Martin Scorsese se bude podílet na novém filmu o Jokerovi

Režisér filmů Mafiáni, Gangy New Yorku nebo Skrytá identita si brousí zuby na nový samostatný film o Jokerovi. Martin Scorsese by měl nový projekt studia DC produkovat a dohlížet na režiséra Todda Phillipse, který má o režii nové komiksové adaptace zájem. Todd Phillips je známý jako režisér úlítlé komedie Pařba ve Vegas. Kromě toho má na svědomí akční komedie jako Starsky a Hutch nebo Týpci a zbraně. Na scénáři už pracuje Scott Silver, který byl nominován na Oskara za scénář k filmu Fighter.

Nový film studia DC se zaměřuje na vznik Jokera a sleduje jeho transformaci v jednoho z nejoblíbenějších komiksových záporáků všech dob. Nový film by měl vypadat jako temná gangsterka popisující Gotham v 80. letech a měl by připomínat Scorseseho filmy jako Zuřící býk, Taxikář nebo Král komedie. Nepůjde tedy o typickou akční řežbu jako většina současných komiksových filmů, ale spíše o atmosférickou krimi v podání mistra gangsterek.

Zajímavé je, že film nebude patřit do současného filmového světa DC, kde patří filmy jako Wonder Woman, Batman v Superman (recenze zde) nebo Justice League (trailer zde). Místo toho by měl nový film o Jokerovi odstartovat další sérii filmů ze studia DC, která bude zcela oddělená od současného DC světa. To znamená, že Jokera si v tomto filmu určitě nezahraje Jared Leto, který ho hraje v současném DC univerzu. Zatím se hledá nový a mladší herec, který by si Jokera zahrál ve více filmech.

KOUKNI SE  Brad Pitt v akční komedii Bullet Train

Pavel Melotík

Zdroje: https://www.theguardian.com/film/2017/aug/23/martin-scorsese-to-produce-gritty-and-grounded-joker-origin-story-reports

 

Předchozí článekOficiální trailer na film Zabití posvátného jelena
Následující článekRecenze: Caraval – pamatujte, že je to jen hra…

Komentuj

Vlož komentář
Vaše jméno

3 × 5 =