Jak si okořenit partnerský vztah

Snad každý z nás to zažil – pocit motýlů v břiše, neustálé myšlenky na toho druhého a příjemná nervozita před každým setkáním. Začátky vztahu bývají zahalené do roušky vášně a my si často nasazujeme růžové brýle, abychom neviděli partnerovy chyby. Po jisté době, která se u každého páru může značně lišit, zjišťujeme, že náš protějšek vlastně není tak dokonalý a do vztahu se pomalu vkrádá stereotyp. Pojďme se společně podívat na tipy a triky, jak si můžeme okořenit partnerský vztah.

1Mějme společné aktivity a zážitky

Partnerství by se nemělo omezovat jen a pouze řešení „provozních záležitostí“ – péče o děti, nákupy, péče o dům, zahradu apod. Oba partneři by si měli umět vyčlenit ničím nerušený čas na svůj protějšek. Pokud ve vztahu zabředáváme do nudy, zkusme se poohlédnout po nějaké společné aktivitě, kterou můžeme ve svém volném čase společně vykonávat. Důležité ovšem je, aby nás oba bavila a abychom se těšili na chvíle strávené společně. Ať už zkusíme jógu, cyklistiku, běhání, nebo vyrazíme na výlet do hor, odměnou nám jistě budou nezapomenutelné zážitky. Fantazii se meze nekladou.

2Věnujme pozornost

Pozornost k partnerovi je klíčem k úspěchu. Pokud se žena vrátí od kadeřníka s novým účesem nebo z obchoďáku s novými botkami, od svého muže tiše očekává alespoň náznak komplimentu. Jestliže už náš vztah není, co býval, je na čase zaměřit se na všímání si detailů.

KOUKNI SE  Jak správně změřit velikost penisu

To samé pak platí i v komunikaci. Častokrát se přistihneme, že vlastně ani nevnímáme to, co nám partner povídá. Zkusme tedy odložit vše, co ruší naši pozornost, a začněme s naším protějškem lépe komunikovat. Projevit zájem je tak snadné… Můžeme si třeba udělat romantický večer, otevřít si lahev vína a pobavit se o našich plánech, cílech a touhách.

3Překvapujme

Většinu života jedeme na autopilota a uvědomíme si to teprve tehdy, když nám naše tělo začne říkat rázné „Ne!“. Je zapotřebí občas zapojit svou fantazii a bez výčitek se oddat spontánnosti. Co takhle partnera překvapit pozváním na večeři, nějakou drobností či krásným pugétem? Jen tak, bez důvodu a pocitu povinnosti mu udělejme něčím radost. Vytrhneme náš vztah ze zajetých kolejí a dokážeme tomu druhému, že nám stále není lhostejný. Snaha se totiž počítá.

4Nezanedbávejme milostný život

Photo by Taras Chernus on Unsplash

Sex je velmi důležitou součástí partnerství, proto bychom o náš milostný život měli pečovat. Milování v předem domluvené dny, jedna a tatáž poloha stále dokola a nevzhledné spodní prádlo – zaručení zabijáci sexu. Stačí si jen najít čas na hledání inspirace. Náš protějšek to jistě ocení a třeba příště s originálním nápadem přijde sám.

A co konkrétně můžeme v posteli vyzkoušet? Můžeme například partnera překvapit novým vzrušujícím prádlem, ve kterém mu předvedeme svůdný striptýz. Můžeme ho také zaskočit nabídkou ke zhlédnutí lechtivého filmu nebo třeba výběrem sexuální hračky. A co by asi řekl na takovou erotickou hru, lehké BDSM nebo sex na nezvyklém místě? Nabídku sexy masáže by také určitě neodmítl, obzvláště v případě, že by byla zakončena milováním v nevšední poloze.

KOUKNI SE  Sedm sexuálních tajemství, které ženy prozradí jen svým kamarádkám

5Pečujme o sebe

Ano, je to tak. Ušpiněné oblečení, mastné vlasy a zanedbaný zevnějšek nám vztah nakopnout nepomůžou. Překvapme naši drahou polovičku v novém outfitu, v nové vůni, s novým make-upem nebo účesem. Nemusíme utrácet přímo horentní sumy, stačí jen o sebe více dbát. Pokud jsme my sami ztratili zájem o své tělo, jak by ho pak mohl mít náš partner?

Esterka

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

seventeen − eight =