The Killer: Fincher a autor Sedm spolu natočí drsný thriller

Režisér David Fincher se opět sešel se svým oblíbeným scenáristou Andrew Kevinem Walkerem. Natočí společně komiksovou adaptaci o nájemném zabijákovi, který už nechce vraždit pro peníze.

David Fincher, režisér kultovních filmů Sedm nebo Klub rváčů se opět navrací k žánru, který ho zformoval. K žánru psychologického thrilleru a tématu sériových vrahů. David Fincher bude točit dle scénáře úspěšného autora Andrew Kevina Walkera, který už pro něj napsal drsnou detektivku Sedm nebo gotický horor Ospalá díra pro Tima Burtona. Tento věhlasný scenárista platí v Hollywoodu hvězdu svého oboru – mimo tyto filmy napsal také temnou kriminálku z prostředí pornografie 8MM, kde Nicholas Cage podal jeden ze svých nejlepších hereckých výkonů. Také napsal scénář k romantickému hororu Vlkodlak s oslnivým Beniciem Del Torem.

Režisér se tak po scénáři svého otce Jacka Finchera o věhlasném scenáristovi Hermanu J. Mankiewiczovi, opět navrací ke svým thrillerové látce. Od celovečerní tvorby se na celých šest let odklonil a pracoval na populárních televizních sériích. Pro Netflix natočil úvodní díly politického thrilleru House of Cards a poté se na chvíli vrátil k sériovým vrahům sérií Mindhunter: Lovci myšlenek. Svoje netflixovské působení završil cinefilním celovečerákem Mank, kde se vyznal z lásky ke starému Hollywoodu. Teď je tu nově ohlášený projekt The Killer a vše naznačuje, že filmová látka je jako zrozená pro Finchera. Opět v produkci Netflixu.

KOUKNI SE  Jaké rozuzlení a konec nás čeká ve finální epizodě seriálu The Last Of Us?

Fincher je s Walkerem nadmíru spokojen a pracují spolu poměrně často. Není to tak patrné, ale Walker je v Hollywoodu známý jako script doctor. Anonymně přepracovává a vylepšuje scénáře svých kolegů. Podílel se na většině Fincherových filmů a mimo jiné přepisoval filmy Hra, Klub rváčů nebo Horizont události od Paula W. S. Andersona.

Walker teď píše scénář dle oceňovaného francouzského komiksu The Killer (Le Tueur) od scenáristy s pseudonymem Matz (Alexis Nolent) a kreslíře Luka Jacamona. Celkem dvanáctidílná komiksová série vypráví o životě profesionálního zabijáka, který chladnokrevně zabíjí lidi pro peníze. Jeho práce si brzy začne vybírat krutou daň a hlavní protagonista postupně začíná přicházet o rozum. Začíná ho hlodat svědomí a rozhodne se skončit se svým podnikáním. To se ale nelíbí jeho zaměstnavatelům a uvědomuje si, že nemůže skončit jen tak. Proto musí bojovat s vlastním přesvědčením, které hlavnímu hrdinovi rozežírá svědomí a pomalu a jistě ho psychicky rozkládá. Námět slibuje noirovou atmosféru a krutý pád osamělého zabijáka.

Téma zní opravdu lákavě a ve spojení s Fincherovou režií a Walkerovým scénářem můžeme očekávat opravdu temnou psychothrillerovou pecku, která tu dlouho nebyla. Námět nenápadně připomíná sérii o Johnu Wickovi, ale s tímto štábem bych čekal depresivní a brutální film plný násilí a rozpadající se morality. A akčních scén nebudou chybět.

Pro Finchera se jedná o splněný sen, jelikož se o zfilmování této látky pokouší už od roku 2007. Práva vlastní Netflix, který prodloužil s Fincherem smlouvu na další čtyři roky a ten si tak zajistil, aby snímek vznikl v jeho režii. Další neoficiální zprávou je účast Michaela Fassbendera, který by se měl zhostit titulní role zabijáka.

KOUKNI SE  Jon Bernthal se vrátí jako Panisher v chysteném pokračování seriálu Daredevil: Born Again

Samotné natáčení má začít už v září. Na premiéru tohoto neo-noirového a správně depresivního psychothrilleru bychom se mohli těšit už příští rok na Netflixu.

Viktor H.

Předchozí článekSony rozdává jedno z nejlepších rpg zcela zdarma
Další článekDoom 3 si brzy zahrajeme ve virtuální realitě

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

13 − 11 =