Nejlepší seriálové novinky roku 2012

Každý rok představují televizní stanice seriálové novinky v naději, že si získají diváckou přízeň. Podle sledovanosti se rozhoduje o natáčení dalších sérií. Tři nejlépe hodnocené a nově vysílané seriály pro rok 2012 představím v tomto článku. Žebříček je sestaven podle oblíbenosti seriálu uvedené v Československé filmové databázi (http://www.csfd.cz).

Red Dwarf X

Na první příčce nejoblíbenějších seriálových novinek se umístila klasická scifi komedie Red Dwarf X. Další dlouho očekávané šestidílné pokračování oblíbeného britského seriálu začalo v říjnu 2012 epizodou Trojan. V nových dílech nechybí původní postavy. Seriál je zatím přístupný pouze v anglickém znění s českými titulky. Po tom, co v posledním díle osmé série Rimmer úspěšně unikl smrti, byla v roce 2009 vysílána devátá série pod názvem Zpátky na Zemi, která měla tři díly.

Hatfields & McCoys

Televizní stanice History Channel natočila svůj první seriál inspirovaný skutečným příběhem, jenž se umístil v hodnocení na druhém místě. Třídílná minisérie vypráví o dlouhotrvajícím sporu dvou rodin (Hatfieldů a McCoyů), který málem skončil válkou. V hlavní roli si zahrál mimo jiné Kevin Costner a Bill Paxton. Seriál divákovi nastínil vývoj sporu stupňujícího se během několika desítek let, ve kterém dojde i k vraždě.

                                                                                      

                                                                   The Newsroom

Třetí místo obsadil dramatický seriál The Newsroom stanice HBO. Seriál se věnuje smyšlené televizní stanici ACN Network. Představuje život jejich moderátorů, ředitele, producentky a dalších zaměstnanců televizní stanice. Seriál si vysloužil nejen vysokou sledovanost, ale taky převážně pozitivní recenze, takže HBO už potvrdila vysílání druhé série. V hlavních rolích můžeme vidět Jeffa Danielse, Emily Mortimer, Alison Pill a další.

KOUKNI SE  Cillian Murphy jako Oppenheimer - život tvůrce jaderné bomby od Nolana

 

 

 

Martina Zbránková

Předchozí článekVelké prosincové finále seriálů se blíží!
Další článekKNIHA: Tarot skrytých světů

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

14 − one =