Top 10 Nejlepších Scifi filmů minulé dekády

Minulá dekáda byla pro scifi filmy jako dělaná. Technologie CGI se zlepšila téměř k dokonalosti, takže mnoho spektáklů díky tomu vyniklo. S každou další dekádou scifi filmy ukazovaly divákovi, kam až se dá na poli nápadů a vizuálních obrazů zajít.  Diváci mohli na velkém plátně častokrát spatřit zvláštní, nové světy, velké roboty, ultra moderní vesmírné lodě a technologie, které by nás ani nenapadlo zatím vymýšlet.Díky tomu se mnoha scifi projektům dařilo také u nás doma na kabelové televizi, nebo např. Netflixu. Měli jsme tu nádherný a děsivý Westworld, cyberpunkovou Půjčovnu Masa, nový Star Trek, či provokující Black Mirror.

My se dnes ale podíváme právě na velké plátno, a vyberu pro vás ty nejlepší a nejzajímavější scifi filmy. Spoustu z nich byly opravdu dost známé a spoustu z nich jste určitě aspoň jednou viděli. Možná vám je znovu připomenu, nebo naopak doporučím něco nového, co vám zase rozšíří obzory a představivost. Tento žebříček není podrobný, jde o čistě mé doporučení a individuální pohled na věc. Pokud tam třeba nějaký film nenajdete, určitě mi dejte tip do komentářů.

10Predestination (2014)

Ethan Hawke v zamotoné hře s časem

Režiséři tohoto filmu, bratři Spiergové prozkoumávají otázku cestování časem tak důkladně, jak to jen jde. Ethan Hawke zde má za úkol zastavit teroristu napříč časem historií. Časové paradoxy, zvraty a události, které vyžadují několik zhlednutí k pochopení udávají tomuto filmu důvod se do našeho žebříčku zařadit. Takhle složitý „mindfuck“ jste dlouho určitě neviděli a rozhodně doporučuji u tohoto snímku nežehlit a plně se soustředit na spletitou hru s časem. Já to třeba musel vidět dvakrát, abych vůbec pochopil vše.

Dominik Anelt

Zadní
Předchozí článekToxický mstitel: Remake legendárního bizáru se chystá před kamery
Další článekTiché Místo 2: Pokračování úspěšného hororu jde do kin!

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

5 × 3 =