Smrt ve tmě – teenageři vs. slepý vrah

Na začátku podzimu přijde do kin hororově laděný thriller Smrt ve tmě/Don´t Breathe. Již podle dvou uveřejněných trailerů vypadá film velice nadějně. Hlavně v sobě nese originální zápletku a takových je poslední dobou jako šafránu. Především na poli hororově laděných filmů. Režisérem snímku je Fede Alvarez (původem z Uruguaye). Alvarez má na kontě prozatím pouze jeden celovečerní film, remake Lesního ducha (2013) z roku 1981. Jako horor byl film spíše průměrný a ke konci zabíhal až do zbytečně krvavých nechutností. Nemám nic proti krvi ve filmech (zvlášť hororech), ale jak se říká, všeho moc škodí. V roce 2014 zrežíroval akční hororový seriál Od soumraku do úsvitu. Předlohou mu byl stejnojmenný film Roberta Rodrigueze z roku 1996. Uvidíme, jak se Alvarezovi povede jeho druhý celovečerní film Smrt ve tmě.

Co přesně bude hlavní náplní snímku? Tři teenageři. Money, Alex a Rocky se doslova živí perfektně naplánovaným vykrádáním domácností. Jejich dalším cílem se stane samotářský slepec, který ve svém domě ukrývá milióny. Rozhodnou se využít mužovy indispozice a vloupou se k němu do domu v průběhu noci. Všechno jde jako po drátkách, dokud se na scéně neobjeví onen slepec. V momentě kdy jsou zamčeni v jeho domě, se karta obrací. V neprostupné tmě se slepý muž se záhadnou minulostí rychle stává pánem situace. Teenageři se rázem ocitají v boji o holý život. Muž sice nevidí, ale sluch má výborný. Něco bude pravdy na faktu, že když člověk přijde o jeden ze smyslů, zbystří se mu ty ostatní.

KOUKNI SE  24 seriálů, které Netflix zrušil v roce 2020

Ústřední trojici ztvárnili Daniel Zovatto (Neutečeš, seriál Živí mrtví: Počátek konce) jako Money, Dylan Minnette (Husí kůže, Zmizení) jako Alex a Jane Levy (Lesní duch, Výlet s Alexem) jako Rocky. Roli slepého muže si zahrál Stephen Lang, známý z filmů jako D-Tox, Avatar, V hlubinách a seriálů jako Krajní meze, Terra Nova, Into the Badlands. Alvarez se také podílel spolu s Rodem Sayaguesem na scénáři. Oba spolupracovali již při první filmu Lesní duch. Producentem filmu je Sam Raimi. O hudební doprovod se postaral španěl Roque Baños (Salomé, Mechanik, 13 růží, Deník nymfomanky, Lesní duch, V srdci moře, Regression).

Premiéra film je 1. září 2016 v českých kinech. Trailer, který můžete shlédnout níže, vypadá opravdu dobře. Doufám, že půjde o kvalitní podívanou.

 

Ondřej Blahut

 

www.imdb.com, www.collider.com, www.comingsoon.net

Předchozí článekKnižní nej: Záporáci, kteří vás uhranou
Následující článekHra o trůny: Proč musel zemřít *SPOILER*?

Komentuj

Vlož komentář
Vaše jméno

12 − eleven =