Nejděsivější monstra v herní sérii Resident Evilu

Jelikož v dobách nedávných vyšel remake kultovní hororové hry Resident Evil 2, tak není úplně od věci zavzpomínat na nejděsivější monstra, která vám dělala společnost napříč jednotlivými díly nebo celou sérií. Ze seznamu byli vyřazení všichni bossové a minibossové. Protože každý z nich je unikátní a ve hrách se objeví jen párkrát. Naopak jsme se zaměřili na řadové nepřátelé, které můžete potkat na každém rohu. Kolikrát i ve velkém počtu. A přesto dokážou vyděsit stejně kvalitně jako leckterý pětimetrový boss. Vítejte ve světě zombie, nestvůr, monster, které má na svědomí společnost Umbrella.

10Revenant

Když se musíte ve hrách vypořádat s ohavnými nočními tvory, očekáváte, že budou v obličeji vypadat přinejmenším strašidelně. Na to sází Revenant. Svůj děsivý vzhled násobí tím, že disponuje hned dvěma nechutně vyhlížejícími tvářemi. Vypadá jako loutka z pekla. Akorát mu z rukou a hlavy nevedou žádné struny, se kterými by mohl někdo hýbat. Tělo je složené z náhodných mrtvol sešitých dohromady a jeho náhlé a nepravidelné pohyby z něj činí nepředvídatelného protivníka. Jejich útok značně sníží procento životů vaší postavy, a navíc je kamera zachytí pěkné zblízka. Takže vám poskytne detailní pohled na nechutnou bytost, což je poslední věc, o kterou stojíte. Revenant rád zatápí hráčům ve hře Resident Evil: Revelations 2 z roku 2015.

9Cerberus

8Žraloci

7Lurker

6Ganados

Co je horší než horda zombie? Kreatury vypadající jako zombie vyzbrojené vidlemi, vrhacími sekyrkami a schopností běhat. Takovéto upgradované druhy zombíků jsou označované jako Ganados. Setkat se s nimi můžete při průchodu Resident Evilu 4 (2005). Ganadosům se mnohem hůře vyhýbá, než jak je to u obyčejných pomalých zombie v předchozích dílech. Každé setkání s nimi je obávané a velmi napjaté. S jedním Ganadosem si poradíte vcelku snadno, ale útočící skupina značí smrtelné nebezpečí pro vaši postavu. Jak postupujete dějovou linkou, střety s nimi jsou více a více tužší a nebezpečnější. V průběhu hry se Ganadosové zlepšují, vyzbrojují silnějšími zbraněmi. Jsou poté agresivnější a soustředěnější. Nedají vám nic zadarmo.

5Molded

Své děsivě nebezpečné stvůry má také nejnovější přírůstek do rodiny Resident Evilu. Úspěšný sedmý díl s podtitulem Biohazard představil zcela novou a v rámci série originální hrozbu. Bytosti známé jako Molded jsou jakousi odnoží zombíků, které vypadají jako hromada sraček s humanoidní postavou a obrovskou čelistí připomínající žraloka. Tato slizovitě-pěnová houba lidských tvarů se může vmáčknout do jakékoliv místnosti a naprosto bez varování zaútočit na svou oběť. To nutí hráče pořádně se rozhlížet po okolí. Nikdy nevíte, odkud vyskočí. Prostě jen víte, že tam někde jsou. Během hry narazíte hned na několik verzí. Rychlejší stvůry se schopností krytí hlavy, větší a obtloustlejší monstra vás budou obhazovat svými horkými zvratky. A pak tu jsou „molded“ zrůdy, které svým pohybem a stylem útoku náramně připomínají lickery.

4Licker

V prvním Resident Evilu jste mohli narazit na zombie psy, hady, žraloky, pavouky i lovecké tvory. Nic vás ale nepřipravilo na vzhled zbrusu nových originálních monster. Lickeři. Bytosti pohybující se po čtyřech jako psi s humanoidní stavbou těla. S obnaženě vyhlížejícím mozkem, tlamou plnou děsivě ostrých zubů a mimořádně dlouhým lepkavým jazykem. Jejich specialitou je schopnost lézt po stěnách i stropě. Ale dveře rozrazit nedokážou. ? Jsou silní, odolní, rychlí a hbití. Jen tak něco je nezastaví a nezraní. Pokud se jim budete chtít postavit, budete potřebovat velkou palebnou sílu. Jinak se připravte na roztrhání vašeho hratelného charakteru bleskovým útokem ze stropu. Stejně jako zmutovaní pavouci i lickeři vám dělají společnost napříč celou herní sérií.

3Pavouci

Zapomeňte na T-virus. Staří známí pavouci dokáží vyděsit mnoho lidí i v realitě. A to bývají kolikrát zanedbatelně malí. Tak proč měl někdo ten šílený nápad udělat pavouky větší, děsivější a agresivnější? První setkání s nimi vás dokáže pěkně k smrti vyděsit. Jako zmražení budete sledovat, jak se pomalu spouští ze stropu dolů na svých pavučinách. Způsob, jakým se pohybuje hráče zužuje strachem. Pokud si myslíte, že po vás bude střílet obyčejnou pavučinu, tak se nenechte vysmát. To, co vás zasáhne je žravá kyselina, která propálí vaši postavu skrz na skrz dříve, než řeknete slovo švec.

2Crimson Head

Resident Evil Remake z roku 2002 osvěžil zážitek z hraní novým a děsivým způsobem. „Backtracking“ (vrácení se na předchozí místa) vedl k neočekávanému. Inventář plný petroleje jste museli řídit osobně a neprostupnost nepřátel začala být strategická. Hráči dostali nový důvod se bát. Mrtvoly. Nemám na mysli zombie, ale mrtvoly zombie. V této hře platilo, že když jste je několikrát střelili, tak padly na zem. Ale nešlo o definitivní smrt. Když jste se na místo vrátili, povstaly zombie znovu. Rázem byly rychlejší a silnější než kdy předtím. Jen stále šlo o klasické chodící mrtvoly. Tyto agresivnější znovuzrozené zombie dostaly označení Crimson Head a specifickým znamením byly svítící oči. Podobně jako u koček. Existoval jediný recept, jak se této nepříjemnosti vyhnout. Každou důkladně olovem pokropenou zombie bylo nutné ještě zapálit. Až pak byla smrt konečná.

1Regenerátoři

Zprvu se monstra známí jako regenerátoři zdáli jako nezničitelní. Jak pojmenování napovídá jejich předností byla regenerace. Konkrétně dorůstání končetin a částí těl poté co jste jim je ustřelili. Dokud jste nenarazili na prvního regenerátora šlo hrát čtvrtého Resident Evila jako akční střílečku. Konfrontace s ním rychle změnila styl hry a hráči se museli chtě nechtě přizpůsobit. Boj s regenerátorem je o trpělivosti odehrávající se v jakési časové smyčce. Musíte neustále opakovaně střílet do jeho dorůstajících končetin, dokud prostě nepadne. Přesto si někteří hráči mysleli, že regenerátoři nejsou až tak tvrdý oříšek. Rychle změnili názor, když narazili na upravenou verzi regenerátorů, kterým se přezdívá Iron Maiden. Celkovým vzezřením se jim podobají s jediným rozdílem. Z jejich těl vyčnívají obrovské životu nebezpečné hroty. To teprve byla skutečná zkouška nervů.

 

 

 

Ondřej Blahut

 

 

 

www.watchmojo.com

 

 

 

Předchozí článekTrailer: Britská komedie Yesterday o jediném člověku, který si pamatuje Beatles
Následující článekRecenze: Zlatý dům odhaluje kletbu seslanou na globalizovaný svět

Komentuj

Vlož komentář
Vaše jméno

eighteen − eleven =