Nejočekávanější sci-fi a fantasy filmy roku 2020

Také fantastické a vědecko-fantastické světy, plné nejrůznějších kouzelných bytostí a stvoření, otevřou své brány divákům v příštím roce. A rozhodně je se na co těšit.

7. Duna/Dune

Na samý konec roku si pro nás připravil režisér Denis Villeneuve (Zmizení, Příchozí, Blade Runner 2049) remake kultovní sci-fi fantasy klasiky Davida Lynche z roku 1984. Také on stejně jako Lynch bude vycházet z knižní předlohy Franka Herberta. Otázkou je, v jakém stylu provede Villeneuve novodobější zpracování takové filmové i literární klasiky. Spolu s Ericem Rothem a Jonem Spaihtsem napsal k novému zpracování Duny scénář.

Ale ani Villeneuve nezahálel a pro svůj projekt získal hned několik úspěšných hereckých osobností napříč téměř všemi věkovými kategoriemi. Těšit se můžete, že se v jednom filmu potká Timothée Chalamet (Dej mi své jméno, Král), Rebecca Ferguson (Největší showman, Doktor Spánek), Oscar Isaac (Star Wars VII-IX), Zendaya (Spider-Man: Homecoming a Daleko od domova), Jason Momoa (Aquaman), Josh Brolin (Avengers: Infinity War a Endgame, Deadpool 2), Dave Bautista (Strážci Galaxie 1 a 2), Javier Bardem (Skyfall, Escobar), Stellan Skarsgård (Avengers: Age of Ultron, Nabarvené ptáče), Charlotte Rampling (Melancholia, Rudá volavka) a spousta dalších.

Výpravný epos s hudebním doprovodem samotného Hanse Zimmera očekávejte v kinech 17. prosince 2020.

Komentuj

Vlož komentář
Vaše jméno

4 × 5 =