Death Stranding má jednoznačně nejbizarnější trailer roku

Netrpělivě očekávaná hra Death Stranding má druhý, tentokrát dokonce osmiminutový trailer. Pokud si ale myslíte, že nám pro změnu objasní něco o hře, pletete se. Nový trailer je dokonce ještě bizarnější než ten předchozí. Co to má všechno znamenat? Kdy hra vyjde? A o čem vůbec bude?

Nic z toho vlastně nikdo neví. Hlavní tvůrce hry Hideo Kojima zůstává tajemný jako hrad v Karpatech a na světlo světa pouští jen trailery, které víc otázek vyvolávají, než zodpovídají. Shrňme si, co vlastně víme. Hra vzniká ve studio Kojima Productions a jejím vydavatelem exkluzivně pro PS4 bude firma Sony. Půjde o akční hru, která bude obsahovat hru pro jednoho i více hráčů. Datum vydání zatím nebylo zveřejněno (nevíme ani to, v jaké fázi je vlastně vývoj), ale na veřejnost pronikly povídačky, že by se tak mohlo stát už příští rok.

A to je asi tak všechno, co zatím veřejnost ví. To samozřejmě mnoha lidem nedává spát. Grafika vypadá úchvatně a hlavní roli ve hře hraje herec Norman Reedus, kterého asi znáte spíš jako Daryla ze série Walking Dead. Kromě toho i samotná herní náplň je neuvěřitelně přitažlivá – především proto, že je tak tajemná. Každý detail z obou trailerů vyvolává otázky. co se stalo se zemí? Co všude dělají tisíce mrtvých ryb? Co jsou zač obrovská neviditelná monstra? A co je to bahno, které pohlcuje mrtvoly i živé lidi? Proč muž, chycený neviditelnou silou, tak ochotně a bez váhání páchá tak bolestivou sebevraždu? A proč s sebou ksakru muži ve skafandrech nosí živé mimino, naložené v nějaké kapalině?! Kojima prostě ví, jak vyhypovat zvědavé fanoušky. Ti si čas na vydání zkracují přemítáním, co to všechno znamená a vymýšlením vlastních teorií.

KOUKNI SE  Diablo 4 je ve službě Steam na týden zdarma

Někteří se například domnívají, že nemluvňata jsou ve skutečnosti klony těch, kteří je nesou a slouží jako jakési náhradní „životy“. Jiní jsou zase přesvědčeni, že dospělé postavy nemají s dětmi dobré úmysly – to vše jen díky číslu skafandru hlavní postavy, který odkazuje na část Bible, která zní: „Blaze tomu, kdo tvá nemluvňata uchopí a roztříští o skálu.“ Plejádu různých spekulací pak samozřejmě doplňují i častější teorie, jako že jde o mimozemskou invazi nebo že všechno je jen sen (v traileru se několikrát objeví lapač snů). Někteří fanoušci jsou dokonce přesvědčeni, že hra se bude zabývat tématem vztahu hry a jejího hráče. Všudypřítomná vlákna jsou ve skutečnosti spojením těchto dvou světů a monstra ve hře jsme tím pádem my sami. Ale na objasnění si bohužel budeme muset ještě počkat.

 

Jan Marek

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

1 × 4 =