Nejočekávanější dobrodružné hry roku 2018

Málokterá hra má takové tempo, jako pořádná akční dobrodružná hra (respektive akční adventura). Milovníci tohoto žánru by si měli do letošního kalendáře červenou fixou vyznačit několik dat, protože nás čeká poměrně dost dlouze očekávaných titulů. Známé série jako God of War a Red Dead Redemption 2 se dočkaly pokračování. Vývojáři nám ale představí i úplné novinky, jako je například Sea of Thieves nebo Death Stranding. Svou vlastní herní novinku dostane i Spider Man a legendární Shadow of Colossus čeká remake. Více ale už v našem článku – nejočekávanější dobrodružné hry roku 2018!

Sea of Thieves

Kdy vyjde: 20. března 2018

Platformy: Xbox One a Windows 10

Pirátské téma se rozhodl pořádně podojit i Microsoft. ačkoliv Sea of Thieves bude kooperativní akční dobrodružná hra, takže brázdit moře budeme moci společně s několika kamarády. Nečekejte ovšem nic drsného ani krutého – zdejší pirátský svět bude podaný spíš s nadsázkou a humorem. Jak jinak nazvat to, když je možné nechat se na pevninu vystřelit z děla nebo si dlouhou plavbu krátit popíjením silného alkoholu a následným opileckým vrávoráním po palubě.

Jinak tu ale najdeme všechno, co bychom od pořádné pirátské hry čekali. Hledání pokladů, boj se šavlí i pistolemi, plnění questů či přepadávání pevností. Své slovo tu budou mít i námořní souboje pirátských lodí mezi sebou – zdejší otevřený svět totiž bude sdílený mnoha hráči, nejen těmi, kteří se spolu připojí do hry.

God of War

Kdy vyjde: první čtvrtina roku 2018

Platformy: PS4

Série God of War nás zatím vždycky vzala na výlet řeckou mytologií. Letos tomu poprvé bude jinak a nevrlý svalovec Kratost se vydá na daleký sever. Ano, přesně tak – tentokrát se vydáme trochu zredukovat řady postav a monster z vikingské mytologie. Kratos je navíc novopečeným otcem a hrou nás tak bude doprovázet jeho malý syn Atreus.

KOUKNI SE  Zažijte technopárty přímo v Kingdome Come: Deliverence

Herně ale vše zůstává více méně při starém. Snad jen svět bude o něco otevřenější, než jsme byli doposud zvyklí. Pořád ale půjde hlavně o vraždění nepřátel a o velkolepé souboje s bossy. Také si budeme muset zvyknout na to, že Kratos přišel o dvojici svých legendárních čepelí. Aby sem lépe zapadl, vezme si Kratos s sebou na sever magickou sekeru.

Spider-Man

Kdy vyjde: v polovině roku 2018

Platformy: PS4

Minulý rok exceloval pavoučí hrdina na plátnech kin, bude stejně úspěšná i nová videohra Spider-Man? Toť otázka, ale zatím to vypadá velmi dobře. Trailery nejen že jsou přímo nabité akcí, ale všechno to dokonce vypadá i velmi plynule. Ještě lepší potom je, že hra nabídne úplně nový příběh, nesvázaný s filmy, hrami či komiksy.

Hra bude zasazena do otevřeného světa a samozřejmě do New Yorku. Spider-Man tu bude disponovat svými klasickými schopnostmi, pro které najde užitek jak při rychlém přesunu, tak i v boji. A přestože “Spidey” si to klidně rozdá i s několika nepřáteli najednou, objeví se tu i stealth pasáže. Ale akce bude rozhodně hrát prim, o to se nemusíme bát.

Red Dead Redemption 2

Kdy vyjde: v polovině roku 2018

Platformy: PS4 a Xbox One

Tento rok se společně z Rockstar opět vydáme na divoký západ v Red Dead Redemption 2. Druhý díl nás ovšem vezme před děj jedničky a samozřejmě i představí úplně novou postavu. Arthur Morgan vypadá přesně jako ten typ, o kterém si na první pohled řeknete, že má určitě pletky se zákonem. Zkrátka typický desperát. A měli byste pravdu – Morgan je členem Van der Lindova gangu, který nejspíš znáte z prvního dílu. Více o hlavní postavě si přečtěte v našem článku.

KOUKNI SE  Stadia jako budoucnost hraní? Zatím rozhodně ne!

A jak bude vypadat samotná hra? Zatím to vypadá, že v podstatě jako jednička, jen v mnohem hezčí grafice a s mnoha drobnými detaily, které potěší. Voda tu už například nebude smrtící, najdeme tu novou divokou zvěř včetně aligátorů, střílet budeme moci i z luku a hlavní hrdina konečně bude umět střílet ze dvou zbraní zároveň. Příběh zatím můžeme jen hádat, ale vzhledem k tomu, že hru vyvíjí Rockstar, bude to nejspíš zase propracovaný příběh plný skvěle napsaných postav.

Shadow of the Colossus

Kdy vyjde: 6. února 2018

Platformy: PS4

Tento rok nás nečekají mezi dobrodružnými hrami jen samé novinky. Těšit se můžeme třeba i na remake slavné hry Shadow of the Colossus. Ta poprvé vyšla na konzoli PS2 už v roce 2005. V roce 2011 už vznikl remake na PS3, takže je nejvyšší čas přivést tuhle legendu i na nejnovější konzoli PlayStation.

Dobrou i špatnou zprávou – záleží na tom, zda rádi zkoušíte nové věci, nebo jste spíš konzervativní – je to, že vývojáři během remaku nijak nesáhnou na obsah hry samotné a změní pouze její vizuální stránku a ovládání. Vše tak zůstane při starém, jen to bude MNOHEM hezčí. Opět tak budeme především zabíjet obrovská monstra roztodivných tvarů a vlastností.

Darksiders 3

Kdy vyjde: 2018

Platformy: PC, PS4 a Xbox One

V dalším pokračování série Darksiders se opět vcítíme do kůže jednoho ze čtyř jezdců apokalypsy. Respektive jezdkyně. Hlavní postavou zde totiž bude Fury (vztek), jezdkyně na černém koni a mocná kouzelnice ozbrojená bičem. Tvůrci z nějakého důvodu vyřadili ze čtveřice jezdců Hladomor, který bývá obvykle zobrazován na černém koni, ale to vem čert – tvůrčí svoboda.

KOUKNI SE  Prodejní čísla Switche vám vyrazí dech

A když už jsme u těch čertů, Darksiders III nám znovu představí známý konflikt mezi nebem a peklem z nové perspektivy. Bude se odehrávat paralelně k předchozím dvěma dílům, takže i tady najdeme postapokalyptickou planetu Zemi, kterou brázdí ďáblové a vůbec všelijaká pekelná a nebeská havěť. Hra bude obsahovat částečně otevřený svět

Death Stranding

Kdy vyjde: snad 2018

Platformy: PS4

Pokud byste uspořádali anketu o tom, jaké očekávané hry vyvolaly tento rok nejvíc otázek, jistě byste mezi odpověďmi velmi často zaznamenali právě Death Stranding. O hře se toho zatím moc neví. Máme k dispozici jen pár trailerů a z těch můžeme usoudit vlastně jen to, že ta hra bude velmi zvláštní a originální. Stínoví obři, živé bahno, hromady mrtvých zvířat, nemluvňata…No, to musíte prostě vidět sami.

Fanouškům to pochopitelně nedá spát a vymýšlejí jednu teorii za druhou – některé jsme pro vás popsali zde. Hlavní vývojář Hideo Kojima už ale něco málo prozradil. Například to, že po smrti nás nebude čekat loading, ale místo toho se přesuneme do jakési jiné reality, očistce, kde se budeme moci pohybovat, sbírat předměty a vrátit se zpět do světa živých. Na vyřešení dalších otázek (a že jich) si ale budeme muset počkat.

 

 

Jan Marek

Komentuj

Vlož komentář
Vaše jméno

ten − 3 =