5 nejhorších míst ve hrách, kde byste rozhodně nechtěli žít

Jedno je zaplavené mutanty, další zase zombíky. Některé je zničeno jadernými zbraněmi a jiné je zase živoucí noční můrou. Zkrátka ta nejhorší místa ve hrách, kde byste rozhodně nikdy nechtěli žít, navštívit je, nebo se tam byť jen na malou chvilku vůbec objevit.

Ravenholm (Half Life 2)

Proč byste tam nechtěli žít: Zaplaveno zombíky a headcraby

„Tohle je stará cesta do Ravenholmu. Už tam nechodíme.“ řekla nám naše průvodkyně Alyx během hraní Half Life 2. A měla k tomu zatraceně dobrý důvod. Ravenholm bývalo malým hornickým městečkem. Po událostech prvního Half Life se ale stalo útočištěm uprchlíků ze City 17 a posléze pevností hnutí odporu proti Combine.

Okupační síly se této bašty odporu rozhodly zbavit obzvlášť krutým způsobem. Zaplavili město headcraby, kteří proměnili jeho obyvatele v hordu pochodujících mrtvol. V kůži Gordona Freemana jsme byli nuceni Ravenholm použít jako únikovou cestu před Combine, takže jeho nové obyvatele jsme poznali z první ruky.

A nebylo to hezké setkání. Právě tady jsme se poprvé seznámili s druhem extrémně rychlé zombie. Ravenholm ale překvapivě není neobydlený. Stále tu žije jeden člověk. Otec Grigori – stylový kněz, který si chvíle mezi zabíjením zombíků krátí citováním Bible. A zaplať pánbůh za něj! Bez jeho pastí a palebné podpory bychom se z Ravenholmu nikdy živí nedostali.

Los Santos (GTA V)

Proč byste tam nechtěli žít: Zkorumpovaná policie, vysoká kriminalita a Trevor Phillips

Světlá stránka Los Santos.

Los Santos na první pohled vypadá jako idylické místo k životu. Pobřeží lemují pláže s turistickými atrakcemi, odkud je jen kousek do centra, plného luxusních obchodů a mrakodrapů. Nad městem se tyčí zatravněné vršky poseté luxusními vilami s výhledem na celé město. Nemluvě o Vinewoodu, kde vznikají ta nejlepší filmová díla.

A ta temná stránka Los Santos.

Ale Los Santos má jedno velké Ale. Hráče. Nás hráče v kůži Micheala, Franklina a Trevora. Což znamená, že na denním pořádku jsou tu pouliční přestřelky a automobilové honičky. Tedy v tom lepším případě. Záleží na hráči. Obyvatelé Los Santos si musí zvykat třeba i na masové vraždění nebo na stíhačky v ulicích, které střílejí na všechno, co se jim objeví v zaměřovači.

Silent Hill (Silent Hill)

Proč byste tam nechtěli žít: Ovládáno démonickým kultem a přeměněno v živoucí noční můru

Silent Hill patří k filmům, které byly natočeny podle herní předlohy a celkem se povedly. Takových je jako šafránu. Filmové důlní městečko, zahalené věčnou mlhou, bylo ovšem ještě o něco lepším místem, než to herní.

Jeho historie byla od 19. století neodmyslitelně spjata s náboženským kultem, zvaným jednoduše Řád. A vlastně i dlouho předtím šlo o posvátné místo Indiánů. Celá staletí tu docházelo k zvláštním událostem. Tajuplně zde zmizely desítky lidí, další desítky lidí zemřely za podivných okolností. To jak Řád vyvolával démony, aby se vypořádali s problémovými občany města.

Moc Řádu postupně stoupala. A to až do takových výšin, že se rozhodl svého boha Samaela přivést na tento svět. Jenže rituál nedopadl úplně nejlépe a dívka Alessa pojala jen polovinu Samaelovy duše. Jak rostla, byla stále mocnější a Řádu se nedařilo ji ovládat. Celé roky ji členové Řádu trýznili a mučili v naději, že tím zlomí její duši a ta uvolní místo pro duši jejich démonického boha. Nepovedlo se a neuvěřitelně mocná Alessa nakonec proměnila celé město ve svou vlastní noční můru a většinu jeho obyvatel nechala zmutovat ve strašlivá monstra.

Racoon City (Resident Evil)

Proč byste tam nechtěli žít: Zaplaveno zombíky a zničeno jadernou zbraní

Minimálně filmovou sérii Resident Evil určitě všichni znáte. Hra i filmy pojednávají o katastrofické epidemii, která zasáhla Zemi a bleskovou rychlostí mění lidi v zombie. T-virus, uměle vytvořený Umbrella Corporation, je sám o sobě nesmírně agresivní a mění lidi nejen v obyčejné zombie, ale i v mocné a téměř nesmrtelné mutanty.

A právě v Racoon City to všechno začalo. Respektive hluboko pod Racoon City. Právě tady se nacházel Úl. Obrovský podzemní komplex, kde byl T-virus vyvinut a kde i unikl. Nebozí obyvatelé Racoon City si tak jako první ze všech vyzkoušeli, jaké to je proměnit se v zombie. Zkušenost to ovšem byla velice krátká, protože ve snaze zabránit šíření viru, bylo celé město zničeno jadernými zbraněmi. Ale jak všichni víme, T-viru to v úniku nezabránilo a díky tomu máme skvělou herní a filmovou sérii.

USG Ishimura (Dead Space)

Proč byste tam nechtěli žít: Zaplaveno mutanty a náboženskými fanatiky

USG Ishimura byla původně důlní loď, postavená roku 2446. Loď schopná těžit a zpracovávat obrovské množství materiálu. Kromě toho se na ní nacházely i biologické laboratoře. Vzhledem ke své velikosti a času, který trávila ve vesmíru, to bylo v podstatě plnohodnotné město. Chlouba lidské flotily a důkaz toho, čeho může lidstvo jako druh dosáhnout.

Jenže pak byla vyslána na planetu Aegis VII a začaly trable. Trable, na jejichž konci byla naprostá většina posádky povražděna, nebo v horším případě děsivým způsobem zmutována v agresivní krvelačná monstra. Přeživší zbytek se vesměs stal náboženskými fanatiky a vraždícími maniaky.

Posádka totiž objevila tzv. Marker. Mimozemský artefakt nepředstavitelné moci, který má ničivé následky na lidskou psychiku a umožňuje zvrácené genetické manipulace. Právě tento artefakt tak způsobil katastrofu na lodi USG Ishimura, kvůli které jsme v roli Isaaca vyrazili na původně opravářskou misi, která se nakonec proměnila v neustálé ustřelování končetin dalších a dalších mutantů.

 

Jan Marek

Předchozí článekNejlepší vtipy všech dob o Chucku Norrrisovi
Následující článekLetem (knižním) světem hubnutí

Komentuj

Vlož komentář
Vaše jméno

five × 4 =