Trailer: Django Unchained

Quentin Tarantino (Kill Bill, Hanebný parchanti) se vrací na plátna kin, tentokrát s hvězdně obsazeným westernem Django Unchained. Budeme sledovat osudy nedávno osvobozeného otroka Djanga (Jamie Foxx), jenž spojí síly s nájemným lovcem odměn (Christoph Waltz). Společně se chtějí dostat na kobylku krutému a šílenému otrokáři Calvinu Candiemu (Leonardo DiCaprio) a vysvobodit Djangovu manželku Broomhildu (Kerry Washington). Jejich pátrání je zavede do „Candielandu“, což je Candieho zvláštní zábavní park, který slouží platícím bělochům pro zvrhlé hry a uspokojování sexuálních představ. Přirozeně, že hlavními „zaměstnanci“ jsou na této neobvyklé plantáži černí otroci. Připravovaný snímek má být v první řadě poctou spaghetti westernům, konkrétně režisérovi Sergiu Leonemu, v jehož původním filmu Django z roku 1966 ztvárnil titulní postavu italský elegán Franco Nero. V menší roli ho budete moci zahlédnout i tentokrát. Ostatně ohledně obsazení ústřední role bylo velmi rušno, protože uvažováni byli například Idris Elba (Prometheus), Chris Tucker (Křižovatka smrti) a Will Smith (Hancock, Muži v černém 3). Scénář má na svědomí sám Tarantino, což není nic překvapivého.

Nedávno jsme se dočkali prvního traileru, ve kterém můžeme jasně rozpoznat Tarantinův rukopis. Osudovost je z předloženého materiálu cítit na míle daleko, přičemž některé záběry jsou vskutku skvostné (krev na květinách). Foxx jako Django působí dobrý dojmem, ovšem první polovinu traileru si pro sebe krade Christoph Walz a druhou zase Leonardo DiCaprio, který si natáčení očividně užíval. Také se na internetu objevila nová fotka právě DiCapria, kde jasně dokazuje, že byl tou správnou volbou pro roli zvráceného Candieho.

KOUKNI SE  Duna: Velkolepý filmový zážitek přichází. Adaptace legendární sci-fi je tady!

Django Unchained – Official Trailer #1 (2012)

Nespoutaný Django / Django Unchained
Western / Drama
USA, 2012
Režie: Quentin Tarantino
Hrají:Jamie Foxx, Christoph Waltz, Leonardo DiCaprio, Samuel L. Jackson, James Remar, James Russo, Kerry Washington, Don Johnson, RZA, Tom Savini, M.C. Gainey, Dennis Christopher, Tom Wopat, Rex Linn, Lewis Smith, Laura Cayouette, Cooper Huckabee, Todd Allen, Misty Upham, Walton Goggins, Glen Warner, Gary Grubbs, Bruce Dern, Franco Nero, Michael Bacall, Ned Bellamy, Jonah Hill, Zoë Bell

Česká premiéra: 17.1.2013

Jaroslav Mrázek

Předchozí článekTelevizní tipy na týden 25.6. – 1.7. 2012
Následující článekAvatar: Kolika dílů se ještě dočkáme?

Komentuj

Vlož komentář
Vaše jméno

three + 6 =