Nejlepší teorie o 8. sérii seriálu Hra o trůny

Finále jednoho z nejsledovanějších seriálů současnosti se kvapem blíží. Pojďme si představit nejlepší a nejzajímavější především fanouškovské teorie o nadcházející 8. sérii seriálu Hra o trůny. Ti, kteří seriál dosud neviděli, nedoporučuji číst dále. Hrozí riziko velmi těžkých spoilerů!

2Cersei se stane šílenou královnou

Poté, co Cersei vyhodila septum s Nejvyšším vrabčákem, civilisty, vojáky a téměř celým rodem Tyrellů do povětří, se nechala korunovat vládkyní Sedmi království. Stačilo málo, aby se velice rychle metaforicky proměnila v ženskou verzi Aeryse Targaryena, známého jako Šílený král. Napříč celou sedmou sérií jsou patrné změny v jejím chování. Vzrůstá ztráta perspektivy a kontroly. Obzvláště, když odmítne pomoct v boji proti Bílým chodcům. Přestože demonstrace byla stručná, jasná a děsivá. A to může být problém. Cersei rozhodně nepatří k pragmatičtějším vládcům Západozemí, ale její nedávné chování poukazuje na to, že dál plánuje dělat, co chce a kdy chce. Jeden psycholog řekl, že její současné chování odpovídá klasickému narcismu.

Jediné, co Cersei drželo na uzdě, byla láska k jejím dětem. Jenže ty jsou již všechny mrtvé. Nakonec Cersei zbyl pouze Jaime. Ale poslední dobou to hodně hlasitě skřípe i tam. Cersei je nyní osamělá, pomstychtivá a těhotná panovnice. Nepřátele má všude kolem sebe. Pomalu ztrácí moc, pevnou půdu pod nohama i zdravý rozum. Jaimeho, svého nejbližšího spojence a milence posledně obvinila ze zrady. Jo a stále má velké zásoby divokého ohně ve sklepení. To je hodně nebezpečná kombinace. Nervově a emočně labilní královna s armádou a zbraní hromadného ničení. Její vláda teroru nejspíš teprve začne.

Komentuj

Vlož komentář
Vaše jméno

6 + one =