Top 10 Nejlepších Scifi filmů minulé dekády

Minulá dekáda byla pro scifi filmy jako dělaná. Technologie CGI se zlepšila téměř k dokonalosti, takže mnoho spektáklů díky tomu vyniklo. S každou další dekádou scifi filmy ukazovaly divákovi, kam až se dá na poli nápadů a vizuálních obrazů zajít.  Diváci mohli na velkém plátně častokrát spatřit zvláštní, nové světy, velké roboty, ultra moderní vesmírné lodě a technologie, které by nás ani nenapadlo zatím vymýšlet.Díky tomu se mnoha scifi projektům dařilo také u nás doma na kabelové televizi, nebo např. Netflixu. Měli jsme tu nádherný a děsivý Westworld, cyberpunkovou Půjčovnu Masa, nový Star Trek, či provokující Black Mirror.

My se dnes ale podíváme právě na velké plátno, a vyberu pro vás ty nejlepší a nejzajímavější scifi filmy. Spoustu z nich byly opravdu dost známé a spoustu z nich jste určitě aspoň jednou viděli. Možná vám je znovu připomenu, nebo naopak doporučím něco nového, co vám zase rozšíří obzory a představivost. Tento žebříček není podrobný, jde o čistě mé doporučení a individuální pohled na věc. Pokud tam třeba nějaký film nenajdete, určitě mi dejte tip do komentářů.

9Ready Player One (2018)

Škoda,že v takovém světě „ještě“ nežijeme

Adaptace populárního románu, kterou si vzal na starosti legendární režisér Steven Spielberg to vzala z toho správného konce a naservírovala nám dost zábavné popkulturní dobrodružství. Ve světě, kde všichni žijí svůj virtuální život v systému OASIS se parta mladých „hráčů“ pokusí nalézt poslední tajemství po zakladateli OASIS a zachránit tím celý tento svět. Popkulturní odkazy, skvělá akce, skvělý Mark Rylance a tuna nápadů dělá ze zdánlivě banální zápletky příjemnou popcornovku, kterou by se neměl nechat ujít nikdo, kdo to s těmi všemi filmy, komiksy a seriály myslí vážně. Nudit se opravdu nebude a bude jen rád, z každého pomrknutí na diváka, Ultimátní nerdská zábava pro celou rodinu. Škoda že takové OASIS nemáme zatím v reálném světě.

KOUKNI SE  BEST OF 2021: Nejlepší filmy roku
Předchozí článekToxický mstitel: Remake legendárního bizáru se chystá před kamery
Následující článekTiché Místo 2: Pokračování úspěšného hororu jde do kin!

Komentuj

Vlož komentář
Vaše jméno

fifteen + 6 =