Nové zpracování Duny v prvním cz traileru

O tom, že režisér Denis Villeneuve pracuje na novém zpracování klasiky jménem Duna již nějakou dobu víme. Nyní, kromě štábu a hereckého obsazení máme možnost spatřit úplně první plnohodnotný oficiální trailer k filmu.

Nejde o žádný originální námět, protože film vznikl podle stejnojmenné knižní předlohy spisovatele Franka Herberta. Navíc se kniha již dočkala filmového zpracování. V roce 1984 knihu přetavil do filmové podoby známý režisér David Lynch. V následujících letech pak vznikly ještě dva seriály, které už tolik popularity ani úspěchu nesklidily.

Možná si říkáte, proč je okolo filmu takové pozdvižení? Nové zpracování kultovní klasiky s dnešními možnostmi praktických a digitálních efektů nemůže nechat žádného zapáleného fanouška chladným. Navíc dobrodružný sci-fi snímek režíruje autor vynikajících snímků jako Zmizení, Sicario: Nájemný vrah, Příchozí či Blade Runner 2049. Hudební doprovod složil další velikán ve svém oboru, Hans Zimmer. A to jsem nezmínil herecký ansábl, který uvidíme. Stačí zmínit jména jako Timothée Chalamet (Dej mi své jméno), Rebecca Ferguson (Doktor Spánek), Josh Brolin (Thanos z Avengers), Zendaya (Spider-Man: Daleko od domova), Oscar Isaac (Star Wars: Epizoda VII-IX), Javier Bardem (Skyfall), Dave Bautista (Strážci Galaxie 1, 2), Jason Momoa (Aquaman), Stellan Skarsgard (Piráti z Karibiku) a mnoho dalších.

Výpravné dobrodružné sci-fi stále ještě má datum české premiéry stanovené na 17. prosince 2020, ale s koronavirem v zádech není žádné datum momentálně jisté.

KOUKNI SE  Bruce Willis trpí demencí. Smutný pohled na odcházející hvězdu

Ondřej Blahut

www.comingsoon.net, www.imdb.com

Předchozí článek10 pravidel pro přežití v hororovém filmu
Další článekVe čtyřiceti počtvrté: S prstem v nose

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

3 × three =