Nejtemnější filmy na Netflixu

Netflix nepatří mezi až tak neznámé streamovací placené poskytovatele pro sledování filmů online. Byl založen už v roce 1997 v Kalifornii. Pro některé lidi se ale mohl stát známějším až poslední dobou, díky velkému množství filmů a seriálů, které poskytuje, a také díky tomu, že u nás se objevil poprvé v roce 2016. V dnešní době nám jich ke sledování nabízí více než 4000. A ty, které lidi zajímají nejvíce, jsou samozřejmé ty tajemné a strašidelné. Ostatně, kdo se rád nebojí, že? My vám zde nyní představíme ty nejlepší, které stojí za to zkouknout. Takže pokud nevíte, co s pátečním večerem a chcete se bát, určitě si některý z nich pusťte.

1Oculus

Rok výroby: 2013

Režie: Mike Flanagan

Hlavní bod tohoto velice zajímavého filmu je, jak už to tak u strašidelných filmů bývá, strašidelné zrcadlo. Celý příběh je protkán dvěma příběhy a každý má jinou časovou osu, kde se dětské postavy zároveň objevují jako už dospělí. Softwarový inženýr Alan Russel se stěhuje se svou ženou a jejich dvěma malými dětmi – synem Timem a dcerou Kaylie do nového domu. V něm si vytvoří kancelář a při té příležitosti si zakoupí starodávné zrcadlo, které mu má novou pracovnu zútulnit. Ačkoli to zatím nevědí, tak zrcadlo má nadpřirozenou schopnost vyvolávat lidem halucinace. Zatímco jeho žena v odrazu zrcadla vidí samu sebe, jak se její tělo a ona sama pomalu rozpadá, její manžel v něm naopak vidí svůdnou ženu jménem Marisol, která ho svede. Od té doby se v domě začnou dít zvláštní věci a manželé se začínají odcizovat a izolovat, vlivem temných sil se snaží zabít své děti, záhadně zmizí jejich pes, rostliny v domě umírají a na telefonáty odpovídá tajemný muž.

Jednu noc se opět snaží zabít své děti, když najednou Marie procitne a Alan ji zastřelí. Když se děti snaží tajemné zrcadlo zničit, to se je snaží přesvědčit, že se jim to daří, ale přitom ničí pouze zeď.
I Alan procitá a donutí Tima, aby ho zastřelil. Předtím požádá své děti, aby z domu utekly, což se nelíbí Marisol a spolu s dalšími duchy, které se rovněž staly oběťmi zrcadla, se objevuje. Přijede policie a odveze Tima do vazby, předtím než se sourozenci rozdělí, si slíbí, že se sejdou jako dospělí a společně zrcadlo zničí.

Když Tima odvážejí, vidí, jak ho duchové jeho rodičů pozorují z okna. Po 11 letech ho propouštějí z psychiatrické léčebny, protože tvrdí, že za smrtí jeho rodičů nestály žádné nadpřirozené síly. Jeho sestra zatím strávila celé dospívání zkoumáním historie tajemného zrcadla. Využije své pozice zaměstnankyně aukční síně, aby se k němu dostala. Poté ho dopraví zpět do domu, kde s rodiči bydleli jako děti. Umístí ho do místnosti plné kamer a speciálních senzorů. Kaylie chce zrcadlo zničit, ale nejdřív hodlá zdokumentovat jeho nadpřirozené schopnosti a k tomu přizve svého bratra, aby společně splnili slib, který si jako děti daly. Podaří se Kaylie dokázat, že zrcadlo je prokleté? Setkají se sourozenci opět se svými rodiči? Povede se jim ho zničit? Nebo si zrcadlo vybere svou další oběť?

Zpátky

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

2 × 3 =