Les sebevrahů: Z té stezky radši nescházejte!

The_Forest_PosterLes sebevrahů, nová hororová podívaná s premiérou plánovanou na 7. ledna, je pro svého režiséra debutovým pokusem. Jason Zada si pro svou prvotinu nevybral žádné malé herce a k plánovanému počinu navíc vypustil slušně napínavou ukázku. Ta nás už teď zve do kina na dílko vytvořené podle scénáře Nicka Antosca a Sary Cornwell, a minimálně podle traileru se teda máme vážně na co těšit.

Film vypráví příběh Sary, mladé Američanky, která se vydává za hledáním svého zmizelého dvojčete do tajemného lesa Aokigahara. Navzdory všem varováním, aby zůstala na stezce, vstoupí do lesa, odhodlaná odhalit pravdu o sestřině osudu, a střetává se tváří v tvář se vztekem utrápených duší, lapených v proslulé lokalitě sebevrahů. Dokáže odhodlaná Sara objasnit, kam se poděla její sestra, anebo padne za oběť lesu, plném bytostí ještě děsivějších, než jsou lidé?

Jak už bylo zmíněno, děj snímku se bude odehrávat v Aokigahaře, pětatřicet čtverečních kilometrů rozlehlém lese při severozápadním úpatí posvátné hory Fudži. Ten se chlubí zvláštním prvenstvím – je zřejmě nejoblíbenějším lesem na světě, kam se lidé chodívají zabít. Záhadné místo má kromě tohoto druhu popularity také svoji pevnou pozici v japonské mytologii, která hovoří o jeho spojení s démony, a díky hustému throzmístění stromů, bujné zelené vegetaci a minimálnímu množství slunečního světla opravdu působí jako magický kraj. A je to zřejmě tahle atmosféra, kvůli které si ho ročně vybírá obrovské množství zoufalých japonských občanů za důstojné místo pro ukončení svého života. Znepokojující množství sebevražd právě v Aokigahaře dokonce motivovalo japonské úřady, aby se obzvlášť v těchto končinách věnovaly pěstování prevence sebevražd, a ty pro snížení počtu úmrtí už léta dělají i přímo v lese, co se dá.

KOUKNI SE  Kristen Bell se pochlubila, že jí partner vysával vadné mléko z ňader

Kvůli tomuhle všemu asi nebude překvapením, že Zadův celovečerní debut není jediným filmem o tomhle bizarním místě, který letos putuje do kin. Také režisér Gus Van Sant si vypůjčil záhadnou japonskou destinaci pro svůj snímek, jenom ne pro horor, ale pro drama, a i když jeho The Sea of Trees zatím nemá vyhlášenou českou premiéru, je poměrně velká šance, že se k nám jeho hvězdně obsazená podívaná dostane. Intimní příběh sebevraha Arthura, připraveného jako mnoho jiných ukončit své bytí v náručí hory Fudži, nehraje nikdo jiný než Matthew McConaughey a tomu navíc schopně sekunduje herec Ken Watanabe, známý jpeg-dormer-bar-6401z velkofilmů Gejša, Poslední samuraj nebo Nezlomný.

Jak vidno, kouzlo japonského lesa sebevrahů je atraktivní nejen pro turisty, ale i pro filmaře, tajemství však prozatím opřádá i oba snímky, které se kolem něj točí. O samotném The Forest se toho i teď, pár měsíců před premiérou, moc neví. Vzhledem k tomu, že jsme z tvorby režiséra Zady ještě nic neviděli, nemáme moc možností, kde odhadnout, v jakém stylu asi snímek zpracoval a jestli se těšit spíše na duchařské prvky, nebo pořádně vybarvený krvák. Přesto je horor už teď originální alespoň svým umístěním, které je poutavé už samo o sobě, a po mechových stezkách navíc uvidíme pobíhat samé výborné herce.

V hlavní roli Sary uvidíme Natalii Dormer, která doteď zářila především ve vícedílné tvorbě jako např. v seriálu Tudorovci, Hra o trůny a posledních dvou dílech Hunger Games ságy. Ve filmu se dále objeví Taylor Kinney (Pět žen) jako Aiden, Eoin Macken (Honey Trap) v roli Roba, Rina Takasaki jako Hoshiko, James Owen, představitel Petera, Stephanie Vogt jako Valerie a Masashi Fudjimoto (Rivalové).

KOUKNI SE  Jodie Foster v hlavní roli čtvrté řady Temného případu

Jitka Vorálková

www.imdb.com, www.collider.com

Předchozí článek10 filmových lží o sexu
Následující článekNejočekávanější fantasy filmy roku 2016

Komentuj

Vlož komentář
Vaše jméno

eighteen − 5 =