitov zvířátek, Potomek) a inspiraci bral také z původního scénáře Takašiho Šimizu. Největší jméno najdete mezi producenty – Sam Raimi. Známý režisér a scénárista čas od času nepohrdne ani produkční prací. Jako producent se podepsal na obou amerických verzích Nenávisti se Sarah Michelle Gellar, 30 dní dlouhé noci, Smrti ve tmě nebo Kořisti. V novém zpracování japonské klasiky si zahraje Andrea Riseborough (Venuše, Nevědomí, Noční zvířata, Ztratili jsme Stalina), Lin Shaye (série Insidious, Noční můra v Elm Street, Grace, Ouija: Zrození zla), John Cho (trilogie Zahulíme, uvidíme; série Prci, prci, prcičky, trilogie Star Trek, Pátrání), Demián Bichir (Che Guevara, Osm hrozných, Vetřelec: Covenant, Sestra), Jacki Weaver (Noc bláznů, Terapie láskou, Vdovy, V pasti) a další.

Pomstychtivý duch se vrací v novém zpracování, aby začal děsit novou i starou generaci diváků již od 2. ledna 2020.

Ondřej Blahut

www.comingsoon.net

Předchozí článekJak se rychle a účinně zbavit nachlazení
Následující článekRůzné konce ve hře Red Dead Redemption 2. Jak se rozhodnout?

Komentuj

Vlož komentář
Vaše jméno

15 + two =