Trailer na hororový remake The Grudge

Historie původních japonských filmů

Mysteriózní hororový snímek The Grudge (česky Nenávist) má již dlouhou filmovou historii. Vše začalo původním japonským filmem Džuon z roku 2000 a dvojkou z téhož roku. Nejznámější japonským počinem v sérii se pak stal snímek Nenávist z roku 2002 v režii Takašiho Šimizu. Přes odlišný název filmu šlo o třetí pokračování. O rok později šla do kin dvojka Nenávisti. U nás šel film přímo na DVD poprvé v roce 2005. Existuje pak ještě celá řada dalších japonských filmů, které buď přímo nebo nepřímo navazují na Nenávist, ale nejsou už tak kvalitní ani známé.

Historie amerických verzí

V roce 2004 to dali Američani a Japonci dohromady a vytvořili na západ orientovanější remake japonského originálu z roku 2002. Pro Evropské publikum je právě tento horor s vraždícím duchem Kayako a herečkou Sarah Michelle Gellar v hlavní roli tím nejpopulárnějším ze všech dosavadních filmů. Takaši Šimizu si tak zrežíroval remake svého vlastního původního snímku. Po boku se Sarah Michelle Gellar režisér Šimizu stvořil v roce 2006 dvojku. Aby to bylo ještě více matoucí, sequelu dali název Smrtící nenávist 2. V roce 2009 vznikl třetí film, který kromě názvu a několika základních prvků šel svou vlastní cestou béčkového hororu se slabými triky.

Nejnovější chystané zpracování

A tím se konečně dostáváme k nejnovějšímu členovi. Nenávist (The Grudge) plná smrtících duchů znovu udeří na začátku příštího roku. Opět nás čeká prokletý dům s pomstychtivým duchem uvnitř, který si podá všechny, kteří vstoupí dovnitř. Film je zčásti remakem a zčásti rebootem stejnojmenného americko-japonského filmu z roku 2004. Který sám o sobě funguje jako remake čistě japonského originálu z roku 2002. Tvůrci slibují, že jejich počin bude mnohem intenzivnější a děsivější než původní japonský snímek.

KOUKNI SE  Dotočí se vůbec finální druhá část páté řady seriálu Yellowstone s Kevinem Costnerem?

Nicméně režie se ujal mladý začínající režisér Nicolas Pesce (Oči mé matky, Piercing). Ke scénáři si přizval Jeffa Buhlera (Nakažení smrtí, Řbitov zvířátek, Potomek) a inspiraci bral také z původního scénáře Takašiho Šimizu. Největší jméno najdete mezi producenty – Sam Raimi. Známý režisér a scénárista čas od času nepohrdne ani produkční prací. Jako producent se podepsal na obou amerických verzích Nenávisti se Sarah Michelle Gellar, 30 dní dlouhé noci, Smrti ve tmě nebo Kořisti. V novém zpracování japonské klasiky si zahraje Andrea Riseborough (Venuše, Nevědomí, Noční zvířata, Ztratili jsme Stalina), Lin Shaye (série Insidious, Noční můra v Elm Street, Grace, Ouija: Zrození zla), John Cho (trilogie Zahulíme, uvidíme; série Prci, prci, prcičky, trilogie Star Trek, Pátrání), Demián Bichir (Che Guevara, Osm hrozných, Vetřelec: Covenant, Sestra), Jacki Weaver (Noc bláznů, Terapie láskou, Vdovy, V pasti) a další.

Pomstychtivý duch se vrací v novém zpracování, aby začal děsit novou i starou generaci diváků již od 2. ledna 2020.

Ondřej Blahut

www.comingsoon.net

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

nineteen − eighteen =