Nejlepší zombie hry všech dob

9Left for Dead 2

Platformy: PC, Xbox 360, Mac, Linux
Vývojář: Valve
Datum vydání: 17. listopadu 2009

Zabíjení zombie je obvykle zábavné, ale zabíjení zombie s jedním nebo dvěma kámoši je mnohem lepší. To je důvod, proč je Left 4 Dead tak oblíbená franšíza, a proto jsme absolutně zbožňovali online zabíjení zombíků, které tato hra umožňuje. Kooperativní online mód této hry je dodnes nepřekonaný. Strach z toho, co se bude dít po zaječení zombie čarodějnice, je dodnes bezkonkurenční. A bylo zde mnoho rozličných nepřátel. Přistěhovalci a socky, lovci, kuřáci, žokejové a mnoho dalších, všichni obtížní nepřátelé, kteří vyžadovali týmovou akci. Hra vyžadovala spolupráci, a i proto se z ní stala tak skvělá hra. Stále čekáme, zda a kdy Valve oznámí Left 4 Dead 3. Zatím Left 4 Dead 2 zůstává jednou z nejlepších online multiplayerových zombie her.

8Telltale’s The Walking Dead

Platformy: Xbox One, Xbox 360, PC, PS3, PS4, PS Vita, Mac, iOS, Android
Vývojář: Telltale Games
Datum vydání: První řada vznikla v dubnu 2012. Stále vznikají další.

Srdcová záležitost. Telltale Games The Walking Dead dokáže vytvořit napětí, strach a pocity vzrušení. Příběh se odehrává ve stejném světě jako komiksová série od Roberta Kirkmana. Sleduje hrdinu jménem Lee Everett, který se pokouší zachránit a starat se o Clementine, mladou dívku, kterou nalezne na svých cestách.

Nakonec hra přechází do příběhu Clementine a celá hra je plná jedinečných postav a nápadů. A co víc, hráči dělají v každé kapitole četné volby, které mění výsledek příběhu, hráči pomáhají utvářet, kam se bude hra ubírat dále. Díky příběhu Clementine považujeme Telltale’s The Walking Dead za jednu z nejlepších zombie akčních her všech dob.

7The House of the Dead

Platformy: Arcade, PC, Saturn
Vývojář: SEGA
Datum vydání: 4. března 1997

Jestli jste v dětství nezašli do herny s automatovkami, potom jste neprožili pořádné dětství! The House of the Dead je jedna z legendárních akrádových her, které jste si mohli na automatech zahrát. Jedná se o střílečku s umělohmotnými pistolemi, v nichž prostě střílíte zombíky, které vytvořil šílený vědec. Byla to úžasná bezduchá zábava a legrace, vzít do ruky tenhle lehký revolver a střílet do obrazovky. Jako dítě jste mohlo používat zbraně a střílet! Samozřejmě, že hra vyšla později i na PC, ale klikání myší už nebyl opravdu takový zážitek.

KOUKNI SE  Joker se objeví v Mortal Kombat XI

6Call of Duty: World at War

Platformy: PC, PS2, PS3, Wii, DS, Xbox 360
Vývojář: Treyarch
Datum vydání: 11. listopadu 2008

Call of Duty: World of War by byla skvělá hra sama o sobě, i kdyby vaši nepřátelé nebyli zrovna nacističtí zombíci. Jeden až čtyři hráči čelí vlně útoku zombíků. Vyhrává ten, kdo vydrží naživu proti zombíkům co nejvíce kol. Hra se stává obtížnější a obtížnější, každá vlna přinese více zombíků, kteří se snaží proniknout okny a zakousnout se do vás. Akční nářez.

5Resident Evil (Remastered)

Platformy: PC, PlayStation, Sega Saturn, Nintendo DS
Vývojář: Capcom
Datum vydání: 22. března 1996, remasterovaná verze 2015

V roce 1996 vydali tvůrci z Capcom jednu z nejpozoruhodnějších zombie her všech dob s názvem Resident Evil. Tato hra se inspirovala další bombou ve stejném žánru s názvem Alone in the Dark. Resident Evil definoval na dlouhá léta žánr survival hororu a dočkal se řadu pokračování, o filmových verzích nemluvě.

Ale původní hra je nepopiratelně nejlepší, protože byla zcela od ostatní produkce té doby. Zjistili jste, že jste uvězněni v zámku, který je plný nebezpečných mutantů a zombie. Vzpomínám si, že v průběhu hry se dostanete do místnosti, kde uvidíš zombie, která okusuje mrtvolu, a jakmile tě uslyší, pomalu se otočí a podívá se na tebe zcela bezduchým bezmozkovým pohledem. V té době to byl jeden z nejvíce děsivých momentů ve videohrách. Hra byla naplněna nezapomenutelnými momenty, a i když jste hráli za Chrise nebo Jill, byl to děsivý zážitek.

HD Remaster klasické hororové hry je především nostalgickým soustem pro pamětníky, kteří ví, co od tohoto titulu očekávat. Fanoušci jako cílovka byli spokojení, čehož chtěli v Capcomu zjevně dosáhnout.

4Red Dead Redemption: Undead Nightmare

Platformy: PS3, Xbox 360
Vývojář: Rockstar North
Datum vydání: 26. října 2010

Víte, co dělá skvělou hru ještě lepší hrou? Zombíci! Red Dead Redemption od tvůrců z Rockstar Games byla skvělá hra, která vás vzala zpátky v čase do otevřeného světa Divokého Západu. Hra si vzala přednosti GTA a vznikl neuveřitelný western. Mimochodem za chvíli vyjde dvojka. Ale nás zajímá DLC hry nazvaný Undead Nightmare.

DLC rozšíření samozřejmě využilo prostředí Divokého Západu a do něj tvůrci vsadili zombie. Ve hře máte možnost lovit různé zombie zvířata nebo třeba mýtické tvory jako jednorožec. Hra měla svůj vlastní vybíjecí mód s názvem “Undead Overrun”, což vám a maximálně dalším třem kamarádům umožnilo spolupracovat na zabíjení zombíků ve vlnách. Ve hře je široká škála nemrtvých nepřátel včetně běžců, tlustoprdů, ucukanců, jedovatých a těch, kteří se na všech čtyřech plazí po zemi. Survival na Divokém Západě s vybíjením zombíků je prostě zábava. Doufejme, že Rockstar udělá něco podobného u Red Reading Redemption 2.

3The Last of Us

Platformy: PS4, PS3
Vývojář: Naughty Dog
Datum vydání: 14. června 2013

Neexistuje žádný herní příběh, který by odpovídal kvalitě The Last Of Us od Naughty Dog, a to nemluvím jen o zombie hrách. The Last of Us je opravdovou povinností pro milovníky žánru zombie her. Nabízí totiž komplexní zážitek. Má skvělý vizuál, skvělý dabing hlavních postav, výbornou hratelnost a neuvěřitelně drsný příběh. Ten je často srovnáván s románem Cesta od Cormaca McCarthyho, jenž je považován za jeden z nejlepších post-apokalyptických knih všech dob.

Jedná se o jedno z těch vzácných vyprávění, které nikdy během hry neztratí dech a hlavně zní věrohodně. Joel je považován za hlavního hrdinu příběhu v této zombie apokalypse, ale je to jeho nová společnice, mladá dívka jménem Ellie, která si krade představení pro sebe. Ale nezapomeňme, že v jádru je The Last of Us v podstatě zombie hra. Infikovaní, jak se zombíci ve hře nazývají, napadají bez respektu a velmi agresivně, zakusují se vám do obličeje. Boj s různými typy zmutovaných nepřátel je děsivý zážitek, a to až do úplného konce. The Last of Us čeká tento rok pokračování, zde jsou veškeré informace k novému dílu, které potřebujete.

2Alone in the Dark

Platforma: PC
Vývojář: Infogrames Entertainment
Datum vydání: 10. prosince 1993

KOUKNI SE  Ps5 se blíží, zavzpomínejte na hry z prvního Playstationu

Samotný příběh vás vrhne do temného zámku, v kterém máte jako vyšetřovatel paranormálních jevů odhalit tajemnou sebevraždu. Vyprávění je založeno na románech hororového spisovatele H.P. Lovecrafta, výsledný zážitek je více než znepokující.

Na tehdejší dobu byla grafika neuvěřitelně působivá. Samozřejmě, že z dnešního pohledu vypadá hra jako odpad. Ale nebyla to jen impozantní grafika, která nás uchvátila, když jsme Alone in the Dark hráli ještě několik let po jejím vydání. Snažili jsme se uniknout z strašidelného panství plného zombie, strašidelných stromů a jiných mysteriózních a strašidelných postav a předmětů. Alone in the Dark byla první hrou, které se podařilo vytvořit nepříjemně strašidelnou atmosféru a odpudivé zombie.

1Zombies Ate My Neighbors

Platformy: SNES, Sega Genesis
Vývojář: LucasArts
Datum vydání: 19. července 1993

Bylo nemožné vytvořit seznam nejlepších zombie her všech dob, aniž by byla zmíněna hra, která to všechno začala. Mluvíme o klasickém skvostu od tvůrců SNES a Genesis s názvem Zombies Ate My Neighbours. Ve hře vy a kamarádka vystupujete pod jmény Julia a Zeke a musíte projít všemi úrovněmi bludiště a zachráňovat lidi (zejména děti a roztleskávačky) před zamořením zombie.

Zvláštní je, že nezabíjíte jen zombie, ale i fotbalisty, marťany, mumie a taky neuvěřitelně rezistentní obrovské mimino. Je to velmi bláznivá a legrační arkádovka, která přišla se zcela odlišným tónem, jak zabíjení zombíků pojmout a stala se předchůdcem všech zombie parodií.

A jaká je vaše nejoblíbenější zombie hra všech dob? Napište nám do komentářů!

Kubin

KOUKNI SE  Pět nejvíce sexy herních hrdinek

 

 

Komentuj

Vlož komentář
Vaše jméno

six + nine =